Roza’ya İmza Kuyruğu - Mersin İstikbal Gazetesi

Roza’ya İmza Kuyruğu

İstikbal Haber/ Yazar Hamit İzol, 5. Kitabını okuyucularıyla buluşturdu. Beşinci Kitabı Roza’yı Forum Mersin’de imzalayan Yazar Hamit İzol, töre cinayetlerine dikkat çekti. İzol konuşmasında Mersin’in barış ve güzellik kenti olduğunu söyleyerek Roza’yı anlattı.

Benzer Haber Başlıkları

 • “Zengin ve Fakir Çukurlar” Kitabı Çıktı

  Şair-Yazar Halit Anber’in ilk kitabı çıktı. inciay Yayınlarından çıkan kitabında şiirlerini derleyen Şair-Yazar Halit Anber, Mersin’de sürdüğü yaşamın izlerini şiirleri vasıtasıyla Mersinlilerle paylaşıyor. Doğa, aşk sevda kokan mısraları ile Mersinlilerin beğenisine sunulan “Zengin ve Fakir Çukurlar” adlı şiir kitabını www.inciaykitap.com adresinden temin edebilirsiniz.

 • “Mersin Antik Kilikya Limanları”

  Yazar Semihi Vural ve Meriç Alkan tarafından kaleme alınan Mersin Antik Kilikya Limanları adlı eser, Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) tarafından kitap haline getirildi.

 • Muz sevdalısı bir adam…

  Kültür ve sanat hareketleri çoğu zaman para getiren, karlı bir yatırım alanı değildir. Fakat kültür ve sanat faaliyetleri insani bir ihtiyaçtır. Kültür sanat alanında çalışmak zordur ve fedakârlık ister. Bu alanda Anamur’a hizmet etmeye çalışan gönlü bir kuruluş var. Toplantılar, konferanslar, şiir geceleri, anma programları ve kültürel amaçlı geziler düzenliyor. Anamur Kültür Derneğinden söz ediyorum.

 • Şair Durmuşoğlu’ndan “Geç Kaldık”

  İstikbal Haber/ Ben Platonik Aşkların şairim diyen Kamil Durmuşoğlu ilk kitabı “Geç Kaldık” ile şairlerin arasındaki yerini aldı. İnciay Yayınlarından çıkan “Geç Kladık” kitabı ile Mersin 3.CNR Kitap Fuarı’nda imza rekoru kıran Şair Kamil Durmuşoğlu,

 • Rüştü Aydın’dan bir roman, aşka engel yok…

  Mersin’e ziyaretimiz sırasında Meyad (Mersin Yazarlar Derneği) Başkanı Rüştü Aydın ile görüşme imkânımız oldu.

Son Güncelleme: 30 Mayıs 2017, Salı

Roza’ya İmza Kuyruğu

İstikbal Haber/ Yazar Hamit İzol, 5. Kitabını okuyucularıyla buluşturdu. Beşinci Kitabı Roza’yı Forum Mersin’de imzalayan Yazar Hamit İzol, töre cinayetlerine dikkat çekti. İzol konuşmasında Mersin’in barış ve güzellik kenti olduğunu söyleyerek Roza’yı anlattı. İzol, “üç konuya işaret ettim kitabımda, töre cinayetine karşı durduk.

Roza 13 yaşında küçük bir insan ama yüreği büyük bir insan. Ablasını abisinin öldürdüğü, emniyete bildirilse de Roza gitti, benim ablamı ailem öldürdü annem babam onaylad… . Bütün aile o zaman hapse atıldı. Burada kitabımda üç tane figür var. Biri Kürt, biri Arap, biri Türk. 13 yaşında üç tane kız çocukları. Bunların birlikte Türkiye oldukları, birbirlerine canlarını verecek kadar beraberliklerini kardeşliklerini işlemek istedim Roza’da, çok mutluyum”Dedi.

YAYINEVİ TEŞEKÜR ETTİ, ÜNAL ŞANSLIYIZ DEDİ

Roza’nın yayınevi sahibi Yelda Cumalioğlu, Hamit İzol’un neden yazar olduğunu kendisine sorduğunu ve yanıtını aldığını anlattı. Hamit İzol’un yaşadığı topraklarda gördüğü kötülükleri gördüğünü ve bunlara karşı gelinmesi gerektiğini belirterek Hamit İzol’u yazdığı kitaptan dolayı  tebrik etti. Mersin Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Ünal’da Mersinli gazeteciler olarak şanslı olduğunu söyledi. Ünal, “ Siverek’ten gelmiş bir arkadaşımız, Mersin’de gazeteci olmuş, ROZA kitabını imzalatıyor ve bir de Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın’da bir gazeteci ve Yazarlar Derneği Başkanı ve Cemiyetimizin de üyesi o yüzden biz şanslıyız.” Dedi.

KOCAMAZ: ÖNEMLİ OLAN DOĞDUĞUN YER DEĞİL, DOYDUĞUN YER ÖNEMLİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’da konuşmasında Hamit İzol’un mutlu gününü paylaşmak için gelen herkese teşekkür etti. Mersinlilerin ortak paydada birleşmesi gerektiğini belirten Başkan Kocamaz, “Hiç kimsenin anne babasını tercih şansı yok, hiç kimsenin doğum yerini tercih etme şansı da yok. Onun için önemli olan doğduğun yer değil doyduğun yer. Madem ki Mersin’de hep birlikte yaşıyoruz o zaman Mersin ortak paydasında birleşeceğiz ve Mersin’i bizden sonraki nesillere, çok daha ileri noktalarda inşallah teslim edeceğiz. Hamit Bey bir Mersin sevdalısı, Mersin İdman Yurdu sevdalısı toplumun içerisinden çıkmış özümsemiş her ne kadar Siverek’te doğduğunu söylese de doyduğu yer işyerleri Mersin. Bunu da her yer de gururla söyleyebiliyor. Kendine öz güveni var ve hiçbir zaman da doğduğu toprakları inkar etmeden, yaşadığı hadiseleri hiçbir zaman örtbas etmeye çalışmadan,riyadan uzak durarak duygularını düşüncelerini yaşadıklarını kaleme döküp kitaba dönüştürüyor. Gerçekten ben böyle bir faaliyet göstermesinden kendi adına da kendi adıma da gurur duyuyorum. Kendisine teşekkür ediyorum.” Dedi.

OYSA, KADIN OLMAZSA ERKEK OLMAZ, ERKEK OLMAZSA DA KADIN OLMAZ

Toplumun içerisinden her çeşit insanın çıkabildiğine işaret eden ve Kadına yönelik şiddetin güncel bir olay haline gelmesinin herkesi derinden yaraladığını belirten Başkan Kocamaz, “ Oysa, kadın olmazsa erkek olmaz, erkek olmazsa da kadın olmaz çocuk olmaz gençlik olmaz gelecek olmaz. Dolaysıyla kadın ve erkek bir elmanın yarısı gibidir. Elmayı ortadan böldüğünüz zaman eğer bunları birbirinden ayırır beklemeye bırakırsanız her ikiside çürür. Bizim bir olmamız bütün olmamız lazım. Erkeğin ve kadının kendine göre hakları vardır. Bu saygı ve sevgi çerçevesinde yürütüldüğü sürece herkes mutlu olur. Ama birbirinin hakkını gasbetmeye başladığı andan itibaren herkes mutsuz olur.” Dedi.

YOLU VE BAHTI AÇIK OLSUN

Sözünü uçacağını ama yazının kalıcı olarak bir belge olacağını anlatan Başkan Kocamaz, Yazar Hamit İzol’u cesaretinden dolayı tebrik etti. Kocamaz, “Ama yazılan belge haline dönen bu tür değerler bu tür yaşanan hadiseler bundan sonraki nesillere en azından bir ibret vesikası olarak aktarılabilir. Ben Hamit Bey’i huzurlarınızda tebrik ediyorum. Bu kadar işinin arasında sırf kültüre verdiği değerlerden dolayı zaman ayırıp yaşadıklarını kitaba dönüştürmesi de ayrıca takdire şayandır. Çok yönlü bir kişiliği var.  Zaman zaman Hamit beye de takılıyorum. Benden de bir yaş büyük ama genç gözüküyor ve oğluyla yarışıyor. Yolu ve bahtı açık olsun.” Sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

İMZA’YA KATILDILAR

Roza’nın imza gününe; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Büyükşehir Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkan Sinan Bayraktar, Engelliler Daire Başkanı Hasan Celal Taş, Mersin Kültür ve Turizm İl Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, MGC Başkanı Ahmet Ünal, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, Forum Mersin Müdürü Adem Erol, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, İş Adamı Mahmut Arslan, Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu, Radyo, Gazete ve TV Sahipleri ve basın mensupları, davetliler ve kitap dostları katıldı.

 

 

 

 

 

Etiketler : forum  mersin  roza  hamit  izol  imza 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri