Mut-Köprübaşı Cemevi Açıldı - Mersin İstikbal Gazetesi

Mut-Köprübaşı Cemevi Açıldı

Kravga - Köprübaşı cemevi’nin tamirat ve tadilatı tamamlanarak hizmete açıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Mezitli’de Brezilya Filmleri Festivali yapılacak

  Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Brezilya Büyükelçisi Eduardo Gradilone ve eşini Mezitli’de ağırladı. Kadın Üretici Pazarı, Amfi Tiyatro’yu ziyaret eden konuk Büyükelçi, Mezitli’de Brezilya Filmleri Festivali gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

 • Müdürler, projeleri yerinde inceledi

  Mezitli Belediyesi’nde görev yapan müdürler, belediyenin tüm projelerini ve birimleri gezerek bilgi aldılar. Belediye Başkan Yardımcısı Yaser Gündüz başkanlığında yeni yapılan Ana Hizmet Binası, Kültür Merkezi, Güneş Park, Gençlik Merkezi, Amfi Tiyatro, Taş Mektep, Destek Hizmetleri Birimi, Fen İşleri Birimi, Gönüllü Serası’nı gezen müdürlere, Mezitli Belediyesi İmar Müdürü Arzu Bitigen Saylam da teknik bilgiler verdi.

 • Tece'deki Yeşil alan Belediyeye Tahsis Edilsin

  MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK; TBMM Genel Kurulunda söz alarak, Mersin Tece Sahillerindeki arazinin belediyeye tahsis edilerek Mersin Halkının hizmetine sunulmasını istedi.

 • Başkan Tarhan, Mezitli direndi ve başardı

  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı telefonla arayarak bir süredir gündemde olan Tece Deniz Mahallesi’nde bulunan 76 dönümlük denize sıfır park ve spor alanı olarak ayrılmış yerde TOKİ’nin ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hiçbir uygulamasının olmayacağını söyledi.

 • TOKİ’ye fidan dikerek tepki gösterdiler

  Mersinliler, Mezitli Tece’de 76 dönüm park ve spor alanı işaretli arazinin TOKİ aracılığı ile otel yapılmasına tepkilerini zeytin fidanı dikerek gösterdiler. Tece Gönüllü Evi yanında buluşan yüzlerce vatandaş, son kalan alanların TOKİ eliyle betonlaşmamasını istedi.

Son Güncelleme: 09 Ekim 2017, Pazartesi

KÖPRÜBAŞI CEMEVİ AÇILDI

Kravga - Köprübaşı cemevi’nin tamirat ve tadilatı tamamlanarak hizmete açıldı.

Açılışa katılan Mut Belediye Başkanı Nebi YILMAZ köprübaşılıların büyük ilgisi ile karşılandı. Vatandaşla bir süre sohbet ettikten sonra açılış için Cemevine geçen Yılmaz, Alevi Dedesi Taki Özcan ve Köprübaşı Muhtarı Fikret Aksun ile birlikte Cemevinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış sonrası konuşan Alevi Dedesi Özcan “Biz  gelenek görenek ve dinini bozulmadan muhafaza ederek bugünlere kadar getirdik. Biz mazlum olmayı seçenler her dönem çeşitli iftiralara maruz kalsakta hiçbir zaman davamızdan ve yaşantımızdan ödün vermedik. Ve bu çatı altında bu ortamda ilk defa bir belediye başkanı ile birlikteyiz. Bizleri onurlandıran yanımızda olan ve değerli hissetiren Nebi Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum Allah ondan razı olsun” dedi. Mut Belediye Başkanı Yılmaz; “ Aleviler geleneklerini göreneklerini bugüne kadar muhafaza ederek gelen nadir Türk boylarından birisidir. Bu kültürün muhafazasından dolayı hepinize ayrıca teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun. Biz Türk Milleti olarak mezhebimiz ne olursa olsun Kerbela’da İmam Hüseyin Hz. lerinin yanında olanlarız. Bugün Türk Milletinin arasına nifak tohumu sokmaya çalışan Yezid soylulara asla ve asla fırsat vermeyeceğiz. Aynı sofradan yemek yiyecek, aynı suyu içecek, birlikte omuza omuza yazdığımız tarihe yine omuz omuza yön vermeye devam edeceğiz.” Dedi. Açılış yemek ve tatlı ikramlarıyla devam etti.

Etiketler : mut  belediye  köprübaşı  cemevi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri