Her Mahalleye Çocuk Parkı - Mersin İstikbal Gazetesi

Her Mahalleye Çocuk Parkı

* Akdeniz Belediyesi, “Her Mahalleye Çocuk Parkı Projesini” hayata geçirdi. Özellikle çocukları çok sevindiren proje kapsamında, baştan sona yenilenen parklara yeni çocuk oyun grupları ve egzersiz aletleri yerleştiriliyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Gönüllü serasında tohum ekimi zamanı

  Tarlada üretilen ürünlerin ihtiyaç sahibine ulaşmasında gönül köprüsü kuran Mezitli Belediyesi Gönüllü Serasında, yaz dönemi sebzeleri için tohum ekimine başlandı.

 • Erdemli Belediyesi'nden İşaret Dili ile Eğitim

  Erdemli Belediyesi, işitme engelli vatandaşlarla iletişim kurulabilmesi adına çalışanlarına yönelik, eğitmen Ayde Günay tarafından gerçekleştirilen, İşaret Dili eğitimine başladı. Hafta içi, Belediye dördüncü katta gerçekleşen eğitimle, vatandaşlara her alanda daha kolay ve rahat hizmet verilmesinin amaçlandığı vurgulandı.

 • Tarsuslu Şairlerden Kurtuluş Şiirleri

  Kısa adı TAŞYAD olan Tarsus Şairler ve Yazarlar Derneği üyeleri Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yılını şiirlerle kutladılar.

 • Çocuklar Üşümesinler Diye Ördüler

  Gerçekleştirdikleri sosyal faaliyetlerle adından söz ettiren Mezitlili kadınlar yine Türkiye’ye örnek olacak bir olaya imza attı. Mezitli Belediyesi Örgü Evi’nde faaliyetlerde bulunan kadınlar, kırsal kesimde yaşayan çocuklara ördükleri atkı, bere, eldiven ve kazak dağıttı. Doğlu Mahallesinde gerçekleştirilen dağıtıma kadınlar

 • Bileklik örüp sokak hayvanlarına yuva yaptılar

  İçel Anadolu Lisesi’nde okuyan iki öğrenci ördükleri bileklikleri satarak sokak hayvanlarına yuva yapılmasını sağladı.

Son Güncelleme: 05 Haziran 2018, Salı

 

 

İlçe genelinde baştan sona yenilenip düzenlenen çocuk parklarına yeni oyun grupları ve egzersiz aletleri yerleştiriliyor

 

 

AKDENİZ BELEDİYESİ’NDEN “HER MAHALLEYE ÇOCUK PARKI PROJESİ”

* Akdeniz Belediyesi, “Her Mahalleye Çocuk Parkı Projesini” hayata geçirdi. Özellikle çocukları çok sevindiren proje kapsamında, baştan sona yenilenen parklara yeni çocuk oyun grupları ve egzersiz aletleri yerleştiriliyor.

Akdeniz Belediyesi, insan odaklı hizmet anlayışıyla, belediye bütçesini halk yararına kullanarak yeni ve kapsamlı bir hizmete daha imza atıyor. Bu kapsamda, ilçe sınırlarında bulunan parklara yenileri eklenip, eskiyenler ise yenilenirken, diğer yandan da baştan sona ele alınan parklara yeni çocuk oyun grupları ile fitness aletleri yerleştiriliyor. Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, ihale süreci tamamlanan yenileme projesi kapsamında, ilk etapta ilçe sınırlarında yer alan 20 mahallede toplam 20 parka; yeni çocuk oyun grupları ile yeni egzersiz (fitness) aletleri monte ediliyor. Yenileme çalışmalarında çocukların güvenliği de düşünülerek parkların zemini kauçuk ile kaplanıyor.

Çocuklar, parklardaki çalışmaları sevinç içinde izliyor

Ekiplerin yoğun çalışması sayesinde birçok parkta çalışmalar tamamlanırken, kalan parklara da oyun grupları ve egzersiz aletlerinin kurulması devam ediyor. Proje kapsamında, kent merkezinin yanı sıra ve merkeze uzak kırsal mahallelerde bulunan çocuk parklarına da birbirinden farklı rengârenk oyun grupları ile egzersiz aletleri kuruluyor. Çalışmalar sırasında, parkların etrafını sararak oyun grupları ve spor aletlerinin parklara monte edilmesini meraklı gözlerle izleyen mahalleli küçük çocuklar, çalışmaların sona ermesini sevinç, heyecan ve sabırsızlıkla bekliyor.

Başkan Pamuk; “Yeşilin mavi ile buluştuğu bir kent için çalışıyoruz”

“Her Mahalleye Çocuk Parkı” projesi hakkında bir değerlendirme yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, insan ve hizmet odaklı yönetim anlayışıyla belediyenin bütçe ve imkânlarını vatandaşlar ve kent için kullandıklarını vurguladı, Akdeniz’de yaşamı güzelleştiren hizmet ve projelere imza attıklarının altını çizen Başkan Pamuk; “Çocuklarımıza ve gençlerimize güzel bir gelecek sağlamak için elimizdeki tüm imkânları seferber ediyoruz. Akdeniz’in dört yanındaki çocuk parklarımızı güvenli, estetik ve fonksiyonel oyun aletleriyle donatıyoruz. Yakın zaman içinde tüm mahallelerimizde çocuklarımız gönüllerince, koşup oynamanın keyfini sürebilecekler. Yenilediğimiz parklarımızın, çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Muhittin Pamuk, “İnsan ve hizmet odaklı yönetim anlayışıyla, Akdeniz’de hayatı yeni baştan kurgulayıp kentimizi geleceğe taşımak; yeşilin mavi ile buluştuğu temiz, sağlıklı ve düzenli bir kent için çalışıyoruz” diyerek; “Akdeniz ve Mersin’de, park ve yeşil alan varlığımızı arttırmak için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Uzak yakın ayırımı yapmadan, eşit ve adil yönetim ilkesiyle, bütün gücümüz ve imkânlarımızla; kentimizde yaşam kalitesini yükseltmek, Akdeniz’in ve Mersin’in çehresini değiştirmek için, mücadelemize gönül veren mesai arkadaşlarımızla birlikte görev başındayız” şeklinde konuştu.

Çocuk oyun grupları ve fitness aletleri yerleştirilecek olan parklar

Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin baştan sona yenileyip, çocuk oyun grubu ve egzersiz aletleri yerleştireceği parklar şunlar; “Huzurkent Adnan Menderes Mah Şehit Ramazan Bahşiş Parkı, Adanalıoğlu Eylül Parkı, Evci Mah Parkı, Aşağı Burhan Mah Parkı, İhsaniye Mah Ahmet Taner Kışlalı Parkı, Kiremithane Mah Özgür Çocuk Parkı, Yeni Mah Manolya Parkı, Özgürlük Mah Taziye Evi Parkı, Yeşilçimen Okul Parkı, Çay Mah Karayolları Durağı Parkı, Karaduvar 1 Mayıs, Cumhuriyet ve Üçgen Parkları, Siteler Mah Parkı, Çilek Sosyal Tesisler Parkı, Gündoğdu Mah Çıraklık Eğitim Parkı, Mahmudiye Mah Kemal Müderrisoğlu Parkı, Turgutreis Mah Parkı, Karacailyas Emek Mah Parkı, Barış Mah Akyüz Parkı.”

Etiketler : akdeniz  belerdiye  çocuk  park 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/5575de06019516aeaf505c1908275a96.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42