İlçenin Dört Bir Yanında Hizmet Veriyorlar - Mersin İstikbal Gazetesi

İlçenin Dört Bir Yanında Hizmet Veriyorlar

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yoğun bir mesai harcayarak sadece 2 hafta içinde Bekirde, Dikilitaş, Akdam, Aşağı Burhan, Şevket Sümer, Yeşilçimen ve Kürkçü mahallerinin sokaklarına 8 bin 500 ton sıcak asfalt döktü. Fen işleri ekiplerinin bu hafta içindeki durakları ise Evci, Sarı İbrahimli ve Bağcılar mahalleleri olacak.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 03 Ekim 2017, Salı

 

AKDENİZ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇENİN DÖRT BİR YANINDA HİZMET VERİYOR

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yoğun bir mesai harcayarak sadece 2 hafta içinde Bekirde, Dikilitaş, Akdam, Aşağı Burhan, Şevket Sümer, Yeşilçimen ve Kürkçü mahallerinin sokaklarına 8 bin 500 ton sıcak asfalt döktü. Fen işleri ekiplerinin bu hafta içindeki durakları ise Evci, Sarı İbrahimli ve Bağcılar mahalleleri olacak.

İnsan odaklı hizmet anlayışını ilke edinen Akdeniz Belediyesi, ihtiyaç duyan mahallelere adeta çıkarma yaparak asfalt kaplama hizmetine aralıksız devam ediyor. Muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talepleri en kısa sürede değerlendiren Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, belirlediği planlama ve program kapsamında, asfalt eksiği olan bölgelerde yoğun bir mesai harcıyor. Ekipler, sadece geçen 2 hafta içerisinde Bekirde, Dikilitaş, Akdam, Aşağı Burhan, Kürkçü, Yeşilçimen ve Şevket Sümer mahallerinin sokaklarına toplam 8 bin 500 ton sıcak asfalt döktü. Müdürlüğün; programa aldığı ve bu hafta içinde çalışacakları mesai durakları ise, Evci, Sarı İbrahimli ve Bağcılar (İhsaniye) mahallelerinin sokakları olacak.

Yeni yollar ve asfalt hizmeti, çiftçiler için büyük kolaylık sağlıyor

Özellikle Akdeniz ilçesi sınırlarında tarımsal üretimin yoğun olduğu bölgelerdeki bahçe yollarında gerçekleşen asfalt kaplama ve yol açma hizmeti, üreticiler açısından büyük önem taşıyor. Gerek üretim ve gerekse hasat zamanı sıkça kullanılan bu yollar, büyük nakliye araçlarına daha fazla hareket imkânı sağlarken, böylelikle üreticiler daha az zaman ve emek harcayarak ürünlerini pazara kolayca sunma olanağı buluyor. Mahallelerindeki asfalt kaplama ve beraberindeki kaldırım düzenleme çalışmalarını büyük bir memnuniyet ve takdirle takip eden vatandaşlar, Akdeniz Belediyesi’ne teşekkürlerini dile getiriyor.

Başkan Pamuk: “Akdeniz’in mahallelerine 3 ayda 115 bin ton asfalt döktük”

Çalışmalar hakkında bir değerlendirme yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, “İnsan ve vatandaş odaklı hizmet anlayışımızla; yıllarca hizmete susayan Akdeniz’in ihtiyaç duyduğu hizmetleri sunmak için bir büyük gayret gösteriyoruz. Belirlediğimiz bir planlama ve program çerçevesinde, Akdeniz’in 65 mahallesinin tamamında asfalt ve kaldırım çalışması başlattık. Belediyemiz ile Mersin Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nın (YİKOB) ortaklaşa sürdürdüğü ve 3 ay süren çalışmalarda, Akdeniz’in mahallelerine toplam 115 bin ton asfalt döktük, 111 bin metrekare kilitli parke taşı ve 68 bin metretül bordür taşı çalışması yaptık. Bu çalışmalarımızın ödeneğini tahsis eden Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN’a ve Sayın Valimiz Ali İhsan SU’ya teşekkür ediyorum. Çalışmalarda büyük emek veren Fen İşleri Müdürlüğü ile sahadaki ekiplerimizi kutluyorum. Mersin ve Akdeniz’e hizmetlerimiz kesintisiz şekilde ve artarak sürecektir. Bütün hizmetlerimizin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler : akdeniz  belediye  hizmet 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri