Klasik Müzik elçisi Olga Scheps - Mersin İstikbal Gazetesi

Klasik Müzik elçisi Olga Scheps

Rusların genç yeteneği piyanist Olga Scheps, 18 Mayıs Cumartesi günü Mersin Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Scheps, bireysel ve karakteristik müzikalitesi, cezbedici sahne duruşu, parlayan sesi ve yumuşak dokunuşu ile kendi kuşağının sağlam

Benzer Haber Başlıkları

 • Çocuk tiyatroları festivali başladı

  Akdeniz Belediyesi`nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği 3. Ulusal Çocuk Tiyatroları Festivali, yapılan açılış töreni ile başladı.Açılışa Akdeniz İlçesi Kaymakamı Bekir Atmaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet A

 • Şalgam, humus ve Baklava Yarışması

  Tarsus Belediyesi tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Eshab-ı Kehf’te Hıdırellez etkinlikleri kapsamında Tarsus’a özgü yemek ve içeceklerden olan Humus, Şalgam ve Cezerye yarışmaları yapıldı. Yarışmalar şölen havasında gerçekleştirildi.

 • Akdeniz'li kadınlar tatil yaptı

  Mersin’de, kadına yönelik pozitif ayrımcılığı esas alan Akdeniz Belediyesi, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde örnek bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Zira Akdeniz Belediyesi ile DİSK arasında geçen yıl imzalanan sözleşme gereği 8 Mart günü, kadınla

 • AKP liler piknikte buluştular

  AK Parti kuyuluk çamlığında piknik yaptı

 • Yeniköy Şiir Festivali Yapıldı

  İstikbal Haber/ Mersin Yazarlar Derneği(MEYAD)’ın Yeniköy’de organize ettiği şiir festivaline 25 şair katıldı. Türk Halk Müziği Sanatçıları Rehim Gülmez, Aşık Mahrumi ve Aybüke Ayberk konserleri ile davetliler gece geç saatlere kadar eğlendiler.

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2013, Salı
Haber 663 kez görüntülendi.

B

İR KLASİK MÜZİK ELÇİSİ, OLGA SCHEPS

Ruslar

ın genç yeteneği piyanist Olga Scheps, 18 Mayıs Cumartesi günü Mersin Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Scheps, bireysel ve karakteristik müzikalitesi, cezbedici sahne duruşu, parlayan sesi ve yumuşak dokunuşu ile kendi kuşağının sağlam ve aranan piyanistleri arasında yerini alıyor. Sanatçıyı diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise yorumlarında müzikal öyküleri yeniden anlatarak seyirciyi büyülemedeki dikkate değer yeteneği…

Ayn

ı zamanda coşkun bir oda müzisyeni olan Scheps, keman sanatçıları Daniel Hope ve Erik Schumann, çello sanatçıları Adrian Brendel, Alban Gerhardt, Jon Vogler ve viyola sanatçısı Nils Mönkemeyer gibi müzisyenlerle düzenli olarak birlikte çalışıyor.

Resitalinin ilk bölümünde yaln

ızca Schubert’in parçalarını yorumlayacak sanatçı, ikinci bölümde; Çaykovski, Brahms ve Schumann’dan solo piyano için yazılmış yapıtları seslendirecek.

ECHO Klassik ödülü sahibi Olga Scheps “Benim için müzik ifade yetene

ğimin uzantısı, dilimin kuvvet kazanması. Notalar önceden belirlenmiş ama ben yorumcuyum. Bu oyunculuk gibi, senaryoyu takip eden bir aktrisin çalışması gibi…” diyor.

Bilgi için:

İletişim/0532 283 39 07

Renan Y

ıldırım/Notos İletişim/0530 781 74 78

Yelda Y

ılmaz/ Notos İletişim/0531 365 36 21

Serpil Gündüz/ Notos


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri