Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 14:47 Bu haber 15592 kez okundu
 
Mezitli’de Serdar Soydan Coşkusu
Cumhur İttifakı Mezitli Belediye Başkan Adayı MHP’li Serdar Soydan’a Mezitli vatandaşlarından yoğun sevgi gösterisi oldu.
SİYASET Haberi
Mezitli’de Serdar Soydan Coşkusu

Mezitli’de Serdar Soydan Coşkusu

İstikbal Haber/-Mezitli- Cumhur İttifakı Mezitli Belediye Başkan Adayı MHP’li Serdar Soydan’a Mezitli vatandaşlarından yoğun sevgi gösterisi oldu. Seçim Ofisi açılışı ve Meclis Üyeleri tanıtımı programı için bir araya gelen binlerce Mezitlilinin Serdar Soydan coşkusu alana hakim oldu.

Cumhur İttifakı Mezitli Belediye Başkan Adayı MHP’li Serdar Soydan’’ın ‘Seçim Ofisi’ açılışına; Başkan Yardımcısı eski Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı MHP’li Hamit Tuna, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Ugur Gölgeli, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP Mezitli İlçe Başkanı Selahattin Kurtoğlu ve Ak Parti Mezitli İlçe başkanı İhsan Gültekin il ve ilçe yöneticileri, Belediye meclis üyesi adayları, Mersin İl Kadın Kadın Kolları Başkanı Berrin Altıntaş, ilçe kadın kolları başkan ve üyeleri, partililer ve binlerce vatandaş katıldı. Başkan Yardımcısı eski Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Cumhur İttifakı adaylarına destek verilmesinin önemini anlattı.  

SOYDAN: SADAKATTE HZ. EBUBEKİR GİBİ OLACAĞIM HZ. ÖMER ADALETİNİ KENDİME DÜSTUR EDİNECEĞİM

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Ak Parti Mezitli İlçe Başkanı ve MHP Mezitli İlçe Başkanının selamlama konuşmaları sonrasında Cumhur İttifakı Mezitli Belediye Başkan Adayı MHP’li Serdar Soydan vatandaşa hitap etti. Soydan, Bu muhteşem tablo karşısında bu tarihi görevi bana nasip eylediği için yüce mevlama sonsuz şükrediyorum. Rabbim bizleri sizlere asla mahcup etmesin, doğru yoldan ayırmasın” Duasında bulunarak, Mezitlililerin sayesinde, duaları ve destekleri ile bugün huzurlarında konuşabildiğini, bu günlere geldiklerini söyledi.  Soydan, “Varlığınızdan almış olduğumuz cesaretle çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda halka hizmeti hakka hizmet olarak hareket edeceğiz, kaderimizde sizlere hizmetkârlık yazılmış ise eğer biliniz emini olunuz ki bu hizmet yolculuğunu da güven sadakatte Hz. Ebubekir gibi olacağım Hz. Ömer adaletini kendime düstur edineceğim. Buradan tüm Mezitlili hemşerilerime söz veriyorum şehr-ül emin kelimesinin karşılığı bizdeki yönetim anlayışımız da vücut bulacaktır. Aziz hemşerilerim içimizdeki memleket sevgisinin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Herkes görecek ve bilecek ki bu şehrin sokaklarına kaldırımına taşına toprağına çimenine sevdalı olduğumuzu herkes görecek. Bizde hiç kimse ötekileştirilmeyecek. Pazarcıda, Sanayicide baş tacımız olacak, öğrenciler göbeğimiz veliler baş tacımız olacak hep birlikte başaracağız hep birlikte yürüyeceğiz. Biz, size elimizi uzatıyoruz diyoruz bu el yavrularınızın saçını okşayacak, amcalarının dayılarının eli olacak. Bu el büyüklerimizin özel günlerde ellerini öpen evlatların eli olacak. Bu el size uzatılmış dostluk eli olacak. Gelin bu eli tutun, Mezitlinin geleceğine Mersin’in geleceğine birlikte yürüyelim.” Diyerek hep birlikte Mezitli hep birlikte Mersin olalım mesajı ile vatandaşlara hazır mısınız sorusunu yöneltti. Alanı dolduran binlerce Mezitlili hep bir ağızdan “Hazırız!” diye seslendi. Bozkurt Serdar sloganları eşliğinde kürsüden inerek konuşmasını sonlandırdı.

ŞİMŞEK: CUMHUR İTTİFAKI’NIN KAZANMASININ AYAK SESLERİNİN DUYULMAYA BAŞLADI

Cumhur İttifakı Mezitli Belediye Başkan Adayı MHP’li Serdar Soydan’ın konuşmasının ardından Mezitli Belediyesi meclis üyesi adaylar tanıtıldı. Aday tanıtımından sonra MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, konuşmasında Ak Parti ile MHP’li gençlerinin ayrım gayrım yapmadan sloganları hep birlikte atmasını istedi. Cumhur İttifakı’nın kazanmasının ayak seslerinin duyulduğunu anlatan Şimşek, Mezitli’de Serdar Soydan’ı, Mersin Buyükşehir’de Hamit Tuna’yı seçmelerini istedi.

BAŞKAN TUNA: “BİRLEŞTİK GÜÇLENDİK ÜRETİP ZENGİNLEŞECEĞİZ VE BÜYÜYECEĞİZ ALLAH’IN İZNİYLE”

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna konuşma yaptı. Başkan Tuna, amaçlarının vatandaşa hizmet etmek olduğunu söyledi. Toroslar Belediye başkanlığı döneminde yaptıkları hizmetleri anlatan Başkan Tuna, adeta köy görünümünden çağdaş belediyecilik ile bezenmiş bir görüntüye kavuştuğunu anlattı. İşsizlik konusunda iş arayanlara kapı açtıklarını belirten Başkan Tuna, ülkenin tek kurtuluşunun üretimden geçtiğini söyledi. Tuna, “Birleştik güçlendik üretip zenginleşeceğiz ve büyüyeceğiz Allah’ın izniyle” dedi. Hedeflerini de sıralayan Başkan Tuna, ne yapacaklarını iyi bildiklerini belirterek seçmenlerin Mezitli’de Serdar Soydan’a Büyükşehir’de Hamit Tuna’ya destek isteyerek, hükümetinde destekleriyle Mersin’e ve Mezitli’ye en güzel hizmetleri yapacaklarını söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mezitli’de, Serdar, Soydan, Coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı