Memurum Ben’e Yoğun ilgi - Mersin İstikbal Gazetesi

Memurum Ben’e Yoğun ilgi

İstikbal Haber/ Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) Üyesi Ali Kaplan ilk kitabını çıkardı ve imza gününde kitaplarını imzaladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • “Duygu Nöbeti” Görücüye Çıkıyor

  İstikbal Haber/ Gazeteci-Yazar Habibe Aydın Tuna ilk kitabını okurlarıyla buluşturuyor. İnciay Yayınları’ndan çıkan kitabında gençlerin yaşama bakış açısı ve duyguları öne çıkıyor.

 • Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’da Kitabını İmzaladı

  İstikbal Haber/ Yazar Rüştü Aydın son romanı “Aşk’a Engel Yok’ kitabını TÜRKAV Mersin şubesinde kitapseverlere imzaladı.

 • Aşk’a Engel Yok

  Engelli vatandaşların yaşamdaki zorlukları, evlenme istekleri ve çekilen çileler… Aşılması gereken engeller… Mersin de ilk kez romanlaştı.

 • Bir dakikada binlerce kitabı yoldan topladılar

  Mersin-Toroslar İlçesi, Ayvagediği Yaylasında düzenlenen “Şiir Festivali” etkinlikleri içerisinde yer alan “15 Metrelik Kitap Yolu” açılışını Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, Ayvagediği Mahalle Muhtarı Halil Aksay, şair ve yazarlar yaptı. Açılışa katılan yüzlerce vatandaş açılış sonrası ücretsiz hediye edilen kitapları yoldan tek tek topladılar.

 • MTSO Başkanı Aşut’un ikinci kitabı yayınlandı

  MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, ‘İnsan sadece sahip olunca değil, paylaşınca daha mutlu oluyormuş meğer” diyerek hazırladığı ‘21. Yüzyılla Büyük Yüzleşme’ isimli kitabının imza gününde dostlarıyla bir araya geldi.

Son Güncelleme: 11 Ocak 2015, Pazar
Memurum Ben’e Yoğun ilgi
İstikbal Haber/ Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) Üyesi Ali Kaplan ilk kitabını çıkardı ve imza gününde kitaplarını imzaladı. Toroslar Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen kokteyl ile kitabını imzalayan Ali Kaplan, memuriyet yaşamındaki tecrübelerini yazdığını, söyledi. İmza gününe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar Belediyesi Meclis Üyeleri, MHP Toroslar İlçe Başkanı Emre Aksay, İlçe Başkan Yardımcıları ve yöneticileri, Mersin Lokantacılar Kebapçılar Kafeteryacılar Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Hacı Özkan, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, MHP Mersin Milletvekili A. Adayı Mehmet Reşat Ata, davetliler ve basın mensupları katıldı.


Mersin Yazarlar Derneği(MEYAD) Başkanı Rüştü Aydın, okumayı ve yazmayı sürekli teşvik ettiklerini belirterek, Ali Kaplan’ın derneğe üye olduktan sonra ilk işinin kitap yazmak olduğunu anlattı ve yazar Ali Kaplan’a başarı dileklerinde bulundu. Kitabının imza gününde MEYAD olarak yanında olmanın gururunu ve sevincini yaşadıklarını anlatan Aydın, dernek çalışmalarında Yunus Emre Kültür Merkezi’nin kapılarını açtığı için Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya da, ayrıca teşekkür etti.

Yazar Ali Kaplan, Memurum Ben adlı kitabının içeriğinden bahsederek, 25 yıllık memuriyet yaşamındaki önemli gelişmeleri bilgileri kitabında paylaştığını;  öğretmenleri, çalıştığı mesai arkadaşlarını, nasıl bir memur olunmalı, nasıl bir yönetici olunmalı gibi sorulara yanıt bulunabilecek bir kitap yazdığını anlattı.
Mersin Lokantacılar Kebapçılar Kafeteryacılar Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Hacı Özkan’da konuşmasında Yazar Ali Kaplan’ı uzun süredir tanıdığını belirterek, kitap yazması için verdiği emekler için mutluluk ve gurur duyduğunu anlatarak daha büyük başarılara imza atmasın dileğinde bulunarak başarılar diledi.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’da konuşmasında Toroslar Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Ali Kaplan’ın Memurum Ben adlı kitabının imza gününde olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi. Başkan Tuna, “ Hayatında yaşadıklarını, gördüklerini her noktasına varıncaya kadar alıntılarını biriktirdi Memur Ben kitabını yazdı. Bilmek başka bir şey ama  bildiklerini öğretebilecek kadar bilmek çok daha başka bir şey. Bu özgüveni kendinde oluşturmak suretiyle Yaşadıklarını bu kitaba sığdırmakla, hakikaten bizden sonra gelecek nesillere kitap okunmasına katkı verebilmenin imza gününde olmak çok güzel bir şey.”dedi.

Kitap yazmanın özgüven gerektiğini belirten Başkan Tuna, Ali Kaplan’ın kitap yazmasına Mersin Yazarlar Derneği’nin de önemli katkıları olduğunu belirterek, İnsan Kaynakları Müdürü Ali Kaplan ile birlikte çalışmaktan da memnun olduğunu sözlerine ekleyerek yazar Ali Kaplan’a başarılar diledi.Konuşmaların ardından Yazar Ali Kaplan, davetlilere kitaplarını  imzaladı.
 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri