Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’da Kitabını İmzaladı - Mersin İstikbal Gazetesi

Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’da Kitabını İmzaladı

İstikbal Haber/ Yazar Rüştü Aydın son romanı “Aşk’a Engel Yok’ kitabını TÜRKAV Mersin şubesinde kitapseverlere imzaladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • ‘Yöremizin Efsaneleri’ Raflardaki Yerini Alıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları kitapları, Mersin’in tarihine ışık tutmaya ve kent kültürünü yaşatmaya devam ediyor.

 • İclal Aydın Forum Mersin’de sevenleriyle buluştu

  Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin, ünlü oyuncu ve yazar İclal Aydın’ın imza gününe ev sahipliği yaptı.

 • Tehlikeli Madde Taşıyanlar Faydalanacak

  İstikbal Haber/ “Karayoluyla Tehlikeli Madde Taşımacılığında Tarafların Sorumluluklarının Hukuki Çerçevesi” adında kitap yayınlayan İş Kadını Nil Sezer neden böyle bir kitap çıkardığını anlattı.

 • MEDYAD'dan Kitap Bağışı

  Kısa adı MEDYAD olan Tarsus Medya Mensupları Derneği, geçen hafta hizmete açılan Kitap Kafe’ye kitap bağışında bulundu.

 • Baro Kütüphanesine Kitap Hediye Edildi

  Mersin Yazarlar Derneği (MYD) Başkanı Rüştü Aydın, yönetim kurulu üyeleri; Şah İsmail Ateş, Mustafa Yaşar ve dernek üyeleri; Remziye Çelik, Fatma Aydın ve Ahmet Ekrem Şenli ile birlikte Mersin Baro Başkanı Av. Ali Er’i makamında ziyaret etti.

Son Güncelleme: 17 Kasım 2017, Cuma

 

 

Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’da Kitabını İmzaladı

 

 

 

 

İstikbal Haber/ Yazar Rüştü Aydın son romanı “Aşk’a Engel Yok’ kitabını TÜRKAV Mersin şubesinde kitapseverlere imzaladı.

TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek, Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerin katıldığı kitap tanıtım ve imza gününde Vakıf Başkanı Mustafa Tekerek, yazar Rüştü Aydın’ı üyelere tanıttı.

Türk Milliyetçiliği davasının yılmaz mücadeleci isimlerinden gazeteci, şair ve yazar olan Rüştü Aydın’ın son romanında Engelli gençlerin aşkının konu edildiğini belirten Başkan Tekerek, kitapla ilgili görüş ve düşünceleri almak için sözü Yazar Rüştü Aydın’a bıraktı. Yazar Aydın 1989 yılında devlet memuru iken TÜRKAV’ın kurucu üyelerinden olduğunu hatırlatarak, 20 yıldır gazetecilik yaptığını, ilk romanı Ülkücü gençlerin 1980 ihtilali öncesindeki liseyi okuma heyecanını ve zorluklarını anlatığı “ZOR SINAV” adlı romanı olduğunu, ikinci romanı ise bir Kürt ailenin oğluna, bir Türk ailenin kızının aşkını, ailelerin dünürlülüğünü ve siyasi sosyal yaşamın konu edildiği “Mersin de Sancı” adlı kitabı olduğunu son olarak da zihinsel engeli bir oğlumuz ile down sendromlu bir genç kızın evlenebilmelerini konu edinen “Aşk’a Engel Yok” adlı roman. Bu romanın özelliği ise ailelerin engelli evlatlarına sahip çıkması ile gençlerin evlenebileceği vurgusu ağır basıyor… Sosyal yaşamda ki engellerin bir bir ortadan kaldırılışına da yer veren romanda engelli bireylerin de içimizden biri olduğuna dikkat çekiliyor ve onların da isteklerinin engelsiz insanlar gibi karşılanabileceği anlatılıyor.

Bir solukta okunabilecek bir roman olduğunu belirten Yazar Rüştü Aydın, TÜRKAV’ın başkan ve üyelerine kültür sanat ve edebiyata sahip çıktıkları için teşekkür etti. Üyelere kitaplarını imzaladı.

Etiketler : aşk  engel  kitap  rüştü  aydın 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri