Akdeniz’de hizmetler, parmaklarınızın ucunda! - Mersin İstikbal Gazetesi

Akdeniz’de hizmetler, parmaklarınızın ucunda!

Kent sakinleri hizmetlere kolayca ulaşabiliyor, birkaç tuşu kullanarak vergisini ödeyebiliyor

Benzer Haber Başlıkları

 • Müdürler, projeleri yerinde inceledi

  Mezitli Belediyesi’nde görev yapan müdürler, belediyenin tüm projelerini ve birimleri gezerek bilgi aldılar. Belediye Başkan Yardımcısı Yaser Gündüz başkanlığında yeni yapılan Ana Hizmet Binası, Kültür Merkezi, Güneş Park, Gençlik Merkezi, Amfi Tiyatro, Taş Mektep, Destek Hizmetleri Birimi, Fen İşleri Birimi, Gönüllü Serası’nı gezen müdürlere, Mezitli Belediyesi İmar Müdürü Arzu Bitigen Saylam da teknik bilgiler verdi.

 • Tece'deki Yeşil alan Belediyeye Tahsis Edilsin

  MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK; TBMM Genel Kurulunda söz alarak, Mersin Tece Sahillerindeki arazinin belediyeye tahsis edilerek Mersin Halkının hizmetine sunulmasını istedi.

 • Başkan Tarhan, Mezitli direndi ve başardı

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı telefonla arayarak bir süredir gündemde olan Tece Deniz Mahallesi’nde bulunan 76 dönümlük denize sıfır park ve spor alanı olarak ayrılmış yerde TOKİ’nin ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hiçbir uygulamasının olmayacağını söyledi.

 • TOKİ’ye fidan dikerek tepki gösterdiler

  Mersinliler, Mezitli Tece’de 76 dönüm park ve spor alanı işaretli arazinin TOKİ aracılığı ile otel yapılmasına tepkilerini zeytin fidanı dikerek gösterdiler. Tece Gönüllü Evi yanında buluşan yüzlerce vatandaş, son kalan alanların TOKİ eliyle betonlaşmamasını istedi.

 • Başkan Tarhan’dan çiftçi kadınlara ‘Lüküs Hayat’ sürprizi

  Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Kadın Üretici Pazarı’nda bulunan çiftçi kadınlara sürpriz yaparak ‘Lüküs Hayat’ operasını izlemelerini sağladı. Üretici kadınlar, Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen oyunu çok sevdiklerini ifade ettiler.

Son Güncelleme: 24 Eylül 2017, Pazar

Kent sakinleri hizmetlere kolayca ulaşabiliyor, birkaç tuşu kullanarak vergisini ödeyebiliyor

                              Akdeniz’de hizmetler, parmaklarınızın ucunda!

Mersin ve Akdeniz sakinleri, belediye binasına gelmek zorunda kalmadan ve zaman kaybetmeden, Akdeniz Belediyesi’nin resmi web adresi www.akdeniz.bel.tr veya https://e-belediye.akdeniz.bel.tr/ üzerinden bir kereye mahsus kaydını yaptıktan sonra, sadece birkaç tuşu kullanarak birçok resmi iş ve işlemini gerçekleştirebiliyor, vergi ödemelerini yapabiliyor.

Teknolojik altyapısını sürekli geliştiren ve bu alanda güçlü ve güvenilir bir altyapıya sahip olan Akdeniz Belediyesi, e-belediyecilik anlayışıyla, kent sakinlerinin hayatını kolaylaştırıyor, vatandaşların resmi iş ve işlemelerini kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Belediye bünyesinde kullanılan güvenilir yazılım ağı sayesinde dünyanın her yerinde yaşayan vatandaşlar, internet üzerinden Akdeniz Belediyesi’ne saniyeler içinde ulaşıp, vergi borçlarını ödeyebilmektedir.

                                      Tapu, Nüfus ve Maliye’ye gitmeye gerek kalmadan…

Mersin ve Akdeniz sakinleri, Akdeniz Belediyesi’ndeki iş ve işlemleri için gerekli olan tapu bilgilerini veya tapu fotokopilerini, Tapu Müdürlüğü’ne gitmeye gerek kalmadan, Akdeniz Belediyesi’nin Tapu Müdürlüğü ile entegre ettiği yazılım sayesinde belediye binasından temin edebiliyor.

Ayrıca vatandaşlar için gerekli olan nüfus ve kimlik bilgileri, evlenme ve diğer beyan işlemleri için gerekli olan nüfus kayıt örneği, yabancı evlenme belgesi gibi belge ve dokümanlar da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri ile yapılan entegre yazılım sayesinde, Nüfus Müdürlüğü’ne gitmeden belediye binasından verilebiliyor.  Aynı şekilde, Maliye ile entegrasyon yazılım sayesinde de Mersin ve Akdeniz sakinleri, örneğin işyeri ruhsatı, gelir birimi, icra birimi ve benzeri işlemleri için gerekli olan örneğin vergi levhası sorgulama, maliye faaliyet bilgisi sorgulama sistemi üzerinden, Maliye binasına gitmeden temin edebilmektedir.

                        Vatandaşlarımıza ücretsiz internet park hizmeti verilmektedir

Bölgemizde bulunan merkez binamız önündeki park ile birlikte, toplam 4 mahallede bulunan parklara ücretsiz internet hizmeti verilmiştir. Belediyemiz merkez bina önündeki ve diğer 3 mahalledeki parklara gelen vatandaşlarımız ücretsiz internetten telefon, tablet ve bilgisayarları üzerinden ücretsiz erişebilmektedir. Şu ana kadar toplam 5 bin 45 vatandaşımız bu parklarda sunulan ücretsiz internet erişimine kayıt yaptırarak internet kullanımına geçmiştir.

                        Başkan Pamuk: “Amacımız, vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, kent ve ilçe sakinlerinin gündelik hayatını kolaylaştırmak ve hizmetlere kısa süre içinde ulaşabilmelerini sağlamak için tüm imkânları seferber ettiklerini vurguladı. Başkan Pamuk; “Akdeniz Belediyesi olarak, içinde yaşadığımız iletişim çağında, sadece klasik belediyecilik çalışmaları ile değil, güçlü ve güvenli teknolojik altyapıyla da vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz.

Vatandaşlarımızın, bulundukları her yerden internet ortamında belediyemizle ilgili iş ve işlemlerini yapabilmesi ve bilgilerine ulaşabilmesi için e-belediye altyapısını güçlendirip, resmi kurumlarla entegre edilmiş yazılımlar yükledik. Bu sayede Mersin ve Akdeniz sakinleri, belediyeye gelmeden, bulundukları yerden birçok resmi iş ve işlemini https://e-belediye.akdeniz.bel.tr/ adresi üzerinden gerçekleştirebilecektir. Amacımız, vatandaşlarımızın günlük yaşamını kolaylaştırıp, her türlü hizmete anında erişebilmelerini sağlamaktır” dedi.

                          E-belediye hizmetlerinden faydalanabilmek için…

E-belediyecilik hizmetlerinden faydalanmak isteyen mükelleflerin, bir defaya mahsus olmak üzere, www.akdeniz.bel.tr sayfası üzerinde bulunan “E-HİZMETLER” penceresini açıp, ardından “Yeni Kullanıcı” linkini tuşlayarak açılan formu eksiksiz doldurması gerekiyor. Sonrasında ise kişinin (mükellefin) kullanıcı şifresi, otomatik olarak e-posta adresine gönderiliyor.

Vatandaşlar, bu şifreyi kullanarak sisteme giriş yapabiliyor. Sistem sayesinde vatandaşlar, belediye binasına gitmek zorunda kalmadan, kendilerine ait emlak ve çevre temizlik, ilan-reklam vergisi, ödemiş oldukları eski tahsilât makbuzlarını görme ve yine isterlerse kendilerine ait bir borç türünü 1 tuşla görüp bilgi sahibi olabiliyor ve kredi kartı ile ödemesini yapabiliyor.

 

 

Etiketler : akdeniz  belediye  hizmet 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri