Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 14:18 Bu haber 6211 kez okundu
 
Yaz spor okulları kapılarını açtı
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından her yıl düzenli olarak organize edilen Yaz Spor Okulları'na kayıtlarımız başladı.
KÜLTÜR Haberi
  Yaz spor okulları kapılarını açtı

                 Yaz spor okulları kapılarını açtı

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından her yıl düzenli olarak organize edilen Yaz Spor Okulları'na kayıtlarımız başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde 2013 yılında hayata geçirilen İl Spor Merkezleri uygulamasında, 5-18 yaş grubu çocuk ve gençlerimize yönelik düzenlenecek olan Yaz Spor Okullarımız, 35 branşta faaliyet gösterecek.

Bu kapsamda; Akdeniz ilçesinde bulunan Akdeniz Boks ve Eskrim  Antrenman Salonu'nda Boks ve Eskrim, Mezitli ilçesinde bulunan Mezitli Spor Salonu'nda Basketbol, Badminton ve Taekwondo, Toroslar ilçesinde bulunan Bocce Tesisi'nde Bocce, 1000 Kişilik Spor Salonu'nda Boks, Cimnastik, Judo ve Voleybol, 500 Kişilik Spor Salonu'nda Cimnastik, Hentbol ve Taekwondo, Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası'nda Futbol ve Atletizm, 7. Bölge Spor Salonu'nda Basketbol, Badminton ve Taekwondo, Yenişehir ilçesinde bulunan Servet Tazegül Spor Salonu'nda Basketbol ve Okçuluk, Tenis Kompleksi'nde Tenis, Badminton ve Bisiklet, Olimpik Cimnastik Salonu'nda Cimnastik, Olimpik Yüzme Havuzu'nda Yüzme ve Sutopu, Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi'nde Atletizm ve Bocce, Edip Buran Spor Salonu'nda Atıcılık, Avcılık, Güreş, Taekwondo ve Karate branşlarında birbirinden deneyimli antrenörler nezaretinde eğitimler verilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gerek dev tesisleşme hamlesiyle, gerek uluslararası spor organizasyonlarında elde edilen başarılarla, gerekse Türk sporunun marka değerinin artış göstermesiyle beraber sporcu yetiştirme alanında da önemli adımlar atıyor.

Bu amaç doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığımızın hazırladığı ve uygulamaya koyduğu İl Spor Merkezleri uygulaması, 2013 yılı itibariyle hizmet vermeye başladı. 81 ilde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’nde başlatılan eğitimlerden, 5-18 yaş gruplarındaki çocuk ve gençler faydalanabiliyor.

Sporu sevdirmenin, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmanın, toplumda spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığı proje, değerlendirmeler sonucunda başarılı olan ve gelecek vaat edenler ise spor kulüplerine yönlendirilerek, profesyonel spor yaşamlarına ilk adımlarını atıyorlar.

Gerek çocuklardan ve gençlerden gerekse ebeveynlerden büyük ilgi gören projeye her geçen gün ilgi artıyor. Bu bağlamda Mersin’de yaşayan 5-18 yaş grubu tüm çocuk ve gençlerimizi Tesislerimizde Spor yapmaya bekliyoruz.

Müracaat için; Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü: 0 324 325 28 29 Dahili: 142

Yaz Spor Okullarına kayıtlar ise, İl Müdürlüğümüz İl Sporları Merkezi Servisi tarafından tanıtım formu, 1 resim ve nüfus cüzdanı fotokopisiyle yapılabilecek.

“Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın”  sloganıyla düzenlenecek ve yüzme hariç ücretsiz olacak İl Spor Merkezleri'nin açılışı, 29 Haziran'da Edip Buran Spor Salonu'nda düzenlenecek törenle yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Yaz, spor, okulları, kapılarını, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı