Kitabın Kutsal Sayıldığı Kasaba - Mersin İstikbal Gazetesi

Kitabın Kutsal Sayıldığı Kasaba

Yusuf Çelik-Mersin / -Mersin Toroslar ilçesine bağlı Arslanköy kasabası, ortaokulunun bahçesindeyiz, bahçede büyük bir kalabalık her yaştan insanın olduğu bu kalabalık, bu ağustosun yakıcı sıcağında ne yapıyor burada acaba?

Benzer Haber Başlıkları

 • Manuş Baba Mezitlileri coşturdu

  17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Manuş Baba Mezitlililer ile buluştu. Soli Pompeiopolis Arena’da gerçekleşen konserde, gençlerin sevgilisi Manuş Baba, şarkılarını alanı dolduran 20 bin kişiyle birlikte söyledi.

 • Türk Dünyası Tiyatro Günleri’nin Perdesini Kardeş Ülke Araladı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen Türk Dünyası Tiyatro Günleri, Azerbaycan Sumgayıt Drama Devlet Tiyatrosu’nun ‘Ocak’ isimli oyunu ile başladı.

 • “Türk Dünyası Tiyatro Günleri” Başlıyor

  İstikbal Haber/ Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından “Türk Dünyası Tiyatro Günleri” başlıyor. 24-30 Nisan tarihleri arasında gösterime girecek olan tiyatro şenliğinde 10 ülkenin tiyatroları izlenecek. Azerbaycan, Türkmenistan,

 • Mersinliler Karacaoğlan Şiir Akşamlarını Sevdi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesi tarafından bu yıl 16.sı düzenlenen Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarınınilk günü Tarsus'ta başladı. İkinci, üçüncü ve dördüncü gün Mersin’de devam etti.Dördüncü günde Türk Dünyasından sanatçılar geldi. Şairlerin ve Ozanların milli kıyafetleri görsel şölen oluşturdu.

 • “Salut Salon Quartet” Mersin’de

  Salut Salon Quartet’ten Fransız aşk şarkıları, şiirler ve klasik müzik şöleni.

Son Güncelleme: 31 Ağustos 2017, Perşembe

 

 

                               KİTAPIN KUTSAL SAYILDIĞI KASABA

 

 

 

 

Yusuf Çelik-Mersin / -Mersin Toroslar ilçesine bağlı Arslanköy kasabası, ortaokulunun bahçesindeyiz, bahçede büyük bir kalabalık her yaştan  insanın olduğu bu kalabalık, bu ağustosun yakıcı sıcağında ne yapıyor burada acaba?

Belediye çorbamı dağıtıyor? Bir şeyh ulufemi dağıtıyor? İş ve işçi bulma kurumunun önü olmasın yada onlarca koyunun kesildiği bir ağa düğünü mü?

 Hayır!.. Hiç biri değil. Arslanköy Ortaokulu’nun bir odasında kütüphane açılışı var. Nihal ve Halil Erkan çifti adına. Köy enstitü mezunu olan emekli öğretmen Halil Erkan 2001 yılında bu dünyadan göçmüş, Yine beyi gibi eğitimci olan Nihal Erkân ise hala yaşıyor. Maşallah dimdik ayakta, gelen konuklarıyla ilgileniyor, hal ve hatırını soruyor, onlara yer gösteriyor, öğretmenlik yaptığı yılların heyecanını yaşıyor. Çiftin çocukları Makine mühendisi olan Serdar Erkan, Avukat olan Sibel Erkan ve Öğretmen olan Siral Erkan’da törende. Açılış konuşmasını Serdar Erkan yaptı. “Bu kasabada kalem, defter, kitap yanı eğitim kutsaldır. Annemin ve babamın adını taşıyan bu kütüphanenin açılması önemlidir. Çocuklarımızın eğitimine bir katkı yapmışsak ne mutlu bize” dedi.

                Kütüphane açılış törenine mandolin ekibi nefis bir müzik ziyafeti çekti.  Arslanköy kadın tiyatro topluluğu oyununu sergiledi, öğrenciler şiir okudu. Törende hazır bulunan Toroslar ilçesi kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin bir konuşma yaparak eğitime verdiği katkıdan dolayı aileyi kutladı. Ayrıca Nihal Erkan ve Serdar Erkan’a plaket verdi.Daha sonra törende hazır bulunan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Badas ,Vatan Partisi İl Başkanı Lerzan Özgenç,CHP Toroslar ilçe Başkanı Burhanettin Erdoğan,VP Toroslar İlçe Başkanı Nursel  Işılsoy ve aile bireyleriyle birlikte açılış kurdelesini kestiler.

                Günümüz Türkiye’sinde kimileri altına yatırım yapıyor, kimileri de eğitime ne diyelim, kutlamaktan başka.

                                                              

Etiketler : kitap  mersin  arslanköy  nihal  halil  erkan 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri