Yazarlar-Şairler “Hoş Geldin Bahar” Dediler - Mersin İstikbal Gazetesi

Yazarlar-Şairler “Hoş Geldin Bahar” Dediler

İstikbal Haber/ Mersin Yazarlar Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği “Hoş geldin Bahar” Etkinliği Orkide Restaurant’ta yapıldı. Mersin Yazarlar Derneği yönetim kurulu, üyeleri ve dostlarının katıldığı yemekli etkinliğe; Mersin Ak Parti Milletvekili Hacı Özkan’da katıldı.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 28 Mart 2018, Çarşamba

 

 

Yazarlar-Şairler “Hoş Geldin Bahar” Dediler

 

 

 

 

İstikbal Haber/ Mersin Yazarlar Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği “Hoş geldin Bahar” Etkinliği Orkide Restaurant’ta yapıldı. Mersin Yazarlar Derneği yönetim kurulu, üyeleri ve dostlarının katıldığı yemekli etkinliğe; Mersin Ak Parti Milletvekili Hacı Özkan’da katıldı.

 

Sunumu Şair-Yazar Remziye Çelik’in yaptığı etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Ardından, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın açılış konuşmasına şarkı sözlerini okuyarak başladı. Doğanın uyanışını anlattı. Başkan Aydın “  Bahar gelince doğa uyanır, çiçekler açar, toprak yeşil örtüsüne kavuşur, ılık ılık esen yeller yanağımızı okşar, coşkulu akan dereler etrafında kümeleşen bizler; ağaçlarda öten kuşların verdiği müzik ziyafeti ile kahvaltımızı yaparız…

 Bahar böyle güzelliklerle doludur…

Cemreler tek tek düştü, şair demiş ki, “Bir de kalbimize gönlümüze cemre düşse”

İnşallah dedik ve Mersin Yazarlar Derneği olarak baharı müjdeleyen bu günlerde; “Hoş geldin Bahar” diyerek sizlerle, sevgili dostlarla bir araya geldik. Gönlünüze kalbinize şiirlerimizle sazımızla sözümüzle düşelim istedik.

Hoş geldiniz!

Katılım ve destekleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Ben sözümü “Sen Açmadın” adlı şiirimle tamamlıyorum

 

Seç Açmadın

 

Bahar gelince güller, nergisler açar

Kaç bahar geçti, sen açmadın.

 

Toprağın çorak değil, suyun güneşin var

Bu varlık hep seni seçti, sen açmadın.

 

Bahar gelince yeni hayat başlar, neşe saçar

Herkes kendine neşe tohumu ekti, sen açmadın.

 

Ne güzel kokun vardı, nefeslere buram buram uçar

Herkes nimet bilip nefes çekti, sen açmadın.

 

Bahar gelince güller nergisler açar…

Kaç bahar geçti, sen açmadın!”

 

MİLLETVEKİLİ ÖZKAN: HER ZAMAN İÇİN YANINIZDA OLDUK, YANINIZDA DA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Mersin Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Ozkan’da konuşmasında Mersin Yazarlar Derneği’nin başkan ve yönetimine güzel bir etkinlikte bir arada olmaktan dolayı teşekkür etti.  

“Mersin Yazarlar Derneği Başkanı başta olmak üzere değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımı da çok teşekkür ediyorum, bizleri bir araya getirdikleri için. Hakikaten, burada bizim çoktandır görüşmediğim, değerli dostlarımız büyüklerimi değerli arkadaşlarımı en azından burada görmüş olduk. Yıllarca Sivil Toplum örgütlerinde başkanlık ve yöneticilik  yapmış bir arkadaşınız olarak her zaman için yanınızda olduk, yanınızda da olmaya devam edeceğiz. Başkanım beni aradığında “sizi de aramızda görmek istiyoruz” dediğinde ben Ankara’daydım. Tabi büyük bir sevinçle, büyük bir mutlulukla bu programa ayaklarımla değil kalbimle gelerek katıldım. Ben bu birliğinizin, beraberliğinizin, kardeşliğinizin güçlü bir şekilde daim olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

MERSİN BENZERİ KENTLERİ TÜRKİYE’DE ÇOĞALTMAK İSTİYORUZ

Tabi Bizler Mersin olarak Türkiye’nin zenginliğini oluşturuyoruz. Bu gün Kars’tan Edirne’ye kadar bütün kültürleri bir arada bulunduran, kültür zengini bir kent olarak da Türkiye’nin aynası olarak görüyoruz. Neden görüyoruz?  Mersin benzeri ikinci bir kent Türkiye’de yok. Şimdi bu kadar Kültür zengini olan bir kentte; ve güçlü bir şekilde birlik, beraberliği kardeşliği devam ettiriyoruz. İnşallah Mersin benzeri kentleri Türkiye’de çoğaltmak istiyoruz. Sizlerle bizi bir araya getiren Mersin Yazarlar Derneği, değerli Rüştü Başkanım başta olmak üzere bütün yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, sizlerde hakikaten bu birlik ve beraberliği sağladığınız için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyor, en kalbi duygularımla sizi selamlıyor, hayırlı akşamlar diliyor ve Allah’a emanet ediyorum.” Sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından şairler şiirlerini okudu, ozanlar sazları ile türkülerini seslendirdi, Aşık Mahrumi mini konser ile coşturdu, oyun havası eşliğinde halay çeken davetlilerin coşkulu eğlenmesi ile program sona erdi.

 

Katılım yoğun oldu: Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Selahattin Ertugan,Türkiye Emekli Astsubaylar Dernek Başkanı Halil Kur, Toros Üniversitesi Müdürü Fesih Şen, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İkinci Başkanı Kemal Gülbeyaz, Mersin Darendeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Toroslar Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Kılıç, Toroslar Belediyesi Meclis Üyesi Bilal Candan, Mersin Artvinliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şerafettin Bilgili, Türk Eğitim-Sen Mersin 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Türker Yılmaz, Türk Kızılay Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Gülnur Kızıcı, Mesut Sezer Mersin SRC Pisiko Teknik Eğitim Kurumu Sahibi Mesut Sezer

Çiçek Gönderenler:  MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği İl Başkanı Halil Kur, Artvinliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şerafettin Bilgili.

 

 

Etiketler : mersin  myd  yazar  şair  bahar 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/89ab6c1fd22b8fb54372a08620dfa992.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42