Mersin Barosu'ndan Çocuk Tiyatroları... - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin Barosu'ndan Çocuk Tiyatroları...

Mersin Barosu ile Mersin il Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Çocukların çocuk istismarından korunma yönünde bilinçlenmelerinin sağlanması, çocuk istismarı konusunda toplumda farkındalık oluşturulması , çocukların suç sayılan davranışlar

Benzer Haber Başlıkları

 • Eskişehir'de Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu

  16 – 24 Kasım 2018 tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Anadolu Üniversitesi ve İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilecek 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali’nin "Onur Ödülleri” iki usta isme takdim edilecek.

 • Engelsiz Filmler Festivali Başladı

  Bu yıl altıncı kez düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nin ilk konukları, Engelsiz Yarışma bölümünde yer alan “İşe Yarar Bir Şey” ve “Kelebekler” filmlerinin yönetmen ve oyuncuları oldu.

 • Atatürk Kültür Merkezi'nde Kurslar Başlıyor

  Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde Yenişehir Belediyesi’nce Tiyatro, Yaratıcı Drama, Zumba, Fitness, Klasik Bale ve Jazz Dansı kursları başlıyor.

 • ‘’ Sanattan Yansımalar’’ etkinliği ile başlıyor.

  Mersin Devlet Opera ve Balesi 2018 – 2019 sanat sezonuna, ‘’ Sanattan Yansımalar’’ etkinliği ile başlıyor.

 • Satranç Şampiyonu Azerbaycan Oldu

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen Uluslararası Mersin Açık Satranç Turnuvası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

Son Güncelleme: 24 Ağustos 2017, Perşembe

 

MERSİN BAROSU İLE MERSİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA TİYATRO OYUNU PROJESİ VE DİĞER PROJLER İLE EĞİTİM FAALİYETLERİNE İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Mersin Barosu ile Mersin il Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Çocukların çocuk  istismarından korunma yönünde bilinçlenmelerinin sağlanması, çocuk istismarı konusunda  toplumda farkındalık  oluşturulması , çocukların suç sayılan davranışlar ve tehlikeli alışkanlıklar konusunda bilinçlenmelerinin sağlanması ve bu konuda toplumda farkındalık oluşturulması, çocuklara çocuk haklarının öğretilmesinin sağlanması ve çocukların sahip oldukları haklar konusunda toplumun bilinçlenmesinin sağlanmasına yönelik olarak yapılacak çalışmalara ilişkin” iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında; Mersin Barosu  tarafından  Devlet Opera ve Balesi Rejisörü Melih Öztürk’e yazdırılan ve uzman Psikiyatrist Prof. Dr. Fevziye Toros tarafından incelenerek uygunluğu onaylanan ,  “ Çocukların istismardan korunma yönünde bilinçlenmelerini  , toplumda bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlayan ve çocuk haklarını anlatan “  , eser ve telif hakları sahibinin  Mersin Barosu olduğu , maliyeti tamamen Mersin Barosu tarafından karşılanan ,  SİHİRLİ KÜRE isimli tiyatro oyununun 2017/2018 eğitim –öğretim döneminden itibaren Mersin ili ve ilçelerindeki tüm ilkokul öğrencisi çocuklara  sahnelenmesi hususunda gerekli resmi işlemlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacağı kararlaştırıldı.

Protokole göre Mersin Barosu tarafından , çocuklarımızın sosyal , duygusal , bilişsel ve fiziksel gelişimlerini sağlamaya yönelik olarak düzenlenecek  şenlik , karnaval , eğlence  , geziler  , yarışmalar gibi  sosyal etkinlikler  ile ilgili gerekli izinler Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  verilecek ve desteklenecektir.

Mersin Barosu tarafından , günümüzde kullanılması uygun olmayan , özellikle içinde her türlü  şiddeti  barındıran ve kadın-erkek eşitliğini zedeler içerikte olan deyimlerin değiştirilerek  yerlerine yeni bir deyim oluşturulması ve bu yolla toplumda  farkındalık yaratılması amacıyla Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde “DEYİMLERİ DEĞİŞTİRDİK “ konulu ödüllü   bir yarışma düzenlenecek olup , bu kapsamda ;

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü (ya da yarışma ilçede düzenlenecek ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ) bünyesinde öğrenim gören ortaokul öğrencilerine yönelik olan yarışma  ve sergiye ilişkin projeye ve şartnameye gerekli izinlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verileceği, söz konusu projenin ortaokullara ve ortaöğretim bürosuna duyurulması konusunda gerekli resmi işlemlerin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirileceği kararlaştırıldı.

Taraflar arasında imzalanan işbirliği protokolüne göre;

Mersin ili ve ilçelerindeki okullarda  ilköğretim dönemi öğrencisi çocuklara  “çocuk hakları ve çocuk istismarından nasıl korunabilecekleri”  konularında okullarda, Mersin Barosu hizmet biriminde veya taraflarca kararlaştırılan yerlerde Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından görevlendirilen  Mersin Barosu avukatları tarafından verilecek eğitimlerle ilgili gerekli izinlerin Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verileceği ve destekleneceği,

 

Mersin ili ve ilçelerindeki okullarda lise dönemi öğrencisi çocuklara “ Suç Sayılan Davranışlar “  “Sosyal Medyanın Bilinçli Kullanımı ,  “ Çocuklarda ( Alkol , Uyuşturucu , Madde bağımlılığı gibi )  Tehlikeli Alışkanlıklar “ gibi konularda , okullarda, Mersin Barosu hizmet biriminde  veya taraflarca kararlaştırılacak yerlerde Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından görevlendirilen Mersin Barosu avukatları tarafından verilecek eğitimlerle ilgili gerekli izinlerin Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verileceği ve destekleneceği,

 

Mersin Barosu tarafından çocuklarımıza , öğretmenlerimize ve ailelerine yönelik olarak gerçekleştirilecek koruyucu , önleyici , geliştirici ve destekleyici panel , konferans , sempozyum , çalıştay gibi eğitim faaliyetleri ve organizasyonlar için gerekli izinlerin Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verileceği kararlaştırıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Adem KOCA ile Mersin Barosu Başkanı Av. Ali ER tarafından imzalanan protokol sonunda taraflar çocuklar için yapılacak hizmetler ile ilgili işbirliğinden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 

 

 

Etiketler : mersin  baro  tiyatro 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri