Mersin Gülnar da yaralar sarılıyor - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin Gülnar da yaralar sarılıyor

61 prefabrik evin kurulumu tamamlandı, bugün 2 tır daha yola çıkıyor?

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 16 Temmuz 2008, Çarşamba

61 prefabrik evin kurulumu tamamlandı, bugün 2 tır daha yola çıkıyor…


MERSİN GÜLNAR’DA YARALAR SARILIYOR


Mersin Gülnar’da, Çanakçı mevkiindeki makilik alanda çıkan yangın 11 hektarlık alana yayılarak çok sayıda hayvanı telef etmiş, iki vatandaşımızın hayatına, 40 vatandaşımızın ise yaralanmasına sebep olmuştu. Haberi alır almaz bölgeye giden Deniz Feneri ekipleri gerekli incelemelerin ardından yangından etkilenen ailelerin barınma sorununa kalıcı çözümler getirebilmek için gerekli çalışmaları hemen başlattı.


61 PREFABRİK EV YANGINZEDELERİN HİZMETİNDE


 


310.000 YTL tutarındaki toplam yardım maliyet ile 61 prefabrik evin yüklendiği; 2’si Ankara’dan, 3’ü İstanbul’dan olmak üzere 5 tır ile bölgeye hareket eden Deniz Feneri Derneği; yüreği acılı vatandaşlarımızın barınma sorununu çözdü. Tamamen yanmış olan Gülnar ilçesine bağlı Delikkaya köyünde 46 prefabrik evin kurulumu tamamlanarak ailelere teslim edildi. Yine Kavakoğlu köyüne 8 ve Tepeköy’e götürülen 7 prefabrik evin kurulumu ise devam ediyor.


Bölgede çalışmalarını aralıksız sürdüren Deniz Feneri Derneği, prefabrik evlerin yanı sıra Delikkaya köyüne 2 adet 10’ar tonluk su deposu ve köy merkezinde halkın ortak kullanımına açık 1 adet jeneratör, buzdolabı, TV, 2 adet WC ve 1 adet banyo kurdu. Bölgede yangından zarar gören vatandaşlara afet gıdası, temizlik malzemesi, giysi, battaniye, halı ve mutfak malzemeleri ulaştıran Deniz Feneri Derneği ekipleri yangınzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyor.


BUGÜN 2 TIR DAHA YOLA ÇIKIYOR


Bölgeye toplam 61 prefabrik ev kurarak barınma sorununu çözüme ulaştıran Deniz Feneri Derneği, ihtiyaç üzerine bugün 24 prefabrik evin yüklendiği 2 tırı daha yola çıkarıyor. Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Altan, yaraların sarıldığına dikkat çekerek şunları söyledi : “Burada ki vatandaşlarımızın ilk önce barınma yani evsizlik sorununu çözmemiz gerekiyordu. Ne gerekiyorsa onu yaptık ve tespit edilen tüm olumsuzlukları çözmeye çalıştık. Bugün yeni ihtiyaçlar üzerine bölgeye iki tır daha hareket ediyor. Temennimiz dikkatsizlik sonucu yaşanan bu acı olayın tekrarlarının olmaması.”    


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri