Haftabaşı

Haftabaşı

Haftabaşı

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 14 Temmuz 2012, Cumartesi

Haberi Paylaşın: 
Gazetemiz Yazarı Mehmet Reşat Ata Cuma günü bana sordu.
-Rüştü bey bu hafta gündeminde ne var, ne yazacaksın?
Cuma namazından önce sorulan bu soruya, dedim ki;
-Kafam karışık Atabey, işler iyi gitmiyor. Şu anda bir şey düşünmedim hele öğleden sonra bir olsun bakayım…. Dedim.
O da:
-İyi o zaman kafam karışık diye yaz! Dedi.
Neden olmasın diyerek klavyenin tuşlarına bastım…
***
Sevgili dostlar, kıymetli okurlarım gerçekten kafamız karışık…
Sokakta yürüyorsun, iş yok, para yok, aş yok, istek çok vs… elvan çeşit sorular aklımızın ucundan gitmiyor, bir dostun selam veriyor görmeden geçebiliyorsun. Yani, gözümüz bile görmez oldu kafa karışıklığından.
Gecemiz gündüzümüz karışmış, karı koca hizmet için koşturuyorsunuz, kaliteli üretim yapıyorsunuz, karşılığında iş istiyorsunuz ve tüm kapılar aralanacağı yerde bahaneler üretiliyor.
Kafanız nasıl karışmasın?
Bir kuruma dilekçe veriyorsunuz, dilekçeniz kabul edilmiyor, randevu istiyorsunuz geri çevriliyor, bizzat telefonla görüşüp gün istiyorsunuz bu kez de; rahmetli Kemal Sunal’ın “Salako” filminde olduğu gibi; Sallı sallanır, Çarşamba çarşafa dolanır Perşembe perişanlık, Cuma mübarek gün vs.. gün vermemek için bahane üstüne bahane üretiliyor.
Gel de kafan karışmasın!..
***
İnciay Yapım olarak Mersin’de dokuz yıldır sinema üretiyoruz. Müzik ve Sinema Yapımcı Belgesi’ni Mersin’e kazandıran bir yapımcıyız. Belgesel yapıyoruz, klip albüm yapıyoruz. Kültür ve sanat dergileri çıkartıyoruz, gazetecilik yapıyoruz.
Başkaları gibi “biz yapacağız ama paramız yok!” demiyoruz. Yaptık diyerek seyretmeniz için davetiye çıkartıyoruz, olmadı önünüze DVD koyuyoruz, ondan sonra destek talebinde bulunuyoruz… Kimseyi aldatmıyoruz kandırmıyoruz.
Geçtiğimiz günlerde köylülerimizle birlikte izlediğimiz Yörük Düğünü Belgesel Filmi’nin DVD’si çıktı. Oyuncusundan, senaristinden yönetmeninden, kurgu-montajından, grafik çalışmalarından ve fotoğrafları ile, tamamı Mersin ürünü bir yapıt. Televizyonlar filmi gösterdi. İlgiyle izlendiği yönünde olumlu mesajlar aldık.
Filmimizin DVD’sini alarak katkı vermeleri yönünde bazı belediyelerimize ve kurumlarımıza dilekçe verdik… 
Yanıtlarını bekliyoruz.
Mersin’de görsel çalışmaları sabırla sürdüreceğiz… Yeter ki kafalarımız karıştırılmasın!
***
Dilekçe verdiğimiz kurumla, Pazartesi görüşebilecek miyiz acaba?
İnşallah haftabaşı demez…
 
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/4fabc0c4984b53836731f4472ad39ff4.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42