Köyler Altın Çağını Yaşıyor - Mersin İstikbal Gazetesi

Köyler Altın Çağını Yaşıyor

Erdemli Belediyesi, büyükşehir yasasıyla kendilerine bağlanan 49 köyde gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların memnuniyetini kazanıyor. Köylerde yoğun çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Mezitli’de Brezilya Filmleri Festivali yapılacak

  Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Brezilya Büyükelçisi Eduardo Gradilone ve eşini Mezitli’de ağırladı. Kadın Üretici Pazarı, Amfi Tiyatro’yu ziyaret eden konuk Büyükelçi, Mezitli’de Brezilya Filmleri Festivali gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

 • Müdürler, projeleri yerinde inceledi

  Mezitli Belediyesi’nde görev yapan müdürler, belediyenin tüm projelerini ve birimleri gezerek bilgi aldılar. Belediye Başkan Yardımcısı Yaser Gündüz başkanlığında yeni yapılan Ana Hizmet Binası, Kültür Merkezi, Güneş Park, Gençlik Merkezi, Amfi Tiyatro, Taş Mektep, Destek Hizmetleri Birimi, Fen İşleri Birimi, Gönüllü Serası’nı gezen müdürlere, Mezitli Belediyesi İmar Müdürü Arzu Bitigen Saylam da teknik bilgiler verdi.

 • Tece'deki Yeşil alan Belediyeye Tahsis Edilsin

  MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK; TBMM Genel Kurulunda söz alarak, Mersin Tece Sahillerindeki arazinin belediyeye tahsis edilerek Mersin Halkının hizmetine sunulmasını istedi.

 • Başkan Tarhan, Mezitli direndi ve başardı

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı telefonla arayarak bir süredir gündemde olan Tece Deniz Mahallesi’nde bulunan 76 dönümlük denize sıfır park ve spor alanı olarak ayrılmış yerde TOKİ’nin ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hiçbir uygulamasının olmayacağını söyledi.

 • TOKİ’ye fidan dikerek tepki gösterdiler

  Mersinliler, Mezitli Tece’de 76 dönüm park ve spor alanı işaretli arazinin TOKİ aracılığı ile otel yapılmasına tepkilerini zeytin fidanı dikerek gösterdiler. Tece Gönüllü Evi yanında buluşan yüzlerce vatandaş, son kalan alanların TOKİ eliyle betonlaşmamasını istedi.

Son Güncelleme: 07 Kasım 2017, Salı

KÖYLER ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Erdemli Belediyesi, büyükşehir yasasıyla kendilerine bağlanan 49 köyde gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların memnuniyetini kazanıyor. Köylerde yoğun çalışmaların sürdüğü bildirildi.

2014 yılında Mersin’de uygulanmaya başlanan Büyükşehir yasası ile Erdemli’nin 12 olan mahallesi sayısı 71’e yükselmişti. Yasayla birlikte 49 köy ve 10 belde Erdemli Belediyesine bağlanarak hizmet almaya başlamıştı. Yapılan hizmetlerle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, hizmetlerin en iyi şekilde yerine getirildiğini söyledi. Erdemli tarihinin en nitelikleri hizmetinin kendi dönemlerinde gerçekleştirildiğini savunan belediye başkanı Tollu, bu hizmet kervanında belde ve köylerin de yararlanmaya başladığını söyledi.

TOLLU: “3 YILDA KÖYLERİ KALKINDIRDIK”

Özellikle de köylerin bugüne dek çok büyük bir hizmet açığı olduğunu beyan eden Tollu, hizmet noktasında köylere ayrı bir çalışma gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Köylerin kuruldukları günden bugüne kadar aldıkları toplam hizmetin çok çok daha fazlasını sadece 3 yıl içerisinde armağan ettiklerini belirten Tollu, bu hizmetlerin artarak devam edeceğinin de altını çizdi.

HEM FİZİKİ HEM DE SOSYAL HİZMETLER YAPILIYOR

Mahalleye dönüşen köylerin, hem sosyal hem de fiziki hizmetleri en iyi şekilde aldığını vurgulayan Tollu, “önceliğimiz fiziki hizmetler olmuştur. Köylerimizin birçoğunun yolları yoktu, hızlıca asfalt ve parke yollarla hizmet götürdük. Okullarının tüm ihtiyaçlarını karşıladık. Okul bahçelerine parklardan köy meydanlarına kadar, spor tesislerinden kent mobilyalarına kadar, temizlik hizmetlerinden toplumsal hizmetlere kadar geniş bir yelpazede vatandaşlarımızı Erdemli Belediyesi hizmetleriyle buluşturduk. Yaz akşamlarında gezici sinemamız ile buluşturduk, limon çiçeği ekiplerimiz her köyümüzde insanlarımızla buluşarak dertlerine derman oldular. Birlik ve beraberlik adına köylerimizde etkinlikler düzenledik. Özetle fiziki hizmetlerin yanı sıra toplumsal, kültürel hizmetler de sunarak, köylerimizin gerçek anlamda hizmetler ile buluşmasına vesile olduk. Köylerimiz bizim dönemimizde altın çağını yaşıyor. Kimse merak buyurmasın; bu durum, Allah ömür verdiği sürece çok çok daha iyileriyle devam edecek” dedi.

 

VERİLEN SÖZLERİN 10 KAT FAZLASI YAPILDI

Yapılan hizmetlerin yerleşim yerlerinin önceliklerine, aciliyetlerine göre eşit bir şekilde belirlendiğini ve yerine getirildiğini savunan Tollu, çok büyük bir coğrafyaya hizmet ettiklerini, hizmetlerin bu anlamda sıraya konarak yapıldığını söyledi. “Elbette ki eksikler var. Bu yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Allah’a şükür ne söz verdiysek 10 kat fazlasını yaptık. Zoru hemen imkânsızı zamanla başardık. Bize halkımız güveniyor, biz de onların bu güvenini boşa çıkarmıyor, onları mahcup etmiyoruz” diyen Tollu, Erdemli Belediyesinin herkesin güvendiği, çalışkan bir belediye olduğunu ifade ederek, açıklamalarını sonlandırdı.        

Etiketler : erdemli  belediye  köy 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri