Yenice, Özlüce ve Günyurdu'nda İçmesuyu Sevinci - Mersin İstikbal Gazetesi

Yenice, Özlüce ve Günyurdu'nda İçmesuyu Sevinci

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Tarsus İlçesi Günyurdu ve Özlüce Mahallelerinde içmesuyu sorunun çözümüne yönelik içmesuyu şebeke hattı döşeme çalışmalarını tamamladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Erdemli Belediyesi ile Kızılay işbirliği ile kan bağışı kampanyası

  Erdemli Belediyesi ile Kızılay Mersin Şubesi işbirliğiyle Erdemli'de kan bağışı kampanyası düzenlendi.

 • Toroslar da Asfalt Seferberliği

  İlçenin dört bir yanında sıcak asfalt, kilit parke ve sathi kaplama yol yapım hizmetlerini devam ettiren Toroslar Belediyesi, kaldırımını tamamladığı sokakları finişer marifetiyle asfaltlıyor.

 • Başkan Tuna, Personelle Bayramlaştı

  Toroslar Belediyesi’nde bayramlaşma heyecanı yaşandı.Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mübarek Ramazan Bayramı öncesi son mesai gününde personeliyle bayramlaşma geleneğini sürdürdü.

 • Başkan Tarhan Personeliyle Bayramlaştı

  Mezitli Başkanı Neşet Tarhan, sabahın ilk ışıklarıyla mesaiye başlayan personelini birimlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Kutlama ziyaretlerine sabah 06:30’da Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ile başlayan Başkan Tarhan, sırasıyla, Fen işleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarını ziyaret etti.

 • Kuzucubelen'e Mini Çarşı Yapıldı

  Mezitli Belediyesi hayırsever bir vatandaşla işbirliği yaparak Kuzucubelen Mahallesi’ne mini çarşı ve taziye evi komplesi yapılmasını sağladı. İçerisinde fırın, kahvehane, market, berberin bulunduğu çarşının üst katı ise taziye evi ve düğün salonu olarak kullanılacak mini çarşıda Mezitli Belediyesi tarafından iftar yemeği verildi.

Son Güncelleme: 20 Nisan 2018, Cuma

 

 

TARSUS İLÇESİ YENİCE, ÖZLÜCE VE GÜNYURDU MAHALLELLERİNDE  BERDAN İÇMESUYU SEVİNCİ

 

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Tarsus İlçesi Günyurdu ve Özlüce Mahallelerinde içmesuyu sorunun çözümüne yönelik içmesuyu şebeke hattı döşeme çalışmalarını tamamladı.

Tarsus İlçesi Günyurdu ve Özlüce Mahallelerine Berdan İçmesuyunu götürmek için yürütülen çalışmalar kapsamında; Yenice Özlüce Mahalleleri arasında 2 bin 656 metre, Yenice- Günyurdu Mahalleleri  arasında 6 bin 444 metre olmak üzere toplam yaklaşık  10 bin 100 metre içmesuyu şebeke hattı döşemesi gerçekleştirildi.  Ayrıca, çalışmalar kapsamında suyun düzenli dağılımını sağlayan Yenice içmesuyu deposunun, terfi istasyonlarının bakım ve onarımlarının yapımının yanı sıra mekanik ve elektrik aksamlarının yenilenme çalışmaları tamamlandı.  Mahalleler kesintisiz içme suyuna kavuştular.

“ İçmesu depomumuz tamamen yenilendi”

Yenice Mahalle Muhtarı Rüstem Koçak konu ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ içmesuyu depomuz tamamen yenilendi. Mekanik aksanları, pompalar  değiştirildi. İçmesuyumuzdan memnunuz. Yenilen içmesuyu depomuz ve terfi hatlarımızla birçok mahalleye su veriliyor.  Yaklaşık onüç bin nüfusa ve beş abonemiz bulunmaktadır. Mersin Büyükşehir Belediyemiz ve MESKİ tüm sorunlarımızla ilgileniyorlar. Alo 185 aradığımızda taleplerimizi iletebiliyoruz. MESKİ Yetkilileri ile bire bir görüşebiliyoruz. Mahallemize yapılan çalışmalardan dolayı  başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a ve tüm emeği geçen MESKİ Yetkililerine mahallem ve şahsım adına teşekkür ediyorum’’şeklinde konuştu.

Muhtar Mençekoğlu “ Hayal ettiğimiz Berdan Suyuna Kavuştuk”

Özlüce Mahalle muhtarı Hayati Mençekoğlu tamamlanan altyapı çalışmalarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “ Mersin Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil olduktan sonra hayali kurduğumuz Berdan İçmesuyuna kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyemiz ve MESKİ ‘nin hizmetlerinden mahalle sakinleri olarak memnunuz. Yapılanlar yapılacak olan hizmetlerin teminatıdır. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerimi iletiyor, MESKİ Genel Müdürümüze saygılar sunuyorum’’dedi.

“MESKİ’nin hizmetlerinden memnunuz”

İçme suyu şebeke hattı döşeme çalışmasından sonra daha kaliteli su içmeye başladıklarının belirten Günyurdu Mahalle  Muhtarı Seydi Kanar, “Mahallemizin içmesuyu sorunu giderildi. Berdan İçmesuyu mahallemize geldi. Adana sınırına yakın bir mahalleyiz. Mersin Büyükşehir Belediyemize ve MESKİ’ye telefonla istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz. Sorunlarımızı iletip çözümü konusunda yardımcı olunmaktadırlar. Berdan İçmesuyumuz mahallemize verildi. Mahallemiz adına emeği geçen başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve MESKİ Yetkililerine teşekkür ediyoruz. Hizmetlerin devamını diliyorum. “ diye konuştu.

Etiketler : mersin  meski  yenice  tarsus 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri