Turizmciler Tarsus ta
UNICORN Danışmanlık Turizm Şirketi Başkanı Hakan Erkul un başkanlığındaki 30 kişilik girişimci grup,
14:49:48 2008-11-03

TURİZMCİLER TARSUS'TA


 


UNICORN Danışmanlık Turizm Şirketi Başkanı Hakan Erkul'un başkanlığındaki 30 kişilik girişimci grup, Tarsus'un tarihi ve turistlik yerlerini gezerek, kenttin turizm sektöründe pay alması için bir dizi görüşmeler yaptılar.


 Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Kerim Tufan'ı ziyaret eden girişimciler, "Turizm sektöründe Tarsus'a nasıl para kazandırırız" düşüncesiyle yola çıktıklarını söylediler.


Turizmin dünyada bir ilim olduğunu dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Kerim Tufan, "Turizmle ilgili üniversiteler ve yüksek okullar açılmaya, profesörler, eğitim görevlileri yetiştirilmeye başlanmıştır.  Tarsus turizm konusunda sahip olduğu potansiyeli yılarca değerlendiremedi   Belediyenin işi olmamasına rağmen Tarsus'un gelişmesi, tanıtılması ve Tarsus'taki insanların bu ölçüde iş kurmaları, müteşebbislerin yatırımlara girmeleri, turizmden para kazanmaları için Tarsuslunun önünü açalım istiyoruz. Tarsus artık turizmde yeni gelişmeler yaşamaya başladı. Turizm işini nasıl yaparız, bu işten nasıl para kazanırız, bu pastadan nasıl pay alırız diye bacasız sanayi denilen bu sektörde tüm imkanlarımızı kullanalım düşüncesindeyiz. Tarsus'a turizm konusunda yardımcı olmak lokanta, butik otel, hediyelik eşya dükkanı açma düşüncesini taşıyan sizleri,  yaptığı şehir içi gezilerle Tarsus'u yeniden keşfetmeye çalışan siz cesur müteşebbisleri yürekten kutluyorum" dedi.


UNICORN Danışmanlık Organizasyonu Başkanı Hakan Erkul, 30 girişimci iş adamı ve yatırımcı ile Tarsus'un tarihi ve turistik yerlerini gezdiklerini söyledi.


Tarsus'u yeniden keşfettiklerini dile getiren Erkul, "Bu 30 girişimcinin amacı aynı Kapadokya ve Beypazarı'nda olduğu gibi turizm sektöründen nasıl para kazanırız düşüncesi var. Otel, turistik eşya dükkanı, lokanta vs. açmayı düşünüyorlar. Bu geziler esnasında Tarsus'u yeniden keşfettik. Tarsus için güzel düşüncelerimiz var. İnşallah kısa sürede düşüncelerimiz hayata geçiririz" şeklinde konuştu.


Girişimciler, Tarsus'ta Eshab-ı Kehf, Nusret Mayın Gemisi, Antik Yol, Saint Paulus Kuyusu ve Kilisesi, Tarsus Evleri, Kleopatra Kapısı, Kırkkaşık Bedesteni, Ulucami, Hz. Daniyal Kabri ve Osmanlı Parkı'nı gezdi.


 


Bu haber  533  kere okundu