Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 18:35 Bu haber 3843 kez okundu
 
Mersin TÜRKAV’dan 30.Yıl Etkinliği
Tekerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türklük üzerine sözlerini hatırlatarak, “Ben bir Türk Milliyetçisiyim, böyle doğdum böyle öleceğim diyen hepimiz birer Mustafa Kemaliz.
GÜNDEM Haberi
Mersin TÜRKAV’dan 30.Yıl Etkinliği

Mersin TÜRKAV’dan 30.Yıl Etkinliği

İstikbal Haber/- Mersin-TÜRKAV Mersin İl Başkanlığı 30. Kuruluş yıldönümünü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.  Mezitli’de yapılan etkinliğe; TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Sıddık Korkmaz, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Cumhur ittifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı MHP’li Hamit Tuna, Mezitli Belediye Başkan Adayı MHP’li Serdar Soydan, Toroslar Belediye Başkan Adayı MHP’li A. Afşın Yılmaz, Yenişehir Belediye Başkan Adayı Ak Partili Bekir Topçu, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, T. Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Metin Ercan, MHP Mersin İl Kadın kolları Başkanı Berrin Altınta ve İlçe kadın kolları başkanları, seçkin davetliler, TÜRKAV yöneticileri ve üyeleri ve de basın mensupları katıldı. Sinevizyon gösterimi ile TÜRKAV’ın30. Yılı hakkında görüşleri paylaşılan başkanların sözleri alkışlarla desteklendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından açılış konuşmasını TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek yaptı.

TEKEREK: BOZKURTLARIN ASENALARIN İŞTE BURADA

“Başbuğ Alparslan Türkeş’in emaneti, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin himayesinde Genel Başkanımız Sayın Ebubekir Korkmaz’ı emirleriyle şanla şerefle yürüttüğümüz Mersin şubemizin 30.yıl kutlama toyuna şeref verdiniz”sözleriyle davetlilere hoş geldiniz diyen Tekerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türklük üzerine sözlerini hatırlatarak, “Ben bir Türk Milliyetçisiyim, böyle doğdum böyle öleceğim diyen hepimiz birer Mustafa Kemaliz. Tanrı nasip eder ömrüm yeterse, Musul, Kerkük, Adalar Selanik  ve Batı Trakya’yı geri alacağım diyen Ey Aziz Atatürk, bozkurtların asenaların işte burada seninle beraber yürüyor. Kızılelmaya hey Kızılelmaya!”dedi.

Evlatların burada diyerek Alparslan Türkeş’i anan Başkan Tekerek, Türkeş’in açtığı yolda ilerlediğini ifade ederek, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye; “Önce Ülkem diyen, gündem belirleyen Liderim,  TÜRKAV burada her birimiz çelik gibi birer Devlet Bahçeliyiz!” Sözleri ile konuşmasını sürdüren Başkan Tekerek, Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı MHP’li Hamit Tuna ve 13 ilçede Cumhur İttifakı başkan adaylarını31 Mart aşkımı başkan yapmalarının boyunlarının borcu olduğunu söyledi.

Başkan Tekerek’in konuşmasının ardından TÜRKAV Mersin İl Teşkilatının kurucusu Ahmet Yılmaz konuştu. Anılarını paylaşan Yılmaz, TÜRKAV başkan ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz konuştu. Korkmaz, TÜRKAV hakkında bilgi verdi. Ülkücü memurların bir araya geldiği bir kuruluş olduğunun altını çizdi. Anadolu’da yaşamanın bir bedeli olduğunu ve bu bedeli ödemeden yaşamanın mümkün olmadığını belirterek, Türk ve İslam’ın birleşmesi ile Anadolu’da Türklerin “Müslüman Türk” olarak yaşadığına dikkat çekti. Anadolu coğrafyasından Türkleri kovmak için çalışmalar yapıldığına da dikkat çeken Başkan Korkmaz, 24 Haziran seçimlerinde Türk Milliyetçilerinin yüzde beş altı oy alacak şeklindeki yorumların birer oyun olduğunu ve o seçimlerde oyunların bozulduğunu yerel seçimlerde aynı şekilde oyunlar oynandığını ve özellikle Mersin’de bu oyunların bozulacağına dikkat çekti.

 Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı MHP’li Hamit Tuna ve ilçe belediye başkan adayları yaptıkları konuşmalar ile TÜRKAV’ın 30. Yılını kutladılar.

Konuşmaların ardından TÜRKAV’a destek verenlere plaket takdimleri yapıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mersin, TÜRKAV’dan, 30.Yıl, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı