Gösterin Gücünüzü

Gösterin Gücünüzü

Gösterin Gücünüzü

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 30 Haziran 2012, Cumartesi

Haberi Paylaşın: 
Gösterin Gücünüzü
Bitsin Suriye Tartışması
 
Irak dediler!
Ülkeyi işgal ettiler, Saddam’ı saklandığı delikte bulup yakaladılar ve demokrasi uğruna idam ettiler.
Mısır dediler!
Geliyoruz geldik, saldırıyoruz dediler ve 30 yıllık iktidarın sahibi Hüsnü Mübarek’i teslim aldılar, kafeste tutarak yargılayıp ömür boyu hapse mahkum ettiler… Bakıyoruz, demokrasi uğuruna yapılanlar sonucunda Mısır’da hala karışıklık devam ediyor.
Libya dediler!
1970’lerden beri Libya’yı yöneten Muammer Muhammad Abu Minyar el-Kaddafi’ye ülkesine demokrasi getirmek için ihtar çektiler. Kaddafi direndi. Geliyoruz dediler yine direndi… Saldıracağız dediler, Görürsünüz gününüzü! Dedi. Sonunda demokrasi uğruna Libya’ya saldırdılar. Demokrasi uçakları gece gündüz bombaladı… Sonunda Kaddafi’yi saklandığı delikte öldürdüler… Ve Libya’ya da demokrasi geldi.
Demokrasi getiriyoruz diye ülke yönetimlerinin değiştirilme işi, 2011 yılında gerçekleşmeye başladı ve diğer bir çok islam ülkelerinde de uygulanıyor… Son bir yılda ise Suriye üzerinde yoğunluk kazandı. Bu ülkeye direk müdahil olarak, Türkiye görev aldı.
Demokrasi aşığı olan NATO, AB gibi birlik oluşturan devletlerin ve ABD’nin himayesinde gelişen ülke işgalleri ve yönetimlerinin değiştirilme şekline Türkiye de başbakanımız sayesinde Suriye’yi hedef seçti.
Suriye konusu bu bağlamda biraz karışık:
NATO vurdumduymaz davranıyor.
Avrupa Birliği(AB) de öyle gözüküyor, ABD’nin tavrı da seyretmek…
Bu durumda, uçağı Suriye tarafından düşürülen Türkiye, tam bir açmaza girdi. Karşısında Suriye varmış gibi gözükse de aslında Rusya başta olmak üzere Çin ve İran’da var… Ve bu güçlere karşı Türkiye yalnız kaldı. Sinek dahi düşüremeyecek bir ülke olan Suriye uçağımızı düşürüyor iki vatan evladımızı şehit ediyor GIGIMIZ çıkmıyor!
Bu gerçekler ışığında benim önerim şudur:
Madem ki demokrasi aşığısınız;  Esad’a karşı birlik olup bir gecede işini bitirseniz olmuyor mu? Libya’ya yaptığınız gibi… Saldırın Suriye’ye!
Haydi NATO!
Haydi AB!
Haydi ABD!
Haydi Dünya Lideri Başbakan Erdoğan!
Gösterin gücünüzü bitsin Suriye tartışması…
 
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/0cf2ee6eaad8bb861338db67b24aa6fd.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42