İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
01 Mart 2019 - Cuma 19:25 Bu haber 13076 kez okundu
 
Yenişehir'de Toplu Sözleşme İmzalandı
Yenişehir Belediyesi ve Genel-İş Sendikası arasında devam eden Toplu Sözleşme görüşmeleri sona erdi.
DİĞER Haberi
Yenişehir'de Toplu Sözleşme İmzalandı

YENİŞEHİR BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Yenişehir Belediyesi ile Genel-İş Sendikası arasında toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanarak, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim GENÇ ve Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy tarafından törenle imzalandı.

Yenişehir Belediyesi ve Genel-İş Sendikası arasında devam eden Toplu Sözleşme görüşmeleri sona erdi. 01.03.2019 tarihinden itibaren işçilerin maaşlarını oluşturan ücret ve diğer tüm haklarına 30 zam yapıldı. Yapılan zamla en düşük işçi yevmiyesi 192.00 TL oldu.

Başkan İbrahim GENÇ Toplu İş Sözleşmesi’nin imza töreninde yaptığı konuşmada; “Belediye imkanlarımızı zorlayarak işçilerimize 30 oranında zam yaptık. İşçilerimiz bu zammı fazlasıyla hak ediyorlar. Eğer bugün Yenişehir Belediyesi başarılı bir belediye ise bunu çalışan tüm memur ve işçi arkadaşlarımıza borçluyuz. Bu toplu iş sözleşmesi Türkiye’de örnek bir sözleşme olacak. İşçilerimizi enflasyon karşısında ezdirmedik. En önemlisi 3 yıl boyunca her yıl için 30 zam oranını uyguladık. Bu zamla her işçimizin maşına 1000 tl nin üzerinde zam yapmış olduk. Güçlü belediyeler işçilerinin maaşını ve ikramiyelerini zamanında öder. Biz 15 yıldır işçilerimizin maaş ve ikramiyelerini günü gününe yatırdık. Tüm işçilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

 

Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy da yaptığı açıklamada; Mevcut hükümetin yıllardır uyguladığı politikalar işçilerimizi açlık sınırının da altında bir ücretle çalışmaya mahkum etmiştir. Biz Genel-İş sendikası olarak işçilerimizin yaşam standartlarını arttıracak toplu iş sözleşmeleri yapmak için tüm üyelerimiz ve işçilerimizle çalışıyoruz. Tabi burada belediye başkanlarımızın yaklaşımı ve görüşü de son derece önemli. Bugüne kadar emeğin ve emekçinin yanında olan Yenişehir Belediye Başkanımız İbrahim Genç işçilerine zam yapma konusunda hep cömert olmuştur. Kendisine bu yaklaşımından dolayı teşekkür ediyor, bu sözleşmenin tüm işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yenişehir'de, Toplu, Sözleşme, İmzalandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı