Köyler Altın Çağını Yaşıyor - Mersin İstikbal Gazetesi

Köyler Altın Çağını Yaşıyor

Erdemli Belediyesi, büyükşehir yasasıyla kendilerine bağlanan 49 köyde gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların memnuniyetini kazanıyor. Köylerde yoğun çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Anamur'da Danışmanlık Merkezi Kuruldu

  Anamur İlçe Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin en önemli projelerimden birisi dediği ve Türkiye de bir ilk olarak uygulanan ve eğitim çağındaki 0-18 yaş aralığındaki kişilerin dikkat dağınıklığını ölçen bir danışmanlık merkezi Muşurup Sanat Sokağında açıldı.

 • Erdemli Belediyesi öğrencileriyle gurur duyuyor

  Erdemli Belediyesi tarafından içerisinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında hayata geçirilen sürekli eğitim kurs merkezi öğrencileri Türkiye genelinde yapılan deneme sınavında Mersin birincisi, ikincisi ve üçüncülerini çıkarmayı başardı.

 • Akdeniz Belediyesi'nden İki Büyük Sosyal Destek Projesi

  * Mersin Valiliği’nin öncülüğünde hazırlanan, Türkiye’nin ilk ve tek güdümlü 6 sosyal destek programı projesinden ikisi; “Akdeniz Çoklu Eğitim Merkezleri Projesi” ve “Roman Havası Projesi” yakında hayata geçecek...

 • Köyler Altın Çağını Yaşıyor

  Erdemli Belediyesi, büyükşehir yasasıyla kendilerine bağlanan 49 köyde gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların memnuniyetini kazanıyor. Köylerde yoğun çalışmaların sürdüğü bildirildi.

 • "Temiz Bir Kent, Sağlıklı Bir Yaşam Herkesin Hakkı"

  * Binlerce ton çöp katı atık depolama sahasına taşınıyor. Çöp konteynırları yıkanıp dezenfekte ediliyor. Okul ve ibadethanelerin bahçe ve avluları yıkanıyor. Mobil temizlik ekipleri sahada görev alıyor. Akdeniz’de 7/24 temizlik hizmeti veriliyor...

Son Güncelleme: 07 Kasım 2017, Salı

KÖYLER ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Erdemli Belediyesi, büyükşehir yasasıyla kendilerine bağlanan 49 köyde gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların memnuniyetini kazanıyor. Köylerde yoğun çalışmaların sürdüğü bildirildi.

2014 yılında Mersin’de uygulanmaya başlanan Büyükşehir yasası ile Erdemli’nin 12 olan mahallesi sayısı 71’e yükselmişti. Yasayla birlikte 49 köy ve 10 belde Erdemli Belediyesine bağlanarak hizmet almaya başlamıştı. Yapılan hizmetlerle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, hizmetlerin en iyi şekilde yerine getirildiğini söyledi. Erdemli tarihinin en nitelikleri hizmetinin kendi dönemlerinde gerçekleştirildiğini savunan belediye başkanı Tollu, bu hizmet kervanında belde ve köylerin de yararlanmaya başladığını söyledi.

TOLLU: “3 YILDA KÖYLERİ KALKINDIRDIK”

Özellikle de köylerin bugüne dek çok büyük bir hizmet açığı olduğunu beyan eden Tollu, hizmet noktasında köylere ayrı bir çalışma gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Köylerin kuruldukları günden bugüne kadar aldıkları toplam hizmetin çok çok daha fazlasını sadece 3 yıl içerisinde armağan ettiklerini belirten Tollu, bu hizmetlerin artarak devam edeceğinin de altını çizdi.

HEM FİZİKİ HEM DE SOSYAL HİZMETLER YAPILIYOR

Mahalleye dönüşen köylerin, hem sosyal hem de fiziki hizmetleri en iyi şekilde aldığını vurgulayan Tollu, “önceliğimiz fiziki hizmetler olmuştur. Köylerimizin birçoğunun yolları yoktu, hızlıca asfalt ve parke yollarla hizmet götürdük. Okullarının tüm ihtiyaçlarını karşıladık. Okul bahçelerine parklardan köy meydanlarına kadar, spor tesislerinden kent mobilyalarına kadar, temizlik hizmetlerinden toplumsal hizmetlere kadar geniş bir yelpazede vatandaşlarımızı Erdemli Belediyesi hizmetleriyle buluşturduk. Yaz akşamlarında gezici sinemamız ile buluşturduk, limon çiçeği ekiplerimiz her köyümüzde insanlarımızla buluşarak dertlerine derman oldular. Birlik ve beraberlik adına köylerimizde etkinlikler düzenledik. Özetle fiziki hizmetlerin yanı sıra toplumsal, kültürel hizmetler de sunarak, köylerimizin gerçek anlamda hizmetler ile buluşmasına vesile olduk. Köylerimiz bizim dönemimizde altın çağını yaşıyor. Kimse merak buyurmasın; bu durum, Allah ömür verdiği sürece çok çok daha iyileriyle devam edecek” dedi.

 

VERİLEN SÖZLERİN 10 KAT FAZLASI YAPILDI

Yapılan hizmetlerin yerleşim yerlerinin önceliklerine, aciliyetlerine göre eşit bir şekilde belirlendiğini ve yerine getirildiğini savunan Tollu, çok büyük bir coğrafyaya hizmet ettiklerini, hizmetlerin bu anlamda sıraya konarak yapıldığını söyledi. “Elbette ki eksikler var. Bu yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Allah’a şükür ne söz verdiysek 10 kat fazlasını yaptık. Zoru hemen imkânsızı zamanla başardık. Bize halkımız güveniyor, biz de onların bu güvenini boşa çıkarmıyor, onları mahcup etmiyoruz” diyen Tollu, Erdemli Belediyesinin herkesin güvendiği, çalışkan bir belediye olduğunu ifade ederek, açıklamalarını sonlandırdı.        

Etiketler : erdemli  belediye  köy 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri