Toroslar a kardeşlik teklifi - Mersin İstikbal Gazetesi

Toroslar a kardeşlik teklifi

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından 10 yıldır düzenlenen Veteran Futbol

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 21 Temmuz 2008, Pazartesi

BOĞAZİÇİ’NDEN TOROSLAR’A, KARDEŞLİK TEKLİFİ


Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından 10 yıldır düzenlenen Veteran Futbol Turnuvası’na katılmak üzere kentimize gelen Kıbrıs’ın Yeni Boğaziçi Belediye Başkanı Cemal Biren, Toroslar’a kardeş belediye olmayı teklif etti


Beraberinde Kıbrıs Masterler Spor Kulübü Başkanı Ertan Ali Güllüoğlu, Mersin A.S.K.F. Başkanı Mithat Ertaş ve Kıbrıs Veteran takımı temsilcileriyle, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’yı makamında ziyaret eden Yeni Boğaziçi Belediye Başkanı Cemal Biren, Kıbrıs’ta kendilerini öksüz gibi hissettiklerini kaydederek; “Bizde Rodoslar, burda Toroslar var. İki yakın ilçeyiz. Onun için sayın Başkanımıza kardeş belediye olmayı teklif ediyoruz” şeklinde konuştu.


Kıbrıs Masterler Spor Kulübü Başkanı Ertan Ali Güllüoğlu, Kıbrıs ile Türkiye arasında dostluk köprüsünü zenginleştirmek için bu turnuvayı düzenlediklerini ifade ederek şöyle konuştu; “Aramızda o kadar sağlam bir dostluk oldu ki kaynaştık. Masterlerin esas amacı top oynamak değil, iki ülke ve iki şehir arasında spor camiasındaki insanlarla içiçe olmak kaynaşmak ve bu dostluk köprüsünü zenginleştirmektir.  Bununla birlikte arkamızdan gençler gelecek. Bizim rehberliğimiz onlara. Gerek spor gerekse bu ilişkilerin sürdürülmesi açısından amacımız gençlere rehberlik yapmaktır.”


Amaçlarının aktif sporu bırakan 35 yaş üstü insanların sporla içiçe kalmalarını sağlamak olduğunu belirten Mersin A.S.K.F. Başkanı Mithat Ertaş ise spora ve sporcuya verdiği önemden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür ederek şunları söyledi; “Bu turnuvayı 10 yıldır düzenliyoruz. Çok güzel dostluklar geliştirdik. Bu dostlukların gelişmesinde bize büyük destek olan, geçen yıl Mersin’de yılın spor adamı seçilen, spor dostu, sosyal belediyecilik anlamında birçok başarılı çalışmaya imza atan Toroslar Belediye Başkanımız sayın Hamit Tuna’ya teşekkürlerimi sunuyorum.”


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tuna’da, Yeni Boğaziçi Belediye Başkanı Cemal Biren’in yapmış olduğu kardeş belediye teklifini olumlu karşıladığını ifade ederek önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili resmi adımlar atabileceklerini vurguladı.


Sporun herkesin ortak paydası olduğuna da değinen Belediye Başkanı Hamit Tuna sözlerini şöyle sürdürdü; “10 yıldan beri süre gelen bir çalışma.  Futbolla çok güzel ilişkiler, çok güzel dostluklar kurulmuş  Futbol herkesin ortak paydası, dünyanın evrensel dili.  Bununla çok iyi anlaşıyoruz zaten Kıbrıs bizim yavruvatanımız.  Orada ki dostlarımızla her yıl birlikte olmaktan şeref duyarız. Sporun her branşına belediye olarak katkı sağlamaya çalışıyoruz. İşte onun için sporu çok seviyoruz. Yeni Boğaziçi Belediye Başkanımız’ın kardeş olma yönündeki teklifini olumlu olarak karşılıyorum. zaten biz kardeşiz bu kardeşliği tabi ki resmi manada pekiştirmek isteriz. İnşallah bununla ilgili önümüzdeki günlerde resmi adımlar atılacaktır. Bizileri ziyaret ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.”


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri