Kitabın Kutsal Sayıldığı Kasaba - Mersin İstikbal Gazetesi

Kitabın Kutsal Sayıldığı Kasaba

Yusuf Çelik-Mersin / -Mersin Toroslar ilçesine bağlı Arslanköy kasabası, ortaokulunun bahçesindeyiz, bahçede büyük bir kalabalık her yaştan insanın olduğu bu kalabalık, bu ağustosun yakıcı sıcağında ne yapıyor burada acaba?

Benzer Haber Başlıkları

 • Toroslar'da Kısa Film Yarışması

  Sosyal belediyecilik çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Toroslar Belediyesi, bu yıl ilk kez düzenleyeceği ‘1. Ulusal Kısa Film Yarışması’na’ hazırlanıyor.

 • Yenişehir'den Müzik Festivaline Tam Destek

  Yenişehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısında “17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’ne 120.000 TL destek teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

 • Mersin’de Geçit Sanat Göz Dolduruyor

  İstikbal Haber/ Dediler burada ziyaretçi olur mu, o da olur dedi… Tulumba Köprüsü alt geçit altında resim atölyesi açtı, geçidin duvarlarını resimleri ile süsledi… Şimdilerde binlerce kişi geçidi kullanarak gideceği yere varıyor. Geçitten geçerken de manzara, doğa, portre ve elvan çeşit eşyaların yağlı boya resimlerini seyrede seyrede gidiyorlar…

 • Aşk’a Engel Yok Kanal 33’te Anlatıldı

  İstikbal Haber/ Yazar Rüştü Aydın, Aşk’a Engel Yok kitabını Mersin’in gözde televizyonlarından, uydudan tüm dünyaya yayın yapan Kanal 33 Televizyonunda tanıttı.

 • Büyükşehir’den Ücretsiz Tiyatro Kursu

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın üç yıl boyunca özenle yürüttüğü, eğitmenliğini ve koordinatörlüğünü Şehir Tiyatrosu sanatçılarının üstlendiği ücretsiz tiyatro ve yaratıcı drama kursları devam ediyor.

Son Güncelleme: 31 Ağustos 2017, Perşembe

 

 

                               KİTAPIN KUTSAL SAYILDIĞI KASABA

 

 

 

 

Yusuf Çelik-Mersin / -Mersin Toroslar ilçesine bağlı Arslanköy kasabası, ortaokulunun bahçesindeyiz, bahçede büyük bir kalabalık her yaştan  insanın olduğu bu kalabalık, bu ağustosun yakıcı sıcağında ne yapıyor burada acaba?

Belediye çorbamı dağıtıyor? Bir şeyh ulufemi dağıtıyor? İş ve işçi bulma kurumunun önü olmasın yada onlarca koyunun kesildiği bir ağa düğünü mü?

 Hayır!.. Hiç biri değil. Arslanköy Ortaokulu’nun bir odasında kütüphane açılışı var. Nihal ve Halil Erkan çifti adına. Köy enstitü mezunu olan emekli öğretmen Halil Erkan 2001 yılında bu dünyadan göçmüş, Yine beyi gibi eğitimci olan Nihal Erkân ise hala yaşıyor. Maşallah dimdik ayakta, gelen konuklarıyla ilgileniyor, hal ve hatırını soruyor, onlara yer gösteriyor, öğretmenlik yaptığı yılların heyecanını yaşıyor. Çiftin çocukları Makine mühendisi olan Serdar Erkan, Avukat olan Sibel Erkan ve Öğretmen olan Siral Erkan’da törende. Açılış konuşmasını Serdar Erkan yaptı. “Bu kasabada kalem, defter, kitap yanı eğitim kutsaldır. Annemin ve babamın adını taşıyan bu kütüphanenin açılması önemlidir. Çocuklarımızın eğitimine bir katkı yapmışsak ne mutlu bize” dedi.

                Kütüphane açılış törenine mandolin ekibi nefis bir müzik ziyafeti çekti.  Arslanköy kadın tiyatro topluluğu oyununu sergiledi, öğrenciler şiir okudu. Törende hazır bulunan Toroslar ilçesi kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin bir konuşma yaparak eğitime verdiği katkıdan dolayı aileyi kutladı. Ayrıca Nihal Erkan ve Serdar Erkan’a plaket verdi.Daha sonra törende hazır bulunan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Badas ,Vatan Partisi İl Başkanı Lerzan Özgenç,CHP Toroslar ilçe Başkanı Burhanettin Erdoğan,VP Toroslar İlçe Başkanı Nursel  Işılsoy ve aile bireyleriyle birlikte açılış kurdelesini kestiler.

                Günümüz Türkiye’sinde kimileri altına yatırım yapıyor, kimileri de eğitime ne diyelim, kutlamaktan başka.

                                                              

Etiketler : kitap  mersin  arslanköy  nihal  halil  erkan 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri