“Zengin ve Fakir Çukurlar” Kitabı Çıktı - Mersin İstikbal Gazetesi

“Zengin ve Fakir Çukurlar” Kitabı Çıktı

Şair-Yazar Halit Anber’in ilk kitabı çıktı. inciay Yayınlarından çıkan kitabında şiirlerini derleyen Şair-Yazar Halit Anber, Mersin’de sürdüğü yaşamın izlerini şiirleri vasıtasıyla Mersinlilerle paylaşıyor. Doğa, aşk sevda kokan mısraları ile Mersinlilerin beğenisine sunulan “Zengin ve Fakir Çukurlar” adlı şiir kitabını www.inciaykitap.com adresinden temin edebilirsiniz.

Benzer Haber Başlıkları

 • Kitaplar Karda Çiçek Açtı

  -Mersin Yazarlar Derneği bir ilke daha imza attı, “Kardelen Kitaplığı” oluşturdu.

 • Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Şair, Yazar İpek Ongun’un

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde 12 yıldır sürdürülen ‘Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ne bu yıl, çağdaş edebiyatın usta Yazarı İpek Ongun değer görüldü.

 • MDTO Yayınlarından Yeni Kitap:

  Türkiye’nin Beş Asırlık Lojistik Tıkanma Noktaları

 • D&R Kitap Fuarı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  D&R 2. Kitap Fuarı kapsamında, tüm Türkiye’de düzenlediği imza günlerinde birbirinden ünlü yazarları okurlarıyla buluşturuyor.

 • İlk kadın Avukat Süreyya Ağaoğlu

  Denizli Barosu’ndan Gazeteci-Yazar Av. Adil Giray Çelik, kaleme almış olduğu ‘Osmanlı Darülfünun Mekteb-i Hukuk’ta Çiçek Süreyya Ağaoğlu’ adlı kitabı için Mersin Barosu tarafından düzenlenen imza gününde kitapsever meslektaşlarıyla buluştu. Tüm gelirinin ihtiyaç sahibi avukatlar ve yaşamını kaybeden avukatların çocuklarına bağışlandığı kitapta,

Son Güncelleme: 17 Şubat 2018, Cumartesi

 

 

Şair-Yazar Halit Anber’in ilk kitabı çıktı. inciay Yayınlarından çıkan kitabında şiirlerini derleyen Şair-Yazar Halit  Anber, Mersin’de sürdüğü yaşamın izlerini şiirleri vasıtasıyla Mersinlilerle paylaşıyor. Doğa, aşk sevda kokan mısraları ile Mersinlilerin beğenisine sunulan “Zengin ve Fakir Çukurlar” adlı şiir kitabını www.inciaykitap.com adresinden temin edebilirsiniz.

Şair Farkımız adlı şiirinde sevdiğine şöyle seslenir; “ Sen, Gül Dalında gonca/ Ben, Dağ yolunda yonca/ Durum böyle olunca/Gördünmü güzelim/ Muhatabın değilim…” Kitabına ismini veren “Zengin ve Fakir Çukurlar” isimli şirinde ise  aşkı anlatmış şair.

HALİT ANBER’İN ÖZGEÇMİŞİ

Mersin’de Kiremithane Mahallesi’nin Tahtalı Cami arkasında bulunan nosunu bilmediğim sokağında ki evimizde doğmuş, tarih kimine göre 1936 kimine göre 1938 ama anneme göre de askere erken gidebilmemiz için babam diğer ağabeylerimle birlikte hepimizin yaşını büyütmüş.

Evet esnaf bir babanın ev hanımı bir annenin 6 çocuğunun en küçüğü olarak şuan kendimi 75-80 yaşlarında hissediyorum. Ama Nüfusta 1936 yazar……

İlkokulu Gazi paşa Ortaokulu Tevfik Sırrı Gür Lisesinde tamamladım. Maddi imkansızlıklardan dolayı kendimi çalışmaya yönlendirdim. Marangoz çıraklığı ile başlayan çalışma hayatım Mersin Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı olana dek sürdü.

Askerliğimi İstanbul Yıldız Sarayında, Ordu-Foto Film Merkezinde dublaj ve dekor işlerinde çalışarak yaptım. Askerden dönüşümde yazlık sinema açtım, başarılı olamadım. Tekrar asıl mesleğime döndüm.

1965 Yılında evlendim 2 kız 1 oğlum oldu. Hobi olarak 1960 yılından itibaren de şiir ve makale yazılarım, gazeteler de yayınlandıkça daha çok yazmaya başladım.

Futbol merakım mahalle takımımız olan Yeşilyurt adındaki takımda kaleci olarak başladı. sonra Türk Ocağı, Yol spor takımlarında 16 yıl devam etti. Futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığına başladım.

Sırayla Yeni Mersin, Tarsus Gazetesi,1966 yılında ise ilk profosyonel olarak Yeni İstanbul Gazetesi spor muhabirliğini Doğan Koloğlu ile uzun yıllar yürüttüm. Mersin TV’ de her gün Mersin Gündemi programları yaptım. Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin davetlisi olarak 2001 yılında Hatay da yapılan seminere katıldım. Elektro-Manyetik dalgalar ve Baz İstasyonları hakkında konuşma yaptım. Spor saatinde Orhan Ayhan ile spor spikerleri konusunda karşılıklı konuşmalar yaptım.

Bir plaket ile bir sertifika Gazeteciler Cemiyeti başkanı Sayın Orhan Erinç tarafından verildi.

S.S Toroslar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini Şoförler Odası Başkanı Veysel Sarı, Bakkallar Odası Başkanı Eşref Tonbak ve Sıhhı Tesisatçılar Odası Başkanı Mehmet Kabadayı ile kurduk. Halen 21 yıldır görevimin başındayım. Hedef Dergisi’nde ve muhtelif gazetelerde köşe yazılarım var. Akıl Yolu Derneği Başkan Yardımcılığı yaptım. Daha sonra Mersin Yazarlar Derneği Başkanlığını Rüştü Aydın’a devrettim. Akdeniz Gazeteciler Radyo ve Televizyoncular derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak faaliyet göstermekteyim.

İnciay Yapımcılığın Çektiği Kısa Metrajlı Kandiya Güneşi adındaki filmde küçük bir rol de olsa, katkımın oluşu her cephede savaş vermem hobilerimin en güzelidir. Şu an, Mersin Yazarlar Derneği Onursal Başkanı olarak hayatıma devam ediyorum.

Etiketler : mersin  halit  anber  kitap  myd 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/0f404766cc87e64b8e6621c784667279.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42