Satranç Şampiyonu Azerbaycan Oldu - Mersin İstikbal Gazetesi

Satranç Şampiyonu Azerbaycan Oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen Uluslararası Mersin Açık Satranç Turnuvası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Eskişehir'de Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu

  16 – 24 Kasım 2018 tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Anadolu Üniversitesi ve İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilecek 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali’nin "Onur Ödülleri” iki usta isme takdim edilecek.

 • Engelsiz Filmler Festivali Başladı

  Bu yıl altıncı kez düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nin ilk konukları, Engelsiz Yarışma bölümünde yer alan “İşe Yarar Bir Şey” ve “Kelebekler” filmlerinin yönetmen ve oyuncuları oldu.

 • Atatürk Kültür Merkezi'nde Kurslar Başlıyor

  Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde Yenişehir Belediyesi’nce Tiyatro, Yaratıcı Drama, Zumba, Fitness, Klasik Bale ve Jazz Dansı kursları başlıyor.

 • ‘’ Sanattan Yansımalar’’ etkinliği ile başlıyor.

  Mersin Devlet Opera ve Balesi 2018 – 2019 sanat sezonuna, ‘’ Sanattan Yansımalar’’ etkinliği ile başlıyor.

 • Satranç Şampiyonu Azerbaycan Oldu

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen Uluslararası Mersin Açık Satranç Turnuvası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

Son Güncelleme: 17 Eylül 2018, Pazartesi

 

SATRANÇ’TA VUGAR RASULOV BİRİNCİ OLDU

SATRANCIN KAZANANI YİNE AZERBAYCAN OLDU

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen Uluslararası Mersin Açık Satranç Turnuvası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi. Bir hafta süren turnuvanın sonunda Azerbaycan’dan  katılan A kategorisinde yarışan Büyükusta (Grandmaster) unvanlı Vugar Rasulov birinci oldu.

10 ülkeden yaklaşık 300 sporcunun katılımıyla 9 Eylül Pazar günü başlayan turnuva 15 Eylül Cumartesi günü sona erdi. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nın ödül törenine Mersin Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, KKTC Eğitim ve Kültür Ateşesi Yusuf İnanıroğlu, Türkiye Satranç Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ömer Faruk Ercan, Turnuva Baş Hakemi Ömer Kurtuluş Okat, turnuva gözlemcisi Kıyasettin Aydın, sporcular ve aileleri katıldı.

 

Gökbel, “Sporda en önemli avantajımız Burhanettin Başkanımız”

Turnuvanın ödül töreninde konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın talimatı ile Mersin’de kültür, sanat ve spor alanında çok ciddi ve önemli organizasyonlara imza attıklarını söyleyerek, “Mersin’de 5 yıldır Uluslararası turnuvaları geleneksel hale getirdik. Sporun her türüne katkı sağlamaya çalışan bir belediyeyiz. Bunda en önemli etkenimiz ve avantajımız Burhanettin Kocamaz Başkanımız. Başkanımız sporun bütün dallarını seven bir yönetici olduğu için biz kendimizi şanslı kabul ediyoruz. Götürdüğümüz tüm projelerde kendisinden destek görüyoruz ve en profesyonel şekilde yapılması talimatını alıyoruz. Nitekim bu organizasyonlarda bu talimatların sonucu olmuştur. Ben dereceye giren sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum. Dereceye girememiş olan sporcularımıza da bundan sonra ki turnuvalarda başarılar diliyorum” dedi.

 A ve B olmak üzere iki kategoride düzenlenen turnuvanın 9. turu sonunda; A kategorisinde Azerbaycanlı Büyükusta (Grandmaster) Vugar Rasulov birinci, Ukraynalı Büyükusta (Grandmaster) Vadim Shishkin ikinci olurken, yarışmaya Azerbaycan’dan katılan Uluslararası Usta (International Master) Misratdin İskandarov üçüncü olarak ödüllerini Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel’in elinden aldılar.

 

B kategorisinde ise birinci Fardin Soltani, ikinci Berk Özcan ve üçüncü Atajan Amanmuradow oldu.

Turnuvaya Türkiye’den katılan sporculardan Ege Köksal, Babageldi Annaberdiyev, Kadir Alber zor A Kategorisi En İyi Türk Sporcu dalında dereceye girerek ödüllerini Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel’in elinden aldılar.

A Kategorisi En İyi Kadın Sporcu Kategorisinde Narmin Kazımova birinci, Narmin Soyunlu ikinci ve Khayala Abdulla üçüncü olarak ödülün sahibi olurken, A Kategorisi En İyi Yerel Kadın Sporcu ödülünü Burcu Melis Temel tek başına aldı.


Etiketler : mersin  büyükşehir  satranç 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri