Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 13:15 Bu haber 3740 kez okundu
 
Mersin Valisi Ali İhsan Su'dan Yeni Yıl ve 3 Ocak Mesajı
Mersin Valisi Ali İhsan Su’dan Mersin’in 3 Ocak Düşman işgalinden kurtuluş mesajı: Mesajı; “Tarih boyunca hür ve bağımsız olarak yaşamış yüce milletimiz vatanımıza,
GÜNDEM Haberi
Mersin Valisi Ali İhsan Su'dan Yeni Yıl ve  3 Ocak Mesajı

Vali Su’dan Yeni Yıl Mesajı


Mersin Valisi Ali İhsan Su yeni yıl mesajı yayınladı. Vali Su mesajında; “İki binlerin onlu yıllarını geride bırakıp yirmili yıllara adım atmanın mutluluk, heyecan ve umudunu hep birlikte yaşıyoruz.

Kentin tüm dinamikleri ile Mersin ortak paydasında buluşarak ilimizin sahip olduğu zengin potansiyeli en etkin şekilde harekete geçirerek birçok yatırım ve hizmetlerle 2019 yılını tamamladık. Sergilediğimiz uyum ve iş birliğini, her şeyin en iyisine layık Mersinli hemşerilerimizin huzur ve refahını daha da arttıracak çalışmalarla sürdürmeye gayret ettik.

Önümüzdeki yılda da Mersin markasına değer katacak, barış ve kardeşlik şehri Mersinimizi sosyal, ekonomik ve kültürel yönden daha da üst noktalara çıkaracak girişimlerimizi aynı kararlılıkla devam ettireceğiz.

Bu duygularla, Mersinli hemşerilerimin ve aziz milletimizin yeni yılını en içten dileklerimle tebrik ediyor, 2020 yılının ilimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”Dedi.

 

Mersin Valisi Ali İhsan Su(dan 3 Ocak Mesajı

Mersin Valisi Ali İhsan Su’dan Mersin’in 3 Ocak Düşman işgalinden kurtuluş mesajı:  Mesajı; “Tarih boyunca hür ve bağımsız olarak yaşamış yüce milletimiz vatanımıza, bayrağımıza, kardeşliğimize, birlik ve bütünlüğümüze uzanan hain ellere asla geçit vermemiş, bundan sonra da vermeyecektir.

Aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı ile tüm dünyaya gösterdiği hürriyet ve bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığını Mersinliler de 3 Ocak’ta yaşlısından gencine, kadınından erkeğine verdiği mücadele ile göstermiştir.

3 Ocak 1922’de verilen bu destansı mücadele ile kazanılan zafer Mersinliler olarak bizim için bir gurur kaynağı, ülkemizin, milletimizin bekası, gelişmesi ve kalkınması için her zaman bir itici güç olmuştur.

Bu anlamda bizler ecdadımıza layık olmak ve bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.  

Bu duygularla; Mersinli hemşehrilerimin 3 Ocak Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Vatan ve Millet uğruna bedenlerini siper ederek şehadet ve gazilik mertebesine erişen tüm kahramanlarımızı sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, saygılarımı sunuyorum”.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mersin, Valisi, Ali, İhsan, Su'dan, Yeni, Yıl, ve, , 3, Ocak, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı