Öğretmenlerimiz Geleceğimizin Mimarlarıdır - Mersin İstikbal Gazetesi

Öğretmenlerimiz Geleceğimizin Mimarlarıdır

Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak,

Benzer Haber Başlıkları

 • Öngel, Balıkçı esnafını ziyaret etti

  Mevlüt Partal, Silifke, Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, bir süre önce hizmete açılan ve ilçede balıkçı esnafını tek çatı altında toplayan kapalı pazar yerini gezerek, esnaflarla görüştü.

 • Zabıtadan dilenci operasyonu

  Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, son zamanlarda kent merkezinde artan dilencilere karşı operasyon düzenledi. Zabıta müdürlüğü ekipleri, devlet hastanesi önü, yarenlik alanı, cami önleri, kavşak ve yaya kaldırımlarında dilenen şahısları topladı

 • Öğrencilerden Başka Tollu'ya Ziyaret

  Erdemli Özel Erdemli Yıldırımhan İbrahim Gül İlköğretim Okulu idarecileri ve öğrencileri Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaret etti. Tollu, eğitime destek anlamında belediye faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi.

 • Karavancılar Taşucu?na hayran kaldı

  Almanya`nın Kulmbach şehrinden yola çıkan 17 karavandan oluşan 35 kişilik kafile Taşucu Akçalık kamping de konakladılar. Bölgemizde iki gün konaklayan kafile Taşucu`nu gezerek pazardan alışveriş yaptılar.

 • Sulama kanallarımız neden taşıyor?

  Mevlüt Partal, Silifke / Milliyetçi Hareket Partisi Silifke İlçe Başkanı Özer Özel, son günlerde ilçemizde aşırı yağışlar nedeniyle yaşanan sel taşkınları ile ilgili olarak vatandaşların çektiği sıkıntıları dile getirdi. MHP İlçe Başkanı Özel, AKP yönetic

Son Güncelleme: 24 Kasım 2008, Pazartesi
Haber 218 kez görüntülendi.

Başkan Öngel, “Öğretmenlerimiz Geleceğimizin Mimarlarıdır”


Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm eğitim camiasının Öğretmenler Günü’nü kutladı.


Belediye Başkanı Öngel, Ulu Önder Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihinin, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlandığını dile getirdiği mesajında şu görüşlere yer verdi:


“ En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.


Öğretmenlerimizin, geleceğimiz olan çocuklarımızı cesur, bilgili, zeki ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en güzel şekilde yerine getireceklerine yürekten inanmaktayız. Başöğretmen Atatürk; “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözleriyle öğretmenlerimize olan güvenini dile getirmiş, öğretmenlerimizi onurlandırmıştır.


Milletimizin gelişmiş devletler düzeyine yükselebilmesi; eğitim ve öğretimimizin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Silifke Belediyesi olarak, bu düşünce doğrultusunda her zaman eğitim kurumlarına imkânlarımız doğrultusunda gerekli yardımları yapmaya, onların eğitim şartlarını iyileştirmeye gayret göstermekteyiz. Bu gayretlerimiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da artarak devam edecektir.


Bu düşünceler ışığında, bir eğitimci olarak, Başöğretmen Atatürk'ü şükran ve saygıyla anarken, tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.” dedi.


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri