Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’da Kitabını İmzaladı - Mersin İstikbal Gazetesi

Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’da Kitabını İmzaladı

İstikbal Haber/ Yazar Rüştü Aydın son romanı “Aşk’a Engel Yok’ kitabını TÜRKAV Mersin şubesinde kitapseverlere imzaladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • “Zengin ve Fakir Çukurlar” Kitabı Çıktı

  Şair-Yazar Halit Anber’in ilk kitabı çıktı. inciay Yayınlarından çıkan kitabında şiirlerini derleyen Şair-Yazar Halit Anber, Mersin’de sürdüğü yaşamın izlerini şiirleri vasıtasıyla Mersinlilerle paylaşıyor. Doğa, aşk sevda kokan mısraları ile Mersinlilerin beğenisine sunulan “Zengin ve Fakir Çukurlar” adlı şiir kitabını www.inciaykitap.com adresinden temin edebilirsiniz.

 • “Mersin Antik Kilikya Limanları”

  Yazar Semihi Vural ve Meriç Alkan tarafından kaleme alınan Mersin Antik Kilikya Limanları adlı eser, Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) tarafından kitap haline getirildi.

 • Muz sevdalısı bir adam…

  Kültür ve sanat hareketleri çoğu zaman para getiren, karlı bir yatırım alanı değildir. Fakat kültür ve sanat faaliyetleri insani bir ihtiyaçtır. Kültür sanat alanında çalışmak zordur ve fedakârlık ister. Bu alanda Anamur’a hizmet etmeye çalışan gönlü bir kuruluş var. Toplantılar, konferanslar, şiir geceleri, anma programları ve kültürel amaçlı geziler düzenliyor. Anamur Kültür Derneğinden söz ediyorum.

 • Şair Durmuşoğlu’ndan “Geç Kaldık”

  İstikbal Haber/ Ben Platonik Aşkların şairim diyen Kamil Durmuşoğlu ilk kitabı “Geç Kaldık” ile şairlerin arasındaki yerini aldı. İnciay Yayınlarından çıkan “Geç Kladık” kitabı ile Mersin 3.CNR Kitap Fuarı’nda imza rekoru kıran Şair Kamil Durmuşoğlu,

 • Rüştü Aydın’dan bir roman, aşka engel yok…

  Mersin’e ziyaretimiz sırasında Meyad (Mersin Yazarlar Derneği) Başkanı Rüştü Aydın ile görüşme imkânımız oldu.

Son Güncelleme: 17 Kasım 2017, Cuma

 

 

Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’da Kitabını İmzaladı

 

 

 

 

İstikbal Haber/ Yazar Rüştü Aydın son romanı “Aşk’a Engel Yok’ kitabını TÜRKAV Mersin şubesinde kitapseverlere imzaladı.

TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek, Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerin katıldığı kitap tanıtım ve imza gününde Vakıf Başkanı Mustafa Tekerek, yazar Rüştü Aydın’ı üyelere tanıttı.

Türk Milliyetçiliği davasının yılmaz mücadeleci isimlerinden gazeteci, şair ve yazar olan Rüştü Aydın’ın son romanında Engelli gençlerin aşkının konu edildiğini belirten Başkan Tekerek, kitapla ilgili görüş ve düşünceleri almak için sözü Yazar Rüştü Aydın’a bıraktı. Yazar Aydın 1989 yılında devlet memuru iken TÜRKAV’ın kurucu üyelerinden olduğunu hatırlatarak, 20 yıldır gazetecilik yaptığını, ilk romanı Ülkücü gençlerin 1980 ihtilali öncesindeki liseyi okuma heyecanını ve zorluklarını anlatığı “ZOR SINAV” adlı romanı olduğunu, ikinci romanı ise bir Kürt ailenin oğluna, bir Türk ailenin kızının aşkını, ailelerin dünürlülüğünü ve siyasi sosyal yaşamın konu edildiği “Mersin de Sancı” adlı kitabı olduğunu son olarak da zihinsel engeli bir oğlumuz ile down sendromlu bir genç kızın evlenebilmelerini konu edinen “Aşk’a Engel Yok” adlı roman. Bu romanın özelliği ise ailelerin engelli evlatlarına sahip çıkması ile gençlerin evlenebileceği vurgusu ağır basıyor… Sosyal yaşamda ki engellerin bir bir ortadan kaldırılışına da yer veren romanda engelli bireylerin de içimizden biri olduğuna dikkat çekiliyor ve onların da isteklerinin engelsiz insanlar gibi karşılanabileceği anlatılıyor.

Bir solukta okunabilecek bir roman olduğunu belirten Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’ın başkan ve üyelerine kültür sanat ve edebiyata sahip çıktıkları için teşekkür etti. Üyelere kitaplarını imzaladı.

Etiketler : aşk  engel  kitap  rüştü  aydın 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri