16. Karacaoğlan Şiir Akşamları Başlıyor - Mersin İstikbal Gazetesi

16. Karacaoğlan Şiir Akşamları Başlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamları 9 Nisan 2018 Pazartesi günü başlıyor. 16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarında şairler şiirleriyle, âşıklar da sazlarıyla sahne alacak.

Benzer Haber Başlıkları

 • Mezitli'de "Peynir"Var

  Mezitli Belediyesi Oda Tiyatrosu, yeni sezona ünlü tiyatrocu Tamer Güven’in yazıp yönettiği "Peynir" adlı oyununu CHP’li kadınlar için sahneledi. Kadınlar tarafından kurulduğu iddia edilen bir örgütün hücre evine yapılan baskın sonrası yaşananların anlatıldığı oyunda sanatseverler duygulu anlar yaşadı.

 • Diriliş Ertuğrul'da Sürpriz Gelişme

  Çarşamba gününün vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul’da sürprizler bitmiyor.

 • Ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ ın şarkıları

  Ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ ın şarkıları, 04 Aralık 2018 Salı günü saat 20:00’ da Mersin Devlet Opera ve Balesi’ nde Senfonik konserle yeniden yorumlanıyor.

 • “Sinema salonunda film izlemek bir ritüel”

  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Anadolu Üniversitesi ve İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali, film gösterimleri ve paralel etkinliklerle devam ediyor.

 • Bana Engelsiz Deyin!

  Mersin ilinin Bozyazı ilçesinde yaşam süren, rahatsız olmasına rağmen bana “Engelsiz” deyin diyen kendini edebiyata şiire adayan Oğuzhan Martin enerjisini hiç kaybetmiyor. Ona sorulan sorulara içtenlikle yanı verdi.

Son Güncelleme: 09 Nisan 2018, Pazartesi

16. Karacaoğlan Şiir Akşamları Başlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamları 9 Nisan 2018 Pazartesi günü başlıyor. 16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarında şairler şiirleriyle, âşıklar da sazlarıyla sahne alacak.

9 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 19.30’da Tarsus Şelalesi Karacaoğlan Parkı’nda başlayacak olan 16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamları 10-11-12 Nisan 2018 tarihlerinde saat 19.30’da Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarında, âşıklar sazları, şairler de şiirleri ile Mersinlilere unutulmaz bir şiir ziyafeti yaşatacak. Şiir Akşamları’na Türkiye dâhil 12 ülkenin Türk devlet ve topluluklarından şair, âşık ve onur konukları katılacak.  Etkinlikte, Altay, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Macaristan, Moğolistan, Özbekistan, Çuvaşistan, Afganistan, Suriye ve Irak ve Türkiye’den davet edilen toplam 58 şair ve ozan sahne alacak.

9 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 19.30'da gerçekleşecek olan etkinlikte, dünyanın değişik bölgelerinden gelip sazıyla, sözüyle Türkçeyi şenlendirecek olan konukların bulunacağı etkinliğe bütün vatandaşlar ücretsiz olarak katılım gösterebilecek.

Karacaoğlan Parkı şiire doyacak

16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarının birinci gününde Tarsus’ta yörenin şairlerinden Rüştü Aydın,  Sabahattin Özkan, Mine Bahçeci, Mehmet Doğan, Abdullah Coşkun, Mustafa Keşli, Halil Aksoy, Nuran Ataç, Ümran Yıldırım, Yurttaş Şahbaz, Deniz Nas mahlasıyla Süheyla Ergüler, Remziye Çelik, Murat Arıcı, Mustafa Türkücü, Halit Bilen, Mustafa Doğan, Mehmet Örsel ile yörenin âşıklarından Cumali Efe, Necmettin Eser (Aşık Mahrumi), Bayram Sandal ve Mehmet Ata Erişik Mersinliler için kendi kalemlerinden çıkan şiirlerini seslendirecekler.

16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamları’nın ikinci gününde Kongre ve Sergi Sarayı’nda Türkiye’nin değerli âşıklarından Aşık Nuri Çırağı mahlaslı Nuricihan Karataş, Maksut Koca, Selahattin Kazanoğlu, Aşık Zamani malaslı Ebubekir Avcı, İsrafil Daştan, Öksüz Ozan mahlaslı Ahmet Yıldırım, Aşık Muhsin Yaralı mahlaslı Muhsin Özen, Behram Aktemur, Aşık Rahim Sağlam mahlaslı Abdurrehim Sağlam, Aşık Feymani mahlaslı Osman Taşkaya, Aşık Devai mahlaslı Mustafa Buğrahan sahne alacak.

16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarının üçüncü gününde de ise şair Ahmet Özdemir, Asuman Soydan Atasayar, Bekir Akbulut, İzzettin Dönmez, Muhsin Aksakal, Metin Özer, Yıldız Tokgöz, İsmail Gül, Yunus Kara ve İlhan Kınalı Mersinli şiir severler ile bir araya gelecek.

Yurtdışından Gırtlak Sanatçıları, Halk Ozanları ve Türkmen Şairleri Mersin’de buluşacak

16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarının son günü olan 12 Nisan 2018 Perşembe günü ise yurtdışından davet edilen şair ve ozanlar sahne alacak.

 Altay’ın gırtlak sanatçılarından Aıana Temeeva ile İrina Kenzina, Kazakistan’ın halk ozanlarından Kaınazarov Yerkebulan ile Mussina Zhansaya, Azerbaycan Halk Ozanı Shamistan Hüseyinoğlu Alizamanlı, Kırgızistan Halk Ozanı Chırsmash Kochkorbaev, Güney Azerbaycan Halk Ozanı Khalili Mahboob, Macaristan halk ozanlarından Töth Fannı ile Zoltan Solyomfı-Nagy, Moğolistan Halk Ozanı Byekdorj Orynbasar, Özbekistan Halk Ozanı Zafar Khayıtov, Çuvaşistan Halk Ozanı Alekseı Vasılev, Afganistan halk ozanlarından Gadaı Shah Nazarı ile Mohammad Nader Türkmen, Suriye Türkmen Şairi Ali Molla Musa ve Irak Türkmen Şairi Fevzi Ekrem Terzi şiirlerini seslendirecek.

Etiketler : mersin  tarsus  karacaoğlan  şair 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri