Cimriname Kitapçılarda - Mersin İstikbal Gazetesi

Cimriname Kitapçılarda

Mustafa Yörü, “İkinci romanı Cimhirname’de ustaca kullandığı hiciv üslubu ve modern meddah diliyle , okuru hiç sıkmadan anlatımının cazibesine katıyor. Kitap boyunca adeta okuruyla konuşuyorİlhanlı Moğol Tatarı’nın sıcak, samimi gündelik dilini ve hayat tarzını hem mütevazi hem ironik biçimdeaktarıyor. “

Benzer Haber Başlıkları

 • “Duygu Nöbeti” Görücüye Çıkıyor

  İstikbal Haber/ Gazeteci-Yazar Habibe Aydın Tuna ilk kitabını okurlarıyla buluşturuyor. İnciay Yayınları’ndan çıkan kitabında gençlerin yaşama bakış açısı ve duyguları öne çıkıyor.

 • Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’da Kitabını İmzaladı

  İstikbal Haber/ Yazar Rüştü Aydın son romanı “Aşk’a Engel Yok’ kitabını TÜRKAV Mersin şubesinde kitapseverlere imzaladı.

 • Aşk’a Engel Yok

  Engelli vatandaşların yaşamdaki zorlukları, evlenme istekleri ve çekilen çileler… Aşılması gereken engeller… Mersin de ilk kez romanlaştı.

 • Bir dakikada binlerce kitabı yoldan topladılar

  Mersin-Toroslar İlçesi, Ayvagediği Yaylasında düzenlenen “Şiir Festivali” etkinlikleri içerisinde yer alan “15 Metrelik Kitap Yolu” açılışını Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, Ayvagediği Mahalle Muhtarı Halil Aksay, şair ve yazarlar yaptı. Açılışa katılan yüzlerce vatandaş açılış sonrası ücretsiz hediye edilen kitapları yoldan tek tek topladılar.

 • MTSO Başkanı Aşut’un ikinci kitabı yayınlandı

  MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, ‘İnsan sadece sahip olunca değil, paylaşınca daha mutlu oluyormuş meğer” diyerek hazırladığı ‘21. Yüzyılla Büyük Yüzleşme’ isimli kitabının imza gününde dostlarıyla bir araya geldi.

Son Güncelleme: 28 Şubat 2017, Salı

 Cimriname Kitapçılarda 

 

Mustafa Yörü, “İkinci romanı Cimhirname’de ustaca kullandığı hiciv üslubu ve modern meddah diliyle , okuru hiç sıkmadan anlatımının cazibesine katıyor. Kitap boyunca adeta okuruyla konuşuyorİlhanlı Moğol Tatarı’nın sıcak, samimi gündelik dilini ve hayat tarzını  hem mütevazi hem ironik biçimdeaktarıyor. “

 

MERSİN'de TRT Çukurova Bölge Müdürlüğü'nde kameraman olarak görev yapan Mustafa Yörü, 'Cimriname-Kerameti Kendinden Menkul Bir Destan' adlı 2'nci kitabını okuyucu ile buluşturdu. Kitaplarında tarihi olaylara yer veren Mustafa Yörü, 2012'de çıkan 'İshak Kuşu-Yitik Çulun Peşinde' adlı romanında 13'üncü yüzyılda Ön Asya ve Anadolu'da başlayan Moğol döneminin hemen öncesini ele almıştı. Harzemşah Devleti'ni yıkan Moğollardan kaçan Tebrizli Semerkandi Ailesi'nin yeni bir yurt tutma çabası, o dönemin devletleri, savaşlar, isyanlar ve aşklar eşliğinde anlatılmıştı. Mustafa Yörü, Cimriname adlı eserinde de Moğol döneminin sonunu yine gerçek bir olaydan yola çıkarak ele alıyor. Mizahi bir üslup kullanan Yörü, modern meddah anlatımı ile dikkat çekiyor. Yazar, İlhanlı Tatarlarının gündelik dilini eğlenceli bir tarzda yansıtıyor. Yörü'nün Cimriname’si İmleç Kitap'tan çıktı.

 

Etiketler : cimriname  mustafa  yörü  trt 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri