Akdeniz Belediyesi'nde Yoğun Asfalt Mesaisi - Mersin İstikbal Gazetesi

Akdeniz Belediyesi'nde Yoğun Asfalt Mesaisi

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, MESKİ ve AKSAGAZ’ın yürüttüğü yeraltı hattı çalışmalarının kısmen bittiği İhsaniye Mahallesi’nde, vatandaşların yaklaşan yağışlar nedeniyle toza, çamura ve su birikintilerine maruz kalmaması için mahallede asfaltlama ve kaldırım yenileme çalışmalarına erken başladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Tuna, Personelle Bayramlaştı

  Toroslar Belediyesi’nde bayramlaşma heyecanı yaşandı.Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mübarek Ramazan Bayramı öncesi son mesai gününde personeliyle bayramlaşma geleneğini sürdürdü.

 • Başkan Tarhan Personeliyle Bayramlaştı

  Mezitli Başkanı Neşet Tarhan, sabahın ilk ışıklarıyla mesaiye başlayan personelini birimlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Kutlama ziyaretlerine sabah 06:30’da Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ile başlayan Başkan Tarhan, sırasıyla, Fen işleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarını ziyaret etti.

 • Kuzucubelen'e Mini Çarşı Yapıldı

  Mezitli Belediyesi hayırsever bir vatandaşla işbirliği yaparak Kuzucubelen Mahallesi’ne mini çarşı ve taziye evi komplesi yapılmasını sağladı. İçerisinde fırın, kahvehane, market, berberin bulunduğu çarşının üst katı ise taziye evi ve düğün salonu olarak kullanılacak mini çarşıda Mezitli Belediyesi tarafından iftar yemeği verildi.

 • Mezitli Sahilinde Taş Temizliği

  Mezitli Belediyesi ilçe genelinde sahillerde taş toplama ve temizlik çalışması başlattı. Taş toplama makinesi kumsalda biriken taşları temizleyerek, vatandaşların sorunsuz şekilde deniz keyfi yaşamasını sağlıyor.

 • İlçe İftarlarının Sonuncusu Gülnar’da Gerçekleşti

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayının maneviyatını ve kültürünü yaşatmak amacıyla ilçelerde düzenlen Ramazan iftarları, Gülnar ilçesinde sona erdi.

Son Güncelleme: 11 Ekim 2017, Çarşamba

 

 

AKDENİZ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ EKİPLERİNDEN YOĞUN TEMPO!

 

 

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, MESKİ ve AKSAGAZ’ın yürüttüğü yeraltı hattı çalışmalarının kısmen bittiği İhsaniye Mahallesi’nde, vatandaşların yaklaşan yağışlar nedeniyle toza, çamura ve su birikintilerine maruz kalmaması için mahallede asfaltlama ve kaldırım yenileme çalışmalarına erken başladı.

Mahallede ilk etapta yeraltı doğalgaz hattının bitmesinin hemen ardından Akdeniz Belediyesi, hazırladığı plan ve program kapsamında mahallenin ara sokaklarında asfalt kaplama çalışması başlatacak. Erkene alınan bu çalışmalar sayesinde İhsaniye Mahallesi sakinleri, yağışlarla birlikte oluşacak çamura, su birikintilerine maruz kalmayacak. Mahallenin sokaklarında, yayaların ve araçların ulaşımını olumsuz etkileyecek bir etken kalmayacak.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, AKSAGAZ VE MESKİ'nin İhsaniye Mahallesi'nde altyapı çalışmalarını kısmen bitirdiği sokakları gezerek, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin asfalt kaplama, kaldırım ve yama çalışmalarını yerinde denetledi. Başkan Pamuk'un denetleme gezisine, Fen İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdullah Aktaş ve birim müdürlerinin yanı sıra, İhsaniye Mahallesi Muhtarı Zehra Yılmaz da eşlik etti.

Başkan Pamuk: “Akdeniz’in 65 mahallesine yoğun hizmet veriyoruz”

Denetlemenin ardından bir açıklama yapan Başkan Muhittin Pamuk, “Akdeniz Belediyesi olarak bütün bölgelerde özellikle altyapı yatırımlarına öncelik veriyoruz. Bu noktada tüm mahallelerimizde yoğun bir şekilde son 6 aydır asfalt ve kaldırım çalışmalarını başlattık. Mersin’in en eski mahallelerinde biri olan İhsaniye’de doğalgaz çalışmaları kısmen tamamlandı.

Tabi bu çalışmadan dolayı sokaklarımız tahrip oldu. Vatandaşlar bu yazı toz, toprak içinde geçirdi. Bu vesileyle vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. Ancak altyapı ve doğalgaz çalışması tamamlanmadan belediye olarak asfalt ve kaldırım çalışması yapmamız mümkün değildi. Doğalgaz çalışmasının tamamlandığı sokaklarda asfalt ve kaldırım çalışmalarına başladık” diye konuştu.

Başkan Pamuk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Akdeniz Belediyesi olarak 65 mahallemizin tamamında asfalt, kaldırım ve altyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızın yaklaşık 40 milyon lira gibi bir maliyeti söz konusu. Bu hizmetlerin verilebilmesi için gereken ödeneğin karşılanmasında Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ve Sayın Valimiz Ali İhsan Su’nun çok büyük emekleri var. Bu nedenle ben bir kez daha Sayın Bakanımıza ve Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum.”

Muhtar Zehra Yılmaz’dan Akdeniz’e teşekkür…

İhsaniye Mahalle Muhtarı Zehra Yılmaz da mahallede aylardır başlayan AKSAGAZ ve MESKİ’nin altyapı çalışmaları nedeniyle asfalt kaplama çalışmasının gecikmek zorunda kaldığını ifade etti. Yılmaz, “Mahallemizde asfaltlama işinin başlayabilmesi için önce AKSAGAZ ve MESKİ’nin çalışmalarının bitmesi gerekiyordu. Akdeniz Belediyesi, altyapı çalışmalarının sona erdiği sokaklarımızda çalışmalara başladı. Ben de mahallelim adına Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize, Akdeniz Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sayın Muhittin Pamuk’a teşekkür ediyorum” dedi.

Anadolu, Bağlarbaşı, Nacarlı, Demirhisar… Fen İşleri ekipleri ilçenin her yerinde

Bu arada, Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün, İhsaniye dışındaki diğer hizmet durakları ise Anadolu, Bağlarbaşı, Nacarlı ve Demirhisar mahalleleri oldu. Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, geçen hafta Anadolu Mahallesini ziyaret etmiş; mahalle sakinleri de özellikle tarım ve arazi yollarının yapılması için Başkan Pamuk’tan talepte bulunmuştu.

Başkan Pamuk da vatandaşlara, istedikleri çalışmanın en kısa sürede başlayacağı sözünü vermişti. Söz çok kısa sürede yerine getirildi ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri mahallede çalışmalara başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Bağlarbaşı Mahallesi’nin sokakları ile bahçe yollarına bin 200 ton asfalt dökerek, mahalle sakinleri ve üreticilerin yaşamını kolaylaştırdı, vatandaşları yağışlarda maruz kaldıkları çamur ve su birikintilerinin yarattığı eziyetten kurtardı.

Nacarlı Mahallesi de Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin hizmet verdiği diğer bir adres oldu. Ekipler, sokaklara yaklaşık bin ton asfalt dökerek mahallenin adeta çehresini değiştirdi, özellikle üreticiler başta olmak üzere bölge sakinlerinin gündelik yaşamını kolaylaştırdı.

Akdeniz’in kırsal mahallelerinde asfaltlama çalışmaları aralıksız sürerken, geçen aylarda olduğu gibi Ekim ayında da ekipler, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Fen İşleri ekipleri, bu kapsamda Demirhisar Mahallesi’nde asfalt çalışması başlattı. Mahallelerinde gerçekleşen çalışmaları büyük beğeniyle takip eden mahalle sakinleri, özellikle de çiftçiler, Akdeniz Belediyesi’ne teşekkürlerini dile getirdi.

 

 

 

Etiketler : akdeniz  belediye  asflat 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri