Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 07:12 Bu haber 4152 kez okundu
 
Milliyetçi Öğrenciler 3 Mayıs’ı Kutladı
İstikbal Haber/ Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanı Gökhan Demir, Mersin Üniversitesi öğrencilerinin organize ettiği “Milliyetçiler Günü” programına katıldı.
GÜNDEM Haberi
Milliyetçi Öğrenciler 3 Mayıs’ı Kutladı

Milliyetçi Öğrenciler 3 Mayıs’ı Kutladı

İstikbal Haber/ Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanı Gökhan Demir,  Mersin Üniversitesi öğrencilerinin organize ettiği “Milliyetçiler Günü” programına katıldı.

1944 ruhunun unutulmadığını belirten Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, yaptığı açıklamada; ‘bu destansı mücadelenin kahramanlarını hürmet v eminnet ile yad ettiklerini söyledi. Başkan Demir, “ ‘Mersin Üniversitesi İdealist Düşünce Topluluğu’nun tertiplediği 3 Mayıs Milliyetçiler Günü programına katılıp Akademisyenlerimiz ve Üniversiteli Bozkurtlar ile bir araya geldik.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda 3 Mayıs 1944 hadiselerinin üzerinden 75 yıl geçtiğini, Bir avuç Türk milliyetçisinin Türk milletinin tarihî ve kültürel gerçekleriyle çelişen yabancı fikir cereyanlarına karşı millî varlığımızı ve değerlerimizi müdafaa için verdikleri onurlu mücadelenin 75. yıl dönümünde, 1944 ruhunu unutmadığımızı, bu destansı mücadelenin kahramanlarını hürmet ve minnetle yâd ettiğimizi ifade edip 3 Mayıs ruhunu ebediyen yaşatacağımızı söyledik” Dedi.

Mehteran gösterisi ve Kafkas Oyun Ekibi’nin  gösterisi ile devam eden program, ‘Grup Göktürkler’in eşsiz konseri ile üniversiteli bozkurtları ve dinleyicileri coşturdu.
Program sonunda Mersin Üniversitesinin farklı noktalarında Türkmen Pilavı ikram edildi.  Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, gençlere pilav ikram etti ve gençlerin 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milliyetçi, Öğrenciler, 3, Mayıs’ı, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı