Mersin de uluslararası havaalanı olmalı - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin de uluslararası havaalanı olmalı

Mersin Nakliyeciler Derneği Başkanı Şemsettin Sor: ?Mersin ve bölgemiz, lojistik için uluslararası havaalanına ihtiyaç duyuyor?

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 26 Temmuz 2008, Cumartesi

 


Mersin Nakliyeciler Derneği Başkanı Şemsettin Sor: “Mersin


ve bölgemiz, lojistik için uluslararası havaalanına ihtiyaç duyuyor”


 


 


Lojistik ve havaalanı konusunda bir açıklama yapan Mersin Nakliyeciler Derneği Başkanı Şemsettin Sor, “Türkiye’nin en önemli lojistik üssü olma yolunda hızla ilerleyen Mersin için herkesin duyarlı olması gerekir. Adana Havaalanı gerek yer hizmetlerinde gerekse alan olarak yeterli değildir. Mersin-Adana arasında yapılacak olan uluslararası bir havaalanı bölgemize turizm, lojistik, sanayi gibi birçok sektörde önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.


 


Lojistik merkezinin kurulması aşamasında zaman kaybedildiğine değinen Başkan Sor, “Mersin’de lojistik merkezinin kurulup faaliyete geçmesinde havaalanı önemli bir rol oynamakta. Mersin, son yıllarda Türkiye’de lojistik alanında önemli gelişmelere imza atmış bir bölgedir. Kara, hava, deniz ve demir yolları lojistik sektörünün olmazsa olmazlarıdır. Mersin; önemli bir limanı, otoyol ve demir yolu bağlantılarına sahip olmakla birlikte ihtiyaç duyduğu havaalanından yoksundur” diye konuştu.


 


Sor, “Küreselleşmenin gereği olarak, özellikle kısa süreli ve acil dağıtımlarda kargo taşımacılığının yapılabildiği havaalanına ihtiyaç var. Büyük montanlı yükleri taşıyan ağır tonajlı araçların şehiriçinde kalan Adana Havaalanına girememesi, hem bizler hem de Adanalılar için büyük sıkıntı yaratmaktadır. Havaalanının yolcu ve kargo taşımacılığında sunacağı imkanlar Çukurova’nın bir cazibe merkezi haline gelmesine vesile olacaktır. Bu projenin etrafında birleşmek herkes için kazançtır” ifadesini kullandı.


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

osman
2011-07-28 19:34:14
mersinde ne turizmi? sadece komik buluyorum. Belki bu sahillerden denize gireriz!!!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri