Öğretmenlerimiz Geleceğimizin Mimarlarıdır - Mersin İstikbal Gazetesi

Öğretmenlerimiz Geleceğimizin Mimarlarıdır

Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak,

Benzer Haber Başlıkları

 • Tollu, Susuz bölge bırakmayacağız

  Erdemli Belediyesi Su işleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin Erdemli genelinde yaptıkları çalışmalar beğeni ile karşılanıyor. Vatandaşların su ile ilgili her türlü sorunlarını anında çözen belediye ekipleri, aynı zamanda yeni uygulamaları da Erdemli`ye kazand

 • Tes-İş sendikasından iş bırakma eylemi

  Devlet Su İşleri 62. Silifke Şube Müdürlüğünde çalışan Türk-İş Sendikasına bağlı Tes-İş Sendika üyesi işçiler bir saatlik iş bırakma eylemi yaptı.

 • Sabahat Akkiraz'dan Konser

  3.Narenciye Festivali tanıtım etkinlikleri kapsamında düzenlenen halk konserinde, Sabahat Akkiraz türküleriyle halkı coşturdu.

 • Parlatan’dan belediyeye ziyaret

  Mevlüt Partal, Silifke/ Almanya’da yaşayan Silifkeliler Derneği Başkanı İşadamı Kerim Parlatan, Silifke Belediye Başkanvekili Mücahit Aktan’ı makamında ziyaret etti.

 • Bir yıllık Faaliyet Raporu Meclisten Geçti

  Nisan ayı meclis toplantısının birinci birleşimi 05 Nisan 2010 Pazartesi günü saat 10.oo`da Mezitli Belediyesi meclis toplantı salonunda tüm meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Son Güncelleme: 24 Kasım 2008, Pazartesi
Haber 221 kez görüntülendi.

Başkan Öngel, “Öğretmenlerimiz Geleceğimizin Mimarlarıdır”


Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm eğitim camiasının Öğretmenler Günü’nü kutladı.


Belediye Başkanı Öngel, Ulu Önder Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihinin, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlandığını dile getirdiği mesajında şu görüşlere yer verdi:


“ En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.


Öğretmenlerimizin, geleceğimiz olan çocuklarımızı cesur, bilgili, zeki ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanmaktayız. Başöğretmen Atatürk; “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözleriyle öğretmenlerimize olan güvenini dile getirmiş, öğretmenlerimizi onurlandırmıştır.


Milletimizin gelişmiş devletler düzeyine yükselebilmesi; eğitim ve öğretimimizin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Silifke Belediyesi olarak, bu düşünce doğrultusunda her zaman eğitim kurumlarına imkânlarımız doğrultusunda gerekli yardımları yapmaya, onların eğitim şartlarını iyileştirmeye gayret göstermekteyiz. Bu gayretlerimiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da artarak devam edecektir.


Bu düşünceler ışığında, bir eğitimci olarak, Başöğretmen Atatürk'ü şükran ve saygıyla anarken, tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.” dedi.


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri