Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 18:28 Bu haber 25112 kez okundu
 
Türkiye’nin kalbi Mersin’in Kurtuluş Günü için attı
Her yıl gelenek halinde yapılan “3 Ocak Mersin’in Kurtuluş Günü Konulu Şiir Yarışması” bu yıl da yine Mersin Yazarlar Derneği ve Toroslar Belediyesi’nin birlikte düzenlediği etkinlik ile yapıldı.
KÜLTÜR Haberi
Türkiye’nin kalbi Mersin’in Kurtuluş Günü için attı

Türkiye’nin kalbi Mersin’in Kurtuluş Günü için attı

Her yıl gelenek halinde yapılan “3 Ocak Mersin’in Kurtuluş Günü Konulu Şiir Yarışması” bu yıl da yine Mersin Yazarlar Derneği ve Toroslar Belediyesi’nin birlikte düzenlediği etkinlik ile yapıldı. Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü aydın, her geçen yıl katılımın artarak devam ettiğini belirterek bu yılda 79 şairin şiirleri ile katılım gösterdiğini söyledi.

32 vilayetten ve Mersin merkez ile ilçelerinden toplam 79 şiirin yarışmaya katıldığını söyleyen Başkan Aydın amaçlarının, Mersin’in Kurtuluş gününün anlam ve önemini, Mersin’in kurtuluşuna canları ve kanları ile amansız bir mücadele vererek şehit düşen kahramanlarının anılmasını sağlamak olarak söyledi. Emeği geçenlere teşekkür eden Aydın, “3 Ocak Mersin’in Kurtuluş Günü Konulu Şiir Yarışması” artık Ulusal anlamda gelenek halini almıştır. Öyle ki, Türkiye’nin kalbinin Mersin’in kurtuluşu için attığını söyleyebiliriz. Bu yarışmaya her yıl desteklerini esirgemeyen Toroslar Belediye Başkanı Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a ve göz nuru dökerek şiirleri derecelendiren jüri üyelerine ve de tüm katılımcılara çok teşekkür ediyordum.” Dedi.

Şiir gönderilen İller şöyle;  Kocaeli, Trabzon, , Eskişehir, Ankara, Osmaniye, Van, Şanlıurfa, İzmir, Hakkari, Tokat, Kastamonu, Adıyaman, Karabük, Erzurum, Çorum, Malatya, İstanbul, Kahramanmaraş, Aydın, Çanakkale, Sivas, Hatay, Sakarya, Samsun,  Artvin, Antalya, Kütahya, Karaman, Adana, Ağrı, Kayseri, Bursa, ve Mersin merkez ve ilçelerinden toplam 79 kişi yarışmaya şiir gönderdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye’nin, kalbi, Mersin’in, Kurtuluş, Günü, için, attı,
Yorumlar
Haber Yazılımı