Tarsus, Şair ve Yazarları Ağırlıyor - Mersin İstikbal Gazetesi

Tarsus, Şair ve Yazarları Ağırlıyor

Bugünlerde güzel Tarsus’umuz dünya ve Türkiye genelinden yüzlerce şair ve yazarı ağırlamaya hazırlanıyor. Tarsus bugünlerde çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Benzer Haber Başlıkları

 • “Türk Dünyası Tiyatro Günleri” Başlıyor

  İstikbal Haber/ Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından “Türk Dünyası Tiyatro Günleri” başlıyor. 24-30 Nisan tarihleri arasında gösterime girecek olan tiyatro şenliğinde 10 ülkenin tiyatroları izlenecek. Azerbaycan, Türkmenistan,

 • Mersinliler Karacaoğlan Şiir Akşamlarını Sevdi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesi tarafından bu yıl 16.sı düzenlenen Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarınınilk günü Tarsus'ta başladı. İkinci, üçüncü ve dördüncü gün Mersin’de devam etti.Dördüncü günde Türk Dünyasından sanatçılar geldi. Şairlerin ve Ozanların milli kıyafetleri görsel şölen oluşturdu.

 • “Salut Salon Quartet” Mersin’de

  Salut Salon Quartet’ten Fransız aşk şarkıları, şiirler ve klasik müzik şöleni.

 • 16. Karacaoğlan Şiir Akşamları Başlıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamları 9 Nisan 2018 Pazartesi günü başlıyor. 16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarında şairler şiirleriyle, âşıklar da sazlarıyla sahne alacak.

 • Türkiye’nin nefesli saz ustaları Tarsus’a geliyor.

  17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, her birisi Türkiye’nin nefesli saz ustası olan Anadolu Nefesli Beşlisi müzik topluluğunu sanatseverlerle buluşturuyor.

Son Güncelleme: 31 Mart 2018, Cumartesi

 

 

TARSUS ŞAİR VE YAZARLARI AĞIRLIYOR


Bugünlerde güzel Tarsus’umuz dünya ve Türkiye genelinden yüzlerce şair ve yazarı ağırlamaya hazırlanıyor. Tarsus bugünlerde çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.
Yüzlerce şair ve yazar Tarsus’a geliyor.


Aslen sağlıkçı olan şair Fatma Özger Bilgiç ile Çanakkale Çan’dan şair Orhan Oyanık’ın hazırladığı Anne Baba yüreğinden Evlada Şiirler Güldestesi adlı kitabı galasını Tarsus’ta yapıyor.
Çok güzel olduğuna inandığım kitabın basımı tamamlandı. 


100 cıvarında şairin yer aldığı kitabın tanıtım ve galası 30 ve 31 Mart tarihlerinde Tarsus’ta yapılıyor. İlk etkinlik dün yapıldı. Bugün akşamda devam edecek.
Bu güzel etkinliğe Tarsus Belediyesinin de desteklerinin olması çok sevindirici. Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek etkinlikler iki gün boyunca Tarsus’a hareketlilik kazandıracaktır.
TAŞYAD (Tarsus Şairler ve Yazarlar Derneği) olarak bizler de etkinliğe katılıyoruz.. Çünkü yurt içi ile yurt dışından şairler Tarsus’ta buluşmakta.. Daha önceki yıllarda yapılan ve şimdilerde 4 günlük etkinlikten bir gününe ev sahipliği yapan Tarsus, Şelale Karacaoğlan şiir Akşamları ile adını dünyaya duyurmuştu. Bu kez bir başka şair gurubu ve sanatsever Tarsus’a akın edecek. Kısacası Tarsus’ta iki gün boyunca Kültür ve sanat rüzgarı esecek.
Bu nedenle şair arkadaşım Fatma Özger Bilgiç hayli heyecanlı. Kitabı birlikte çıkardığı Orhan Oyanık kardeşim de öyle. Kendilerini medeni cesaretlerinden dolayı kutluyorum.
Orhan Oyanık ve Fatma Özger Bilgiç’in “1.Uluslararası İlklerin Şehri Tarsus Türk Dünyası Şiir Ve Müzik Festivali” Program Sunumu hakkında verdiği bilgiyi de paylaşayım.


30 Mart.2018 Cuma Otele Giriş ve akşam etkinlik yapıldı.
31 Mart Cumartesi Programı,Saat 08.00-09.30 arası kahvaltı
Saat:09.30 Mersine Hareket,*Silifke Kalesi,*Silifke Kıbrıs Şehitliği,*Silifke Merkezi
*Astım Mağarası,*Cennet ve Cehennem,*Narlı kuyu,*Kız Kalesi,*Kanlı Divane
Mersin Merkez ,*Mersin Şehir merkezi turu
Saat.13.00 Mersin’in tarihi ve turistik yerlerinin gezilmesi
Saat:17.30 Tarsus’a Dönüş, Saat:18: 30 Akşam yemeği
Saat: 19.30 Tarsus Kültür Merkezi’nde Şiir ve Müzik Şöleni
23.30 Program Bitiş ve Dinlenme saati
Pazar Programı, Saat:08.00-10.00 Kahvaltı, Saat:10.30 giden konuklarla vedalaşma..
Sizleri de bu etkinliğe davet ediyoruz.
Emek veren, destek olan herkese teşekkürlerimi sunarken, Tarsus’a gelen ve gelecek, etkinliklere katılacak tüm şair ve yazar dostlarımıza “kentimize hoş geldiniz” diyorum.
“Şairleri haykırmayan bir millet, sevenleri toprak olmuş öksüz çocuk gibidir.”

 

 

 

 


YAZI VE FOTOLAR. YAKUP BONCUK.

 

Etiketler : tarsus  şair  yazar 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri