40 haneli Horozlu köyünde ezan sustu!.. - Mersin İstikbal Gazetesi

40 haneli Horozlu köyünde ezan sustu!..

Horozlu köyünde ilginç gelişme? İmam kadrosu iptal edildi iddialarına Mersin Müftüsü ne dedi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Ejder Meyvesi Toroslar'da Yetiştirilmeye Başlandı

  Toroslar’da alternatif tarım ile ilgili çalışmalar yaparak, çiftçileri yeni ürünler üretmeye teşvik eden Toroslar Belediyesi’nin serasında yetiştirdiği ejder meyvesi (pitahaya), Mersin’de tropikal ürün yetiştiriciliğinin önünü açtı.

 • Başkan Tollu Koramşalı'da

  Erdemli Belediyesi Koramşalı mahallesine futbol sahası yapıyor. Çalışmaları yerinde gören Belediye Başkanı Tollu, incelemelerde bulundu ve tespit ettiği eksikliklerin giderilmesi için talimatlar verdi.

 • Hanımeli ramazan yardımları

  Anamur Belediye Başkanı Mehmet TÜRE’nin sosyal projelerinden en büyüğü olan alan el ile veren elin birbirini görmediği Hanımeli İhtiyaç Bankası’nın açılmasının ardından yardım çalışmaları da hız kesmeden sürüyor.

 • Başkan Türe'nin Aşkı Ne?

  12 Mart 1921 İstiklal Marşımız'ın TBMM'de Kabulü'nün 89.yılı dolayısıyla Almanya-Berlin Turizm Fuarı'ndan bir mesaj yayınlayan Anamur Belediye Başkanı Mehmet TÜRE; 'Mehmet Akif Ersoy'un Türk Ulusu'nun yüreğinde çarpan hürriyet aşkını hissederek yazdığı İs

 • Anamur'da Bina Yıkımı

  Anamur Kısakahyaoğlu Konağı önünde bulunan 2 katlı eski bina Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe'nin gayreti ile kamulaştırılarak Belediye Mülkiyetine geçirildi.

Son Güncelleme: 22 Haziran 2008, Pazar
Haber 4827 kez görüntülendi.

Horozlu köyünde ilginç gelişme… İmam kadrosu iptal edildi iddialarına Mersin Müftüsü ne dedi.


40 haneli Horozlu köyünde ezan sustu!..


Kışları 200, yazları 300 olan nüfusu ile Mersin’e 40 km mesafede Horozlu Köyünde 2-3 aydır imam-hatip kadrosu verilemedi. Kadrolu imamın görevden, 2-3 ay kadar önce kadrosu ile birlikte alınmasının ardından geçen sürede ezanın sustuğunu söyleyen  köylüler uzun süre sabretmelerinin ardından 19 Haziran 2008 tarihinde, Horozlu Köyü Camii Yaptırma Yaşatma Derneği Başkanı Zeki Tekin ve Muhtar Nabi Tekin ile cemaatten bazı insanların da aralarında olduğu 33 kişinin imzaladığı bir dilekçe ile; Mersin il Müftülüğünden kadrolu bir imam istediler.


Mersin il Müftüsü Niyazi Ersoy, 2-3 aydır köyün imamsız olduğunu doğrularken kararın Başkanlık gereği olduğunu söyledi.


Müftü Ersoy bir aya kadar Horozlu Köyü’ne kadrolu İmam -Hatip kadrosunun atanacağını belirterek, köyün imamsız kalmasının, ezanın susmasının söz konusu olmadığını iddia etti.


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri