Mut-Köprübaşı Cemevi Açıldı - Mersin İstikbal Gazetesi

Mut-Köprübaşı Cemevi Açıldı

Kravga - Köprübaşı cemevi’nin tamirat ve tadilatı tamamlanarak hizmete açıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Anamur'da Danışmanlık Merkezi Kuruldu

  Anamur İlçe Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin en önemli projelerimden birisi dediği ve Türkiye de bir ilk olarak uygulanan ve eğitim çağındaki 0-18 yaş aralığındaki kişilerin dikkat dağınıklığını ölçen bir danışmanlık merkezi Muşurup Sanat Sokağında açıldı.

 • Erdemli Belediyesi öğrencileriyle gurur duyuyor

  Erdemli Belediyesi tarafından içerisinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında hayata geçirilen sürekli eğitim kurs merkezi öğrencileri Türkiye genelinde yapılan deneme sınavında Mersin birincisi, ikincisi ve üçüncülerini çıkarmayı başardı.

 • Akdeniz Belediyesi'nden İki Büyük Sosyal Destek Projesi

  * Mersin Valiliği’nin öncülüğünde hazırlanan, Türkiye’nin ilk ve tek güdümlü 6 sosyal destek programı projesinden ikisi; “Akdeniz Çoklu Eğitim Merkezleri Projesi” ve “Roman Havası Projesi” yakında hayata geçecek...

 • Köyler Altın Çağını Yaşıyor

  Erdemli Belediyesi, büyükşehir yasasıyla kendilerine bağlanan 49 köyde gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların memnuniyetini kazanıyor. Köylerde yoğun çalışmaların sürdüğü bildirildi.

 • "Temiz Bir Kent, Sağlıklı Bir Yaşam Herkesin Hakkı"

  * Binlerce ton çöp katı atık depolama sahasına taşınıyor. Çöp konteynırları yıkanıp dezenfekte ediliyor. Okul ve ibadethanelerin bahçe ve avluları yıkanıyor. Mobil temizlik ekipleri sahada görev alıyor. Akdeniz’de 7/24 temizlik hizmeti veriliyor...

Son Güncelleme: 09 Ekim 2017, Pazartesi

KÖPRÜBAŞI CEMEVİ AÇILDI

Kravga - Köprübaşı cemevi’nin tamirat ve tadilatı tamamlanarak hizmete açıldı.

Açılışa katılan Mut Belediye Başkanı Nebi YILMAZ köprübaşılıların büyük ilgisi ile karşılandı. Vatandaşla bir süre sohbet ettikten sonra açılış için Cemevine geçen Yılmaz, Alevi Dedesi Taki Özcan ve Köprübaşı Muhtarı Fikret Aksun ile birlikte Cemevinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış sonrası konuşan Alevi Dedesi Özcan “Biz  gelenek görenek ve dinini bozulmadan muhafaza ederek bugünlere kadar getirdik. Biz mazlum olmayı seçenler her dönem çeşitli iftiralara maruz kalsakta hiçbir zaman davamızdan ve yaşantımızdan ödün vermedik. Ve bu çatı altında bu ortamda ilk defa bir belediye başkanı ile birlikteyiz. Bizleri onurlandıran yanımızda olan ve değerli hissetiren Nebi Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum Allah ondan razı olsun” dedi. Mut Belediye Başkanı Yılmaz; “ Aleviler geleneklerini göreneklerini bugüne kadar muhafaza ederek gelen nadir Türk boylarından birisidir. Bu kültürün muhafazasından dolayı hepinize ayrıca teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun. Biz Türk Milleti olarak mezhebimiz ne olursa olsun Kerbela’da İmam Hüseyin Hz. lerinin yanında olanlarız. Bugün Türk Milletinin arasına nifak tohumu sokmaya çalışan Yezid soylulara asla ve asla fırsat vermeyeceğiz. Aynı sofradan yemek yiyecek, aynı suyu içecek, birlikte omuza omuza yazdığımız tarihe yine omuz omuza yön vermeye devam edeceğiz.” Dedi. Açılış yemek ve tatlı ikramlarıyla devam etti.

Etiketler : mut  belediye  köprübaşı  cemevi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri