Haber Detayı
21 Aralık 2019 - Cumartesi 07:26 Bu haber 8654 kez okundu
 
Mersin İşkur Mersin PerakendeciBağlantı İş Adamları Derneği İle İşbirliği Yapacak
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği işbirliği yapacak. İŞKUR ve MEPİAD tarafından yapılacak işbirliği ile İŞKUR hizmetlerinin duyurulması,
EKONOMİ Haberi
Mersin İşkur Mersin PerakendeciBağlantı İş Adamları Derneği İle İşbirliği Yapacak

Mersin İşkur Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği İle İşbirliği Yapacak

 

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği işbirliği yapacak. İŞKUR ve MEPİAD tarafından yapılacak işbirliği ile İŞKUR hizmetlerinin duyurulması, kapasite geliştirici eğitimler, MEPİAD üyesi firmaların mevzuatlara tam uyum sağlaması, İş arayanlara yönelik etkinlikler, Mesleki Eğitimler, İstihdam fuarı, kariyer günleri, Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu etkinlikleri, Sosyal Sorumluluk Projeleri konularında işbirliği yapılması hedefleniyor.

İŞKUR hizmet binasında gerçekleşen toplantıda, Mersin İŞKUR İl Müdürü V. Halil BOZKURT ve Anadolu Esnaf Sanayici ve Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özcan DEMİR tarafından yapılabilecek işbirlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V Halil BOZKURT, "Son dönemlerde herkesin bildiği üzere İŞKUR İl Müdürlükleri iş gücü piyasasının bütün aktörlerinin ihtiyaçlarına uygun hizmet vermek amacıyla birçok istihdam hizmetlerini güncellemiştir. İş ve meslek danışmanlığı yapılanmasıyla, her iş arayana ve her işverene bir danışman atanmıştır. Hizmetlerin sadece işverenlere, iş arayanlara yönelik değil insan kaynakları alanında çalışanlara, üniversitede okuyan hatta örgün eğitim sisteminde okuyan öğrencilere kadar hizmet verilmesi şeklinde genişlediğine şahit oluyoruz" dedi.

Yapılacak işbirliğinin Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği üyelerinin eleman bulamama sorununu ve teşvikleri yakından takip etmeleri açısından önemli olduğunu belirten BOZKURT, "İŞKUR Mersin İl Müdürlüğü ile MEPİAD arasında gerçekleştirilecek işbirlikleri Derneğe üye işverenleri bilinçlendirme noktasında büyük önem taşıyor. İŞKUR'un istihdama yönelik sağladığı birçok teşvik paketleri var ve bu teşviklerden tüm işverenlerin haberdar olması gerekiyor. Yapacağımız işbirliklerinin hem işverenlere, hem de işsiz vatandaşlarımıza etkisi büyük olacaktır" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mersin, İşkur, Mersin, PerakendeciBağlantı, İş, Adamları, Derneği, İle, İşbirliği, Yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı