Akdeniz’de hizmetler, parmaklarınızın ucunda! - Mersin İstikbal Gazetesi

Akdeniz’de hizmetler, parmaklarınızın ucunda!

Kent sakinleri hizmetlere kolayca ulaşabiliyor, birkaç tuşu kullanarak vergisini ödeyebiliyor

Benzer Haber Başlıkları

 • Çeşmeli'de Hizmete Devam Ediliyor

  Çeşmeli genelinde hizmetlerine ara vermeden devam eden ve büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen beldenin eksiklerini hızla tamamlayan Erdemli Belediyesi, bu bölgede gerçekleştirdiği hizmetlerle göz doldurmaya ve takdir toplamaya devam ediyor.

 • Muharrem Ayı Aşureyle Bereketlendi

  Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen Muharrem Ayı Özel ‘’Paylaştıkça Bereketi Çoğalan Aşure Günü’’ Programı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

 • Erdemli’nin her noktasında hizmet yağmuru var

  Büyükşehir yasasıyla köy statüsünden mahalleye dönüşen bölgelerde dur durak bilmeden çalışmalarını sürdüren Erdemli Belediyesi’nin yoğun mesaisi Ayaş Mahallesinde de sürüyor.

 • Erdemli’nin her noktasında hizmet yağmuru var

  Büyükşehir yasasıyla köy statüsünden mahalleye dönüşen bölgelerde dur durak bilmeden çalışmalarını sürdüren Erdemli Belediyesi’nin yoğun mesaisi Ayaş Mahallesinde de sürüyor. Ayaş Mahallesinde yarım asırdır devam eden sorunlara çözüm getirmek için geniş kapsamlı bir çalışma

 • Koyuncu’da Belediye hizmetleri sürüyor

  Erdemli Belediyesi, yorulmayan ekibi ve liyakatli kadrosu ile Erdemli’nin çehresini değiştirmeye ve vatandaşını mutlu etmeye devam ediyor. Büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen köyler ve beldelerde eş zamanlı devam eden çalışmalar hizmetler hız kesmezken, Koyuncu Mahallesi’nde de hizmet maratonu sürüyor.

Son Güncelleme: 24 Eylül 2017, Pazar

Kent sakinleri hizmetlere kolayca ulaşabiliyor, birkaç tuşu kullanarak vergisini ödeyebiliyor

                              Akdeniz’de hizmetler, parmaklarınızın ucunda!

Mersin ve Akdeniz sakinleri, belediye binasına gelmek zorunda kalmadan ve zaman kaybetmeden, Akdeniz Belediyesi’nin resmi web adresi www.akdeniz.bel.tr veya https://e-belediye.akdeniz.bel.tr/ üzerinden bir kereye mahsus kaydını yaptıktan sonra, sadece birkaç tuşu kullanarak birçok resmi iş ve işlemini gerçekleştirebiliyor, vergi ödemelerini yapabiliyor.

Teknolojik altyapısını sürekli geliştiren ve bu alanda güçlü ve güvenilir bir altyapıya sahip olan Akdeniz Belediyesi, e-belediyecilik anlayışıyla, kent sakinlerinin hayatını kolaylaştırıyor, vatandaşların resmi iş ve işlemelerini kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Belediye bünyesinde kullanılan güvenilir yazılım ağı sayesinde dünyanın her yerinde yaşayan vatandaşlar, internet üzerinden Akdeniz Belediyesi’ne saniyeler içinde ulaşıp, vergi borçlarını ödeyebilmektedir.

                                      Tapu, Nüfus ve Maliye’ye gitmeye gerek kalmadan…

Mersin ve Akdeniz sakinleri, Akdeniz Belediyesi’ndeki iş ve işlemleri için gerekli olan tapu bilgilerini veya tapu fotokopilerini, Tapu Müdürlüğü’ne gitmeye gerek kalmadan, Akdeniz Belediyesi’nin Tapu Müdürlüğü ile entegre ettiği yazılım sayesinde belediye binasından temin edebiliyor.

Ayrıca vatandaşlar için gerekli olan nüfus ve kimlik bilgileri, evlenme ve diğer beyan işlemleri için gerekli olan nüfus kayıt örneği, yabancı evlenme belgesi gibi belge ve dokümanlar da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri ile yapılan entegre yazılım sayesinde, Nüfus Müdürlüğü’ne gitmeden belediye binasından verilebiliyor.  Aynı şekilde, Maliye ile entegrasyon yazılım sayesinde de Mersin ve Akdeniz sakinleri, örneğin işyeri ruhsatı, gelir birimi, icra birimi ve benzeri işlemleri için gerekli olan örneğin vergi levhası sorgulama, maliye faaliyet bilgisi sorgulama sistemi üzerinden, Maliye binasına gitmeden temin edebilmektedir.

                        Vatandaşlarımıza ücretsiz internet park hizmeti verilmektedir

Bölgemizde bulunan merkez binamız önündeki park ile birlikte, toplam 4 mahallede bulunan parklara ücretsiz internet hizmeti verilmiştir. Belediyemiz merkez bina önündeki ve diğer 3 mahalledeki parklara gelen vatandaşlarımız ücretsiz internetten telefon, tablet ve bilgisayarları üzerinden ücretsiz erişebilmektedir. Şu ana kadar toplam 5 bin 45 vatandaşımız bu parklarda sunulan ücretsiz internet erişimine kayıt yaptırarak internet kullanımına geçmiştir.

                        Başkan Pamuk: “Amacımız, vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, kent ve ilçe sakinlerinin gündelik hayatını kolaylaştırmak ve hizmetlere kısa süre içinde ulaşabilmelerini sağlamak için tüm imkânları seferber ettiklerini vurguladı. Başkan Pamuk; “Akdeniz Belediyesi olarak, içinde yaşadığımız iletişim çağında, sadece klasik belediyecilik çalışmaları ile değil, güçlü ve güvenli teknolojik altyapıyla da vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz.

Vatandaşlarımızın, bulundukları her yerden internet ortamında belediyemizle ilgili iş ve işlemlerini yapabilmesi ve bilgilerine ulaşabilmesi için e-belediye altyapısını güçlendirip, resmi kurumlarla entegre edilmiş yazılımlar yükledik. Bu sayede Mersin ve Akdeniz sakinleri, belediyeye gelmeden, bulundukları yerden birçok resmi iş ve işlemini https://e-belediye.akdeniz.bel.tr/ adresi üzerinden gerçekleştirebilecektir. Amacımız, vatandaşlarımızın günlük yaşamını kolaylaştırıp, her türlü hizmete anında erişebilmelerini sağlamaktır” dedi.

                          E-belediye hizmetlerinden faydalanabilmek için…

E-belediyecilik hizmetlerinden faydalanmak isteyen mükelleflerin, bir defaya mahsus olmak üzere, www.akdeniz.bel.tr sayfası üzerinde bulunan “E-HİZMETLER” penceresini açıp, ardından “Yeni Kullanıcı” linkini tuşlayarak açılan formu eksiksiz doldurması gerekiyor. Sonrasında ise kişinin (mükellefin) kullanıcı şifresi, otomatik olarak e-posta adresine gönderiliyor.

Vatandaşlar, bu şifreyi kullanarak sisteme giriş yapabiliyor. Sistem sayesinde vatandaşlar, belediye binasına gitmek zorunda kalmadan, kendilerine ait emlak ve çevre temizlik, ilan-reklam vergisi, ödemiş oldukları eski tahsilât makbuzlarını görme ve yine isterlerse kendilerine ait bir borç türünü 1 tuşla görüp bilgi sahibi olabiliyor ve kredi kartı ile ödemesini yapabiliyor.

 

 

Etiketler : akdeniz  belediye  hizmet 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri