Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’da Kitabını İmzaladı - Mersin İstikbal Gazetesi

Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’da Kitabını İmzaladı

İstikbal Haber/ Yazar Rüştü Aydın son romanı “Aşk’a Engel Yok’ kitabını TÜRKAV Mersin şubesinde kitapseverlere imzaladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • İlk kadın Avukat Süreyya Ağaoğlu

  Denizli Barosu’ndan Gazeteci-Yazar Av. Adil Giray Çelik, kaleme almış olduğu ‘Osmanlı Darülfünun Mekteb-i Hukuk’ta Çiçek Süreyya Ağaoğlu’ adlı kitabı için Mersin Barosu tarafından düzenlenen imza gününde kitapsever meslektaşlarıyla buluştu. Tüm gelirinin ihtiyaç sahibi avukatlar ve yaşamını kaybeden avukatların çocuklarına bağışlandığı kitapta,

 • Mersin Kenti Edebiyat Ödül’ü İpek Ongun’un

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde 12 yıldır sürdürülen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ne bu yıl, genç okurlarla didaktik olmayan, sahici ve şefkatli bir edebiyat dünyasında buluşarak, kuşaktan kuşağa gürleşerek süren bir bağ kuran Türkiye’nin önemli yazarlarından İpek Ongun değer görüldü. Ongun’a ödülü, 14 Aralık 2018 Cuma günü düzenlenecek Mersin Kenti Edebiyat Ödül Töreni ile takdim edilecek.

 • Evlerde Ortalama 179 Kitap Var

  Kitap sayılarını konu alan son veriler incelendiğinde, Türkiye’de en üst sosyoekonomik dilimde yer alan hanelerde ortalama 179 kitabın yer aldığı belirlendi.

 • MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan 'dan Bayram öncesi Huzur evi ziyareti.

  Başkan Soydan, bayram öncesi huzurevi sakinlerinin kişisel bakımlarını yapılmasına yardımcı oldu.

 • ‘Yöremizin Efsaneleri’ Raflardaki Yerini Alıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları kitapları, Mersin’in tarihine ışık tutmaya ve kent kültürünü yaşatmaya devam ediyor.

Son Güncelleme: 17 Kasım 2017, Cuma

 

 

Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’da Kitabını İmzaladı

 

 

 

 

İstikbal Haber/ Yazar Rüştü Aydın son romanı “Aşk’a Engel Yok’ kitabını TÜRKAV Mersin şubesinde kitapseverlere imzaladı.

TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek, Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerin katıldığı kitap tanıtım ve imza gününde Vakıf Başkanı Mustafa Tekerek, yazar Rüştü Aydın’ı üyelere tanıttı.

Türk Milliyetçiliği davasının yılmaz mücadeleci isimlerinden gazeteci, şair ve yazar olan Rüştü Aydın’ın son romanında Engelli gençlerin aşkının konu edildiğini belirten Başkan Tekerek, kitapla ilgili görüş ve düşünceleri almak için sözü Yazar Rüştü Aydın’a bıraktı. Yazar Aydın 1989 yılında devlet memuru iken TÜRKAV’ın kurucu üyelerinden olduğunu hatırlatarak, 20 yıldır gazetecilik yaptığını, ilk romanı Ülkücü gençlerin 1980 ihtilali öncesindeki liseyi okuma heyecanını ve zorluklarını anlatığı “ZOR SINAV” adlı romanı olduğunu, ikinci romanı ise bir Kürt ailenin oğluna, bir Türk ailenin kızının aşkını, ailelerin dünürlülüğünü ve siyasi sosyal yaşamın konu edildiği “Mersin de Sancı” adlı kitabı olduğunu son olarak da zihinsel engeli bir oğlumuz ile down sendromlu bir genç kızın evlenebilmelerini konu edinen “Aşk’a Engel Yok” adlı roman. Bu romanın özelliği ise ailelerin engelli evlatlarına sahip çıkması ile gençlerin evlenebileceği vurgusu ağır basıyor… Sosyal yaşamda ki engellerin bir bir ortadan kaldırılışına da yer veren romanda engelli bireylerin de içimizden biri olduğuna dikkat çekiliyor ve onların da isteklerinin engelsiz insanlar gibi karşılanabileceği anlatılıyor.

Bir solukta okunabilecek bir roman olduğunu belirten Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’ın başkan ve üyelerine kültür sanat ve edebiyata sahip çıktıkları için teşekkür etti. Üyelere kitaplarını imzaladı.

Etiketler : aşk  engel  kitap  rüştü  aydın 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri