Öğretmenlerimiz Geleceğimizin Mimarlarıdır - Mersin İstikbal Gazetesi

Öğretmenlerimiz Geleceğimizin Mimarlarıdır

Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak,

Benzer Haber Başlıkları

 • Çarşıya dinlenme yerleri yapılıyor

  Erdemli Belediyesi hizmet çeşitliliğini arttırmaya devam ediyor. Her alanda ilçeye hizmetler sunan belediye, son olarak çarşı içerisine üstü kapalı dinlenme yerleri yapıyor. Kışın yağmurdan, yazın sıcaktan koruyacak olan dinlenme yerleri hakkında konuşan

 • Öngel’den engellilere bir proje daha

  Mevlüt Partal, Silifke / Kültür merkezine (sinema) engelliler için asansör yapılacak. “Herkes bir engelli adayıdır” sözünden yola çıkarak Silifke ve merkez, belde ve köylerde yaşayan engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırıcı bir dizi projeleri haya

 • Bozulan yollara yama

  Mevlüt Partal, Silifke,Silifke Belediyesi şehir merkezinde bozulan yollarda yama çalışması yapıyor.

 • Öngel, Uzuncaburç ve Narlıkuyu'da İftar Verdi

  Mevlüt Partal, Silifke/ Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, Uzuncaburç ve Narlıkuyu beldelerinde düzenlenen iftar yemeğinde halka bir araya geldi.

 • Birlikten belediyelere destek

  Mevlüt Partal, Silifke, Silifke ve belde belediyelerinin üyesi bulunduğu Taşeli Belediyeler Birliği, Taşucu, Akdere ve Yeşilovacık beldelerinde toplanan çöplerin transferinde kullanılacak olan 60 m3 taşıma hacmine sahip semi treyleri teslim etti

Son Güncelleme: 24 Kasım 2008, Pazartesi
Haber 222 kez görüntülendi.

Başkan Öngel, “Öğretmenlerimiz Geleceğimizin Mimarlarıdır”


Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm eğitim camiasının Öğretmenler Günü’nü kutladı.


Belediye Başkanı Öngel, Ulu Önder Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihinin, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlandığını dile getirdiği mesajında şu görüşlere yer verdi:


“ En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.


Öğretmenlerimizin, geleceğimiz olan çocuklarımızı cesur, bilgili, zeki ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanmaktayız. Başöğretmen Atatürk; “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözleriyle öğretmenlerimize olan güvenini dile getirmiş, öğretmenlerimizi onurlandırmıştır.


Milletimizin gelişmiş devletler düzeyine yükselebilmesi; eğitim ve öğretimimizin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Silifke Belediyesi olarak, bu düşünce doğrultusunda her zaman eğitim kurumlarına imkânlarımız doğrultusunda gerekli yardımları yapmaya, onların eğitim şartlarını iyileştirmeye gayret göstermekteyiz. Bu gayretlerimiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da artarak devam edecektir.


Bu düşünceler ışığında, bir eğitimci olarak, Başöğretmen Atatürk'ü şükran ve saygıyla anarken, tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.” dedi.


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri