Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 17:51 Bu haber 13492 kez okundu
 
Sürücü Kursları’nın Sorunları Dile Getirildi
Kahvaltılı yapılan toplantıda açılış konuşmasını Mersin Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Dernek Başkan Yardımcısı Mesut Sezer yaptı.
EĞİTİM Haberi
Sürücü Kursları’nın Sorunları Dile Getirildi

Sürücü Kursları’nın Sorunları Dile Getirildi

İstikbal Haber/ Mersin Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Dernek Başkanı Mehmet Nuri Dayan, Dernek Başkan Yardımcısı Mesut Sezer, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri: Ahmet Yılmaz,Hasan Kara, Hüseyin Güneş  ve Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Müdür yardımcıları ile ilçe müdürleri, Mersin’deki sürücü kurs işletme sahiplerinin katılımı ile yapılan toplantıda sürücü kurslarının sorunları dile getirildi.

Kahvaltılı yapılan toplantıda açılış konuşmasını Mersin Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Dernek Başkan Yardımcısı Mesut Sezer yaptı. Sezer, insanların bir yerden bir yere ulaşması için trafik eğitimi alması gerektiğinin altını çizerek bu eğitimi sürücü kurslarının sağladığını söyledi.

İnsanların hepsinin trafik bilgilerine sahip olması gerektiğini belirten Sezer, Türkiye’de ki kazalarda yaşanan ölüm ve yaralıların rakamları hakkında bilgiler paylaştı. Mersin’de ki trafik kazasının oranı İstanbul’a nazaran daha fazla olduğuna dikkat çekerek, rakamlara bakıldığında ürkütücü olduğunu söyledi. Trafik eğitim işinin ise sürücü kurslarından geçtiğini ve yapılan işin çok önemli olduğunu belirterek trafikte herkesin çocuğunun olduğunu dile getirdi ve trafik eğitiminin çok ciddi olarak yapılması önerisinde bulundu. Mersin’deki kaza oranı ve ölüm ile yaralanma rakamlarını da veren Sezer, “ 2018 yılında Mersin’de meydana gelen trafik kazalarının sayısı 5393. Bu kazalarda 74 ölü 8163 yaralı var. Bu verilerde maddi kaybı hiç konuşmuyoruz ölü ve yaralardan bahsettim onun için yaptığımız iş çok önemli diyor ve katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum.”Dedi

Sürücü Kursları Derneği Başkanı Mehmet Nuri Dayan yaptığı konuşma ile sürücü kurslarının sorunlarını ve sıkıntılarını dile getirdi, bunlardan e-sınav ve direksiyon sınavlarındaki joker olayları ile ücret taban fiyatı konularında sıkıntıları olduğuna dikkat çekerek ayrıca sürücü kurslarının sorunları için bir de çalıştay yapılması önerisinde bulundu.

Mersin Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’da bu sohbet toplantısına davet edildiği için sürücü kursu sahiplerine ve dernek yönetimine teşekkür etti. Yaptığı konuşma ile sürücü kurslarının tüm sorunları için birlikte hareket edilmesinin önemine değinerek, sürücü kursu sahipleri ve dernek yönetimi ile beraber yapılacak tüm hizmetlerde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yanlarında olduklarının altını çizdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sürücü, Kursları’nın, Sorunları, Dile, Getirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı