Çanakkale İçin Tek Vücut Oldular - Mersin İstikbal Gazetesi

Çanakkale İçin Tek Vücut Oldular

“Tek Vücut Çanakkale” dediler ve teşkilat mensuplarını bir araya getirerek tiyatral gösteriminde bir ilki gerçekleştirdiler.

Benzer Haber Başlıkları

 • “Türk Dünyası Tiyatro Günleri” Başlıyor

  İstikbal Haber/ Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından “Türk Dünyası Tiyatro Günleri” başlıyor. 24-30 Nisan tarihleri arasında gösterime girecek olan tiyatro şenliğinde 10 ülkenin tiyatroları izlenecek. Azerbaycan, Türkmenistan,

 • Mersinliler Karacaoğlan Şiir Akşamlarını Sevdi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesi tarafından bu yıl 16.sı düzenlenen Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarınınilk günü Tarsus'ta başladı. İkinci, üçüncü ve dördüncü gün Mersin’de devam etti.Dördüncü günde Türk Dünyasından sanatçılar geldi. Şairlerin ve Ozanların milli kıyafetleri görsel şölen oluşturdu.

 • “Salut Salon Quartet” Mersin’de

  Salut Salon Quartet’ten Fransız aşk şarkıları, şiirler ve klasik müzik şöleni.

 • 16. Karacaoğlan Şiir Akşamları Başlıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamları 9 Nisan 2018 Pazartesi günü başlıyor. 16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarında şairler şiirleriyle, âşıklar da sazlarıyla sahne alacak.

 • Türkiye’nin nefesli saz ustaları Tarsus’a geliyor.

  17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, her birisi Türkiye’nin nefesli saz ustası olan Anadolu Nefesli Beşlisi müzik topluluğunu sanatseverlerle buluşturuyor.

Son Güncelleme: 31 Mart 2018, Cumartesi

Çanakkale İçin Tek Vücut Oldular

“Tek Vücut Çanakkale” dediler ve teşkilat mensuplarını bir araya getirerek tiyatral gösteriminde bir ilki gerçekleştirdiler. Çanakkale zaferini değişik bir formatta anan TÜRKAV Mersin İl Başkanlığı tiyatro gösterimine; MHP’li parti yöneticilerini, milletvekillerini, belediye başkanlarını, Ülkü Ocaklarını, Türkiye Kamu-Sen Temsilcilerini, MHP Kadın Kollarını, Taş medreselileri ve bir çok seçkin insanı dahil ettiler. MHP Mersin il Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, zeybek oynadı, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Çanakkale şiirini okudu, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna “Dur Yolcu” adlı şiiri ve Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, Mehmet Akif Ersoy’un ‘Çanakkale Şehitlerine’ şiirini okudu. MHP Mersin ilçe Teşkilat Başkanlarıda kimi tiyatroda sahne aldı, kimi de şiir okudu… Gösteri sonunda tüm teşkilat mensupları hep birlikte ayakta alkışlandılar.

Etkinlik hakkında TÜRKAV Mersin Şube Başkanı Mustafa Tekerek, yaptığı konuşmada, emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Tekerek, “Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığımızın himayelerinde, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığımız, MHP İlçe Başkanlıklarımız, Mersin Büyükşehir Belediyemiz, Toroslar Belediyemiz, KAMUSEN İl Temsilciliğimiz ve Taş Medreseli Ülkücüler İl Temsilciliğimizin katkılarında; TÜRKAV Mersin Şubemizin koordinesinde hazırlanan "TEK VÜCUT ÇANAKKALE" gösterimiz teşkilatlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti. Beğenisi yüksek, alkışı bol olan gösterimizde Çanakkale konulu duygusal anlar yaşandı.
Emeği geçen tüm teşkilatlarımıza, belediyelerimize, STK'larımıza teşekkür ediyoruz”dedi. 

Etiketler : mersin  türkav  çanakkale 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri