Belediye Personeli Gönül Sofrasında Buluştu - Mersin İstikbal Gazetesi

Belediye Personeli Gönül Sofrasında Buluştu

Erdemli Belediyesi personeli, her yıl geleneksel olarak düzenlenen birlik beraberlik yemeğinde bir araya geldi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Müdürler, projeleri yerinde inceledi

  Mezitli Belediyesi’nde görev yapan müdürler, belediyenin tüm projelerini ve birimleri gezerek bilgi aldılar. Belediye Başkan Yardımcısı Yaser Gündüz başkanlığında yeni yapılan Ana Hizmet Binası, Kültür Merkezi, Güneş Park, Gençlik Merkezi, Amfi Tiyatro, Taş Mektep, Destek Hizmetleri Birimi, Fen İşleri Birimi, Gönüllü Serası’nı gezen müdürlere, Mezitli Belediyesi İmar Müdürü Arzu Bitigen Saylam da teknik bilgiler verdi.

 • Tece'deki Yeşil alan Belediyeye Tahsis Edilsin

  MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK; TBMM Genel Kurulunda söz alarak, Mersin Tece Sahillerindeki arazinin belediyeye tahsis edilerek Mersin Halkının hizmetine sunulmasını istedi.

 • Başkan Tarhan, Mezitli direndi ve başardı

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı telefonla arayarak bir süredir gündemde olan Tece Deniz Mahallesi’nde bulunan 76 dönümlük denize sıfır park ve spor alanı olarak ayrılmış yerde TOKİ’nin ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hiçbir uygulamasının olmayacağını söyledi.

 • TOKİ’ye fidan dikerek tepki gösterdiler

  Mersinliler, Mezitli Tece’de 76 dönüm park ve spor alanı işaretli arazinin TOKİ aracılığı ile otel yapılmasına tepkilerini zeytin fidanı dikerek gösterdiler. Tece Gönüllü Evi yanında buluşan yüzlerce vatandaş, son kalan alanların TOKİ eliyle betonlaşmamasını istedi.

 • Başkan Tarhan’dan çiftçi kadınlara ‘Lüküs Hayat’ sürprizi

  Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Kadın Üretici Pazarı’nda bulunan çiftçi kadınlara sürpriz yaparak ‘Lüküs Hayat’ operasını izlemelerini sağladı. Üretici kadınlar, Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen oyunu çok sevdiklerini ifade ettiler.

Son Güncelleme: 12 Şubat 2018, Pazartesi

Erdemli Belediyesi personeli, her yıl geleneksel olarak düzenlenen birlik beraberlik yemeğinde bir araya geldi. Belediye garaj hizmet noktasında gerçekleştirilen yemeğe Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve belediye personeli katıldı. Yemekte yaptığı konuşmasında; belediyelerin halkın yerel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak üzere görev yaptığını, kent yaşamının hemen her safhasında mutlaka belediye olduğunu ifade eden Başkan Tollu, kendi dönemlerinde Erdemli’nin tarihinde görmediği hizmetleri aldığını belirterek, bu başarılarda en büyük tebrikin belediye çalışanlarına ait olduğunu söyledi. ‘belediyecilik bilimsel metotlar kullanılarak yapılıyor’ vurgusu yapan Başkan Tollu, her alanda Türkiye’nin en önemli belediyelerinden biri olduklarını ve Erdemli’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

 

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen birlik beraberlik yemeğinde personeliyle bir araya gelen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, burada yaptığı konuşmasında; özverili, iş disiplini olan ve çalışma prensibi içinde canla başla hizmet veren bir belediye olduklarını söyleyerek, ‘’Görev yaptığımız süre içerisinde bizlerle uyum içerisinde çalışan Belediye Meclis üyelerimize ve belediye personelimize çok teşekkür ediyor, hayatını kaybeden personellerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Afrin operasyonuna katılan Mehmetçiklere destek olmak amacıyla mevlid-i şerifin ardından şehitlerimiz, askerlerimiz ve ordumuz için dualar edildi. Okunan duaların ardından Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu bir konuşma gerçekleştirdi.

9 YILDA ERDEMLİ’YE CANLA BAŞLA HİZMET ETTİK

Başkan Tollu, Erdemli’nin kendi dönemlerinde hizmet atağına kalktığını, bunda da en büyük başarıların çalışma arkadaşlarına ait olduğunu vurgularken, ‘’9 yıl boyunca aynı inanç azim ve kararlılıkla hizmetlerimizi icraata dönüştüren, bunların halka sunulmasında da emeği olan belediye çalışanlarıdır’’ diye konuştu. 9 yıllık hizmet maratonunda herkesin büyük bir fedakârlıkla elinden gelen çabayı gösterdiğinin altını çizen Başkan Tollu, geçmişte kendileriyle Erdemli’ye hizmet etmiş çalışanlarına da teşekkür etmeyi ihmal etmedi ve hayatını kaybeden personellerine de Allah’tan rahmet dileyerek, ‘’Mekânları cennet olsun. Allah ailelerine sabır versin’’ ifadelerini kullandı.

EMEKLİ İŞÇİLERİMİZİN HAKLARINI TEK SEFERDE ÖDEDİK

25 yıl boyunca belediyede çalışmış ve ikramiyesini (kıdem tazminatını) alamamış işçilerin olduğuna dikkati çeken Başkan Tollu, göreve geldikleri günden bu yana personellerinin her türlü haklarını koruduklarını ve alın terinin heba olmasına asla izin vermediklerini tek seferde kıdem tazminatlarını ödediklerini belirterek, 6 ay içinde 13 çalışma arkadaşlarının emekli olduğunu ve tüm haklarını tek seferde ödediklerini kaydetti. Emekli olan işçilerin emeğinin karşılığını defaten ödediklerini de sözlerine ekleyen Başkan Tollu, her zaman işçilerin yanında olmayı sürdüreceklerini söyledi.

BİRBİRİNE GÖNÜLDEN BAĞLI KOSKOCAMAN BİR AİLEYİZ

Erdemli Belediyesi’nin hizmet üretme noktasında Türkiye’de örnek teşkil edecek bir yapıya sahip olduğunun altını çizen Başkan Tollu, her alanda Türkiye’nin en önemli belediyelerinden birisi konumunda olduklarını ve yatırım hizmet anlamında ilklere imza attıklarını belirtti. ‘belediyecilik bilimsel metotlar kullanılarak yapılıyor’ vurgusu yapan Başkan Tollu, her alanda Türkiye’nin en önemli belediyelerinden biri olduklarını ve Erdemli’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerini söyledi.

OMUZ OMUZA GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

İbadet bilinciyle hizmet ettiklerini ifade eden Başkan Tollu, Erdemli’nin gelişimi için çalışmayı sürdürmeleri gerektiğini dile getirerek, Erdemli Belediyesi olarak birlikte ve takım halinde çalışmakla güzel işler ortaya çıkardıklarını ve Erdemli için bu gayretlerin devam etmesi gerektiğinin altını çizdi. Başkan Tollu, ‘’İlçemizi daha iyi yerlere getirmek için hep birlikte çalışıyoruz. Erdemli’ye daha kaliteli hizmet sunmak adına omuz omuza gece gündüz çalışıyoruz. Personellerimizin azmi ile kentimize daha çok hizmetler vereceğiz. Bireye dayalı başarı olmaz. Bir belediye başkanı tek başına başarılı olamaz. İnsanlarımızın hayat kalitesini yaşam standartlarını yükseltmek adına ibadet inancıyla aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. İlçemizin gelişimi adına meclis üyelerimiz ve personelimiz büyük emek sarf ediyor. İlçemize yaptığımız hizmetlerin her aşamasında çalışanlarımızın alın teri var. Herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

BİRBİRİYLE DAYANIŞMA İÇİNDE OLAN GÜÇLÜ BİR YAPIYA SAHİBİZ

Belediyelerin halkın yerel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak üzere görev yaptığını, kent yaşamının hemen her aşamasında mutlaka belediye olduğunu ifade eden Başkan Tollu, “Belediyemiz tarafından 9 yıl boyunca yapılan hizmetlerin her aşamasında birbirine gönülden bağlı belediye çalışanlarımızın emeği inkâr edilemez. Aynı inanç azim ve kararlılıkla hizmetlerimizi icraata dönüştüren, bunların halka sunulmasında da emeği olan belediye çalışanlarıdır. Kardeşlik hukukunun zirveye çıktığı birbiriyle dayanışma içinde olan güçlü bir yapıya sahibiz. Biz bu yapıyı inşallah korumaya devam edeceğiz, bu vesile ile Erdemli’miz adına ve Erdemli Belediyesi adına yaptığınız çalışmalar bu çalışmalardaki özverili gayretlerinizden dolayı hepinize tek tek teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler : erdemli  belediye  personel  gönül 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri