Akdeniz’de hizmetler, parmaklarınızın ucunda! - Mersin İstikbal Gazetesi

Akdeniz’de hizmetler, parmaklarınızın ucunda!

Kent sakinleri hizmetlere kolayca ulaşabiliyor, birkaç tuşu kullanarak vergisini ödeyebiliyor

Benzer Haber Başlıkları

 • Anamur'da Danışmanlık Merkezi Kuruldu

  Anamur İlçe Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin en önemli projelerimden birisi dediği ve Türkiye de bir ilk olarak uygulanan ve eğitim çağındaki 0-18 yaş aralığındaki kişilerin dikkat dağınıklığını ölçen bir danışmanlık merkezi Muşurup Sanat Sokağında açıldı.

 • Erdemli Belediyesi öğrencileriyle gurur duyuyor

  Erdemli Belediyesi tarafından içerisinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında hayata geçirilen sürekli eğitim kurs merkezi öğrencileri Türkiye genelinde yapılan deneme sınavında Mersin birincisi, ikincisi ve üçüncülerini çıkarmayı başardı.

 • Akdeniz Belediyesi'nden İki Büyük Sosyal Destek Projesi

  * Mersin Valiliği’nin öncülüğünde hazırlanan, Türkiye’nin ilk ve tek güdümlü 6 sosyal destek programı projesinden ikisi; “Akdeniz Çoklu Eğitim Merkezleri Projesi” ve “Roman Havası Projesi” yakında hayata geçecek...

 • Köyler Altın Çağını Yaşıyor

  Erdemli Belediyesi, büyükşehir yasasıyla kendilerine bağlanan 49 köyde gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların memnuniyetini kazanıyor. Köylerde yoğun çalışmaların sürdüğü bildirildi.

 • "Temiz Bir Kent, Sağlıklı Bir Yaşam Herkesin Hakkı"

  * Binlerce ton çöp katı atık depolama sahasına taşınıyor. Çöp konteynırları yıkanıp dezenfekte ediliyor. Okul ve ibadethanelerin bahçe ve avluları yıkanıyor. Mobil temizlik ekipleri sahada görev alıyor. Akdeniz’de 7/24 temizlik hizmeti veriliyor...

Son Güncelleme: 24 Eylül 2017, Pazar

Kent sakinleri hizmetlere kolayca ulaşabiliyor, birkaç tuşu kullanarak vergisini ödeyebiliyor

                              Akdeniz’de hizmetler, parmaklarınızın ucunda!

Mersin ve Akdeniz sakinleri, belediye binasına gelmek zorunda kalmadan ve zaman kaybetmeden, Akdeniz Belediyesi’nin resmi web adresi www.akdeniz.bel.tr veya https://e-belediye.akdeniz.bel.tr/ üzerinden bir kereye mahsus kaydını yaptıktan sonra, sadece birkaç tuşu kullanarak birçok resmi iş ve işlemini gerçekleştirebiliyor, vergi ödemelerini yapabiliyor.

Teknolojik altyapısını sürekli geliştiren ve bu alanda güçlü ve güvenilir bir altyapıya sahip olan Akdeniz Belediyesi, e-belediyecilik anlayışıyla, kent sakinlerinin hayatını kolaylaştırıyor, vatandaşların resmi iş ve işlemelerini kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Belediye bünyesinde kullanılan güvenilir yazılım ağı sayesinde dünyanın her yerinde yaşayan vatandaşlar, internet üzerinden Akdeniz Belediyesi’ne saniyeler içinde ulaşıp, vergi borçlarını ödeyebilmektedir.

                                      Tapu, Nüfus ve Maliye’ye gitmeye gerek kalmadan…

Mersin ve Akdeniz sakinleri, Akdeniz Belediyesi’ndeki iş ve işlemleri için gerekli olan tapu bilgilerini veya tapu fotokopilerini, Tapu Müdürlüğü’ne gitmeye gerek kalmadan, Akdeniz Belediyesi’nin Tapu Müdürlüğü ile entegre ettiği yazılım sayesinde belediye binasından temin edebiliyor.

Ayrıca vatandaşlar için gerekli olan nüfus ve kimlik bilgileri, evlenme ve diğer beyan işlemleri için gerekli olan nüfus kayıt örneği, yabancı evlenme belgesi gibi belge ve dokümanlar da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri ile yapılan entegre yazılım sayesinde, Nüfus Müdürlüğü’ne gitmeden belediye binasından verilebiliyor.  Aynı şekilde, Maliye ile entegrasyon yazılım sayesinde de Mersin ve Akdeniz sakinleri, örneğin işyeri ruhsatı, gelir birimi, icra birimi ve benzeri işlemleri için gerekli olan örneğin vergi levhası sorgulama, maliye faaliyet bilgisi sorgulama sistemi üzerinden, Maliye binasına gitmeden temin edebilmektedir.

                        Vatandaşlarımıza ücretsiz internet park hizmeti verilmektedir

Bölgemizde bulunan merkez binamız önündeki park ile birlikte, toplam 4 mahallede bulunan parklara ücretsiz internet hizmeti verilmiştir. Belediyemiz merkez bina önündeki ve diğer 3 mahalledeki parklara gelen vatandaşlarımız ücretsiz internetten telefon, tablet ve bilgisayarları üzerinden ücretsiz erişebilmektedir. Şu ana kadar toplam 5 bin 45 vatandaşımız bu parklarda sunulan ücretsiz internet erişimine kayıt yaptırarak internet kullanımına geçmiştir.

                        Başkan Pamuk: “Amacımız, vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, kent ve ilçe sakinlerinin gündelik hayatını kolaylaştırmak ve hizmetlere kısa süre içinde ulaşabilmelerini sağlamak için tüm imkânları seferber ettiklerini vurguladı. Başkan Pamuk; “Akdeniz Belediyesi olarak, içinde yaşadığımız iletişim çağında, sadece klasik belediyecilik çalışmaları ile değil, güçlü ve güvenli teknolojik altyapıyla da vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz.

Vatandaşlarımızın, bulundukları her yerden internet ortamında belediyemizle ilgili iş ve işlemlerini yapabilmesi ve bilgilerine ulaşabilmesi için e-belediye altyapısını güçlendirip, resmi kurumlarla entegre edilmiş yazılımlar yükledik. Bu sayede Mersin ve Akdeniz sakinleri, belediyeye gelmeden, bulundukları yerden birçok resmi iş ve işlemini https://e-belediye.akdeniz.bel.tr/ adresi üzerinden gerçekleştirebilecektir. Amacımız, vatandaşlarımızın günlük yaşamını kolaylaştırıp, her türlü hizmete anında erişebilmelerini sağlamaktır” dedi.

                          E-belediye hizmetlerinden faydalanabilmek için…

E-belediyecilik hizmetlerinden faydalanmak isteyen mükelleflerin, bir defaya mahsus olmak üzere, www.akdeniz.bel.tr sayfası üzerinde bulunan “E-HİZMETLER” penceresini açıp, ardından “Yeni Kullanıcı” linkini tuşlayarak açılan formu eksiksiz doldurması gerekiyor. Sonrasında ise kişinin (mükellefin) kullanıcı şifresi, otomatik olarak e-posta adresine gönderiliyor.

Vatandaşlar, bu şifreyi kullanarak sisteme giriş yapabiliyor. Sistem sayesinde vatandaşlar, belediye binasına gitmek zorunda kalmadan, kendilerine ait emlak ve çevre temizlik, ilan-reklam vergisi, ödemiş oldukları eski tahsilât makbuzlarını görme ve yine isterlerse kendilerine ait bir borç türünü 1 tuşla görüp bilgi sahibi olabiliyor ve kredi kartı ile ödemesini yapabiliyor.

 

 

Etiketler : akdeniz  belediye  hizmet 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri