Yörük Kültürü Erdemli Belediyesi İle Ayakta - Mersin İstikbal Gazetesi

Yörük Kültürü Erdemli Belediyesi İle Ayakta

Erdemli Belediyesi, eşit hizmet politikası gereği büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen beldelerde hizmetlerine ara vermeden devam ediyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Tollu, Gazetecilerle Aqua Park'ı Gezdi

  Erdemli’de son yıllarda hayata geçirilen projelerle ilgili olarak Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçede görev yapan gazetecilerle birlikte sosyal tesisleri gezdi.

 • Mezitli Saray Camisi yenileniyor

  Merkez Mahallesi Fındıkpınarı Caddesi üzerinde bulunan Saray Camisi, yenileme projesi kapsamında Mezitli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yıkıldı. Çevrede gerekli güvenlik önlemlerini alan ekipler,

 • Çiftepınar'da Hizmet Hız Kesmiyor

  Erdemli Belediyesi, mahalleye dönüşen köylerde parke hizmetine devam ediyor.

 • Pınarbaşı'nda 7 km'lik asfalt hizmeti...

  Erdemli Belediyesi asfalt hizmetine ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz ay içinde Pınarbaşı'nda limonculuk ve tarımla uğraşanların mahalle yollarını da asfaltlayarak hem yolları hem gönülleri birbirine bağlayan Erdemli Belediyesi, şimdi de

 • Belediye okullara hizmette sınır tanımıyor

  Erdemli Belediyesi eğitim kurumlarına yönelik hizmetlerinde hız kesmiyor. 75.Yıl Anaokulu’nda boya tamirat işlerinin yanı sıra çevre düzenlemesi çalışmalarıyla okullara hizmet desteği devam ediyor.

Son Güncelleme: 22 Şubat 2018, Perşembe

 

YÖRÜK KÜLTÜRÜ ERDEMLİ BELEDİYESİ İLE AYAKTA

 

 

 

 

HİZMET DAĞLARI AŞTI

Erdemli Belediyesi, eşit hizmet politikası gereği büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen beldelerde hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. Her bölgeye eşit hizmet götüren Erdemli Belediyesi Tömük Yeşildere'de hayvancılıkla uğraşan Yörüklerimizin güzergâhı olan yollarına bakım onarım çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’de üstlendikleri sorumluluğun farkında olduklarını ifade ederek, ‘’bizler var olduğumuz müddetçe Ulu Önder Atatürk’ün bahsettiği Yörük çadırlarındaki duman ebediyen tütecektir. Şu anda ekiplerimiz gece gündüz demeden vatandaşlarımızın daha refah ve yaşanabilir bir Erdemli için çalışmalarını sürdürüyor. Biz onlar içinde 7/24 işbaşındayız” diye konuştu.

Hizmette sınır tanımayan Erdemli Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gidip Toros dağlarına bakınız; eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla Türk’ü yenemez” sözünden hareketle ‘Yörüklerimize sahip çıkıyor ve isteklerine adında yanıt vererek her türlü hizmet talebini yerine getiriyoruz’ diyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’ Yörüklerimizin daha rahat ulaşım sağlayabilmesi adına yollarını yapıyor, bir taraftan herkese eşit hizmet ilkesinden ödün vermeden tükenmek üzere olan Yörük kültürünün ilelebet yaşayabilmesi amacıyla yerine getirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle geleneğimize sahip çıkmaya devam ediyoruz’’ açıklamasında bulundu.

ÜSTLENDİĞİMİZ SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Yörüklerden gelen talepler üzerine harekete geçtiklerini belirterek, hayvancılıkla uğraşan Yörüklerin güzergâh olarak kullandığı bölgelerde yol bakım onarım çalışmaları gerçekleştirdiklerini kaydetti. Erdemli Belediyesi olarak, Yörüklerin ulaşım sorunlarını da ortadan kaldırmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Tollu, ‘’ Yörüklerimize sahip çıkıyor ve isteklerine adında yanıt vererek her türlü hizmet talebini yerine getiriyoruz’’ dedi. Yapılan çalışmaların Erdemli’de üstlendikleri sorumluluğun farkında olduklarını ifade eden Tollu, ‘’bizler var olduğumuz müddetçe Ulu Önder Atatürk’ün bahsettiği Yörük çadırlarındaki duman ebediyen tütecektir. Şu anda ekiplerimiz gece gündüz demeden vatandaşlarımızın daha refah ve yaşanabilir bir Erdemli için çalışmalarını sürdürüyor. Biz 7/24 işbaşındayız” diye konuştu.

BAŞKANIMIZIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ

Erdemli Belediyesi’nin kendilerine her zaman sahip çıktığını ve isteklerine kayıtsız kalmadığını dile getiren Yörükler, ‘’bizim yıllardır ulaşım sorunumuz vardı. Hayvancılıkla uğraşıyoruz. Güzergâhımız da zaman zaman çok büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Bu nedenle Erdemli Belediyesi’ne başvuruda bulunduk. Anında isteğimize yanıt bulduk. Şu anda da malzemeli yol bakım çalışmaları devam ediyor. Allah Mükerrem Başkanımızdan razı olsun. Yörük kültürüne sahip çıkan, Yörük kültürünün ilelebet yaşayabilmesi adına da bıraktığı eserlerle bizlere sahip çıkmıştır. Bizlerde Yörükler olarak taşıdığımız sorumluluğun farkındayız ve bizim farkımızda olan bir Başkanımız var. Erdemli’ye kattığı değerlerle yaptığı hizmetlerle geçmişine kültürüne sahip çıktı. Çıkmaya da devam ediyor. Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Biz Yörük olarak başkanımızdan çok memnunuz, Allah razı olsun, Başkanımızın sonuna kadar arkasındayız’’ şeklinde konuşarak, yapılan çalışmaların önemine işaret ettiler ve Mükerrem Tollu’ya desteklediklerini ifade ettiler.

Etiketler : erdemli  belediye  yörük 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri