Haber Detayı
16 Aralık 2020 - Çarşamba 13:34 Bu haber 8441 kez okundu
 
Yılmaz: O günden bu güne Büyükşehir Başkanı değişti, Baro Başkanı değişti
İstikbal Haber/Mersin- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yeniden görüşülmek üzere olağanüstü toplanan Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’ne iade ettiği üç madde de reddedildi.
GÜNDEM Haberi
Yılmaz: O günden bu güne Büyükşehir Başkanı değişti, Baro Başkanı değişti

Yılmaz: O günden bu güne Büyükşehir Başkanı değişti, Baro Başkanı değişti

İstikbal Haber/Mersin- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yeniden görüşülmek üzere olağanüstü toplanan Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’ne iade ettiği üç madde de reddedildi.

Büyükşehir’in yapacağı hizmetler için 250 milyon lira borçlanması bir kez daha ret edildi. Büyükşehir Belediyesi’nin yıllık 300 bin lira aidat ödediği Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası’ndan ayrılmasına da onay verilmeyen meclis toplantısında kadın ve çocukların sorunlarının çözümü için Mersin Barosu’yla iş birliği yapılması da ret edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Barosu tarafından kadın ve çocuk sorunlarının çözümü için yapılacak ortak çalışmalara ilişkin işbirliği, ile ilgili konu Meclis’te Cumhur İttifakı tarafından yine reddedildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap seçer’in konu hakkında “O günden bugüne ne değişti?” sözüne de Toroslar Belediye  Başkanı ve Meclis üyesi Atsız Afşın Yılmaz yanıt verdi.

MESELE KADIN VE ÇOCUK DEĞİL…

Baro ile işbirliği konusu gündeme geldiğinde söz alan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, meselenin kadın ve çocuk olmadığını belirterek, Baro’nun siyasallaştırıldığı iddiasında bulundu. Konunun hassasiyetine dikkat çeken Başkan Yılmaz, “ Kadın ve çocuk son zamanlarda hiçbir zaman bu kadar siyasete alet edilmemiştir. Burada değerli hanım efendiler ve herkesin çocuğu, kardeşleri var. Meselenin kadın ve çocuk olmadığı aslında çok açık. Demin Sayın Başkanımın söylediğini söylemekteyim, ‘O günden bu yana ne değişti?’ Sayın Başkan değişti, Baro başkanı değişti. Sayın Başkan Büyükşehir Belediye Başkanımız, konu kadın ve çocuk, bu konuda faaliyetlerde bulunuyor, bizim Toroslar Belediyemiz ve tüm belediyelerimiz bu konularda hizmetleri veriyor ve biz bu çalışmalarımızda Baro üyesi avukat arkadaşlarımızdan destek alıyoruz. Gönüllü olarak ve  hiç bir protokol yapmadan, İsterseniz isimlerini sayabilirim, onları aslında onure etmek gerekir ama, burada sorun şu bunu açıklayalım. Geçen Mecliste kişiselleştirmek istemedim ama burada mesele hakim karar, Baro başkanının hali hazırdaki Baro başkanının marjinal ve Baro’yu siyasallaştıran bir tutum içerisinde olması. Bunun için araştırma yapmaya gerek yok, sosyal medya paylaşımlarındaki bulgulardan, efendim savunmalarından ortaya çıkar. Cumhur ittifakı bu konuda bu nedenle soğuk. Yoksa kadınlarımıza ilişkin, çocuklarımıza ilişkin her türlü konuda yine beraberiz yine beraber olacağız inşallah. Özetlemiş olduk. Gayet dikkatli ince düşünerek seçtiğim bir tabir, o da, bende uzun süre Mersin barosunda avukatlık yaptım.” Sözleriyle Baro ve Baroların fonksiyonları, ve siyaset konuları hakkında avukat arkadaşları ile bir araya gelerek toplantılar yaptıklarını anlatan Başkan Yılmaz, “ Bir avukat ve baro üyesi olarak olarak biz bu konuları tartıştık ve baro başkan adaylarına da uyarılarda bulunduk. Gündemi takip ediyoruz” şeklinde konuştu.  

Meclis üyelerinin konu hakkında söz almalarının ardından oylamaya geçildi. Tekrar gündeme getirilen karar hakkında Cumhur İttifakı’na mensup toplam 43 üyenin oyları ile ret edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz:, O, günden, bu, güne, Büyükşehir, Başkanı, değişti,, Baro, Başkanı, değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı