Üretici Kadınlar Derneği kuruldu - Mersin İstikbal Gazetesi

Üretici Kadınlar Derneği kuruldu

Üretici Kadınlar Derneği kuruldu. Gülnar’da kurulan derneğin kurucu başkanı Melek Yıldız oldu. Yıldız yaptığı yazılı basın açıklamasında kadınların bir araya gelerek ses vermeleri gerektiğini söyledi. Yıldız, “ Gülnar’lı Kadınlar olarak ;Uzun yıllardır eksikliğini yaşadığımız kadın örgütlenmesi konusunda bir ilki gerçekleştiriyoruz.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Tollu, Gazetecilerle Aqua Park'ı Gezdi

  Erdemli’de son yıllarda hayata geçirilen projelerle ilgili olarak Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçede görev yapan gazetecilerle birlikte sosyal tesisleri gezdi.

 • Mezitli Saray Camisi yenileniyor

  Merkez Mahallesi Fındıkpınarı Caddesi üzerinde bulunan Saray Camisi, yenileme projesi kapsamında Mezitli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yıkıldı. Çevrede gerekli güvenlik önlemlerini alan ekipler,

 • Çiftepınar'da Hizmet Hız Kesmiyor

  Erdemli Belediyesi, mahalleye dönüşen köylerde parke hizmetine devam ediyor.

 • Pınarbaşı'nda 7 km'lik asfalt hizmeti...

  Erdemli Belediyesi asfalt hizmetine ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz ay içinde Pınarbaşı'nda limonculuk ve tarımla uğraşanların mahalle yollarını da asfaltlayarak hem yolları hem gönülleri birbirine bağlayan Erdemli Belediyesi, şimdi de

 • Belediye okullara hizmette sınır tanımıyor

  Erdemli Belediyesi eğitim kurumlarına yönelik hizmetlerinde hız kesmiyor. 75.Yıl Anaokulu’nda boya tamirat işlerinin yanı sıra çevre düzenlemesi çalışmalarıyla okullara hizmet desteği devam ediyor.

Son Güncelleme: 08 Mart 2018, Perşembe

 

 

Üretici Kadınlar Derneği kuruldu. Gülnar’da kurulan derneğin kurucu başkanı Melek Yıldız oldu. Yıldız yaptığı yazılı basın açıklamasında kadınların bir araya gelerek ses vermeleri gerektiğini söyledi. Yıldız, “ Gülnar’lı Kadınlar olarak ;Uzun yıllardır eksikliğini yaşadığımız kadın örgütlenmesi konusunda bir ilki gerçekleştiriyoruz.

Bu vesile ile ” Üretici Kadınlar Derneği”ni kurmaya karar verdik. Gülnar kadını becerikli, üretici, fedakar ve vefalıdır. Gülnar da yaşayan tüm kadınlarımızı bu çatı altında toplanmaya davet ediyoruz.

Bizler farklı siyasi görüşlere sahip ama ortak kaygımız “ kadın “ olanlar bir araya gelip ses vermeye karar verdik.

Dernek amacımız küçük çapta üretici kadınlarımız başta olmak üzere sorunlarına çözüm üretmek, projeler hazırlamak, kamuoyu oluşturmak ve birlikte hareket etmek. 7 Mart 2018 Çarşamba günü dernek üyelerimiz ile başvurumuzu yaptık.  Allah yar ve yardımcımız olsun.

Bu vesile ile “ 8 Mart Dünya Emekçisi Kadınlar Günü’nü “ daha da anlamlı kılacak. Bu girişimimizde Gülnar’lı kadınlarımızın desteğini bekliyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü başta Gülnar’lı kadınlarımız olmak üzere tüm kadınlarımıza yeni bir farkındalık ve güç katması dileklerimiz ile  kutlu olsun.”

Dernek Yönetim Kurulu Geçici Üyeleri Şu İsimlerden Oluştu:

Melek YILDIZ    Yönetim Kurulu Başkanı

Huriye ÖZER      Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Mine ŞİMŞEK    Sekreter

Zübeyde ÜNÜVAR   Sayman

Ayşe IŞIK   Üye

Ayşegül ŞİMŞEK Üye

Gülten ZİL     Üye

Meryem ÇAĞLAR

 

 

 

Etiketler : gülnar  üretici  kadın  dernek 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri