Saday, Ormanlarımızı geri kazanmalıyız - Mersin İstikbal Gazetesi

Saday, Ormanlarımızı geri kazanmalıyız

İl Çevre ve Orman Müdürü Hasan Saday Son günlerde fazlalaşan Orman Yangınları ile ilgili açıklamada bulundu.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 19 Temmuz 2008, Cumartesi

Saday ;”Ormanlarımızı geri kazanmalıyız”


İl Çevre ve Orman Müdürü Hasan Saday Son günlerde fazlalaşan Orman Yangınları ile ilgili açıklamada bulundu.


Doğal kaynakların korunmasında çok önemli roller üstlendiklerini belirten Saday, bu konuda özverili çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.


ORMANLARI KORUMALIYIZ


Saday; “Felaketlerde ölen çaresiz canlıların vedası gibi ağaçların adeta son hareketini, yeniden toparlanacağını bilen ama yinede olanlardan yakınan toprağın olanları izleyişini geçtiğimiz 3 gün boyunca üzüntüyle yaşadık. Ormanlık alanlara her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde her gün bir yangın haberiyle karşılaşıyoruz.  Orman yangınlarının artışına üzülmemek elde değil. Küresel ısınma bir taraftan milli servetlerimizin yok olması bir taraftan, Kiminin barınağı kiminin de geçim kaynağı ormanlar.


Bir ülkenin sadece sınırlarının ve topraklarının korunması yeterli değildir. Yaban hayatı olmayan, ormanları yanan, denizleri kirlenen ve sulak alanları, kuruyan bir ülke, o ülkede yaşayanlara mutluluk veremez.


DOĞAL HAYATI TEKRAR CANLANDIRACAĞIZ


Yaşadığımız bu felaket karşısında il ve Çevre Orman Müdürlüğü olarak  yok olan orman varlığımızın yeniden yeşermesi ve orada ki doğal hayatın tekrar canlanması için her zaman olduğu gibi büyük bir özveri ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri