On yıl önce, on yıl sonra

On yıl önce, on yıl sonra

On yıl önce, on yıl sonra

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 28 Temmuz 2012, Cumartesi

Haberi Paylaşın:On yıl önce, on yıl sonra
 
On yıl önce; 30 Temmuz 2002 ‘de AK Parti Hükümeti yoktu. 18 Kasım 2002 ‘den itibaren AK Parti hükümeti on yıldır ülkeyi tek başına yönetiyor.
On yıl önce; bölücübaşı idam edilmeyi bekliyordu. On yıl sonra; ev hapsine çıkartılması konuşulup, tartışılır hale geldi.
On yıl önce; bölücü teröristlerce öldürülen asker sayımız sıfır iken; on yıl sonra; günde üç beş askerimiz teröristlerce şehit edilir hale geldi.
On yıl önce; Irak Devleti hür ve bağımsız bir devletti. On yıl sonra; her gün yüzlerce masum Müslüman insanın öldürüldüğü, üçe-dörde bölünmüş ABD’nin emrinde bir Irak devleti oldu.
On yıl önce; Irak’ın kuzeyinde Türkler vardı. On yıl sonra; bölücü teröristlere terk edilmiş bir Kandil var.
On yıl önce; Türk askerinin onuru, gururu ve şanı vardı. On yıl sonra; ABD askerlerince başına çuval geçirilen Türk askeri konumuna getirildi.
On yıl önce; Suriye “Türk Devleti” denildiği zaman “hazır ol” vaziyetine geçiyordu. Şimdi ise uçağımızı düşürür, tırlarımızı yakar hale geldi. Dahası Suriye’nin kuzeyine sözde Kürtlere Barzani’nin emrinde ikinci bir Kandil hazırlığına başlanıldı..
On yıl önce; İsrail Devleti, Türklere sataşmazdı, sadece Araplarla uğraşmakla ün salmıştı. Ama şimdi gemimizi bile basıp Türkleri öldürür hale geldi.
***
On yıl öncesi ile on yıl sonrasını; ekonomik, sosyal ve kültürel konularda da örnekleri çoğaltabiliriz.
Kıymetli okurlarım! Sizler de on yıl önce ve on yıl sonrasındaki bu tür örnekleri gözünüzün önüne getirirseniz, Türkiye’nin iyi yönetilmediğini göreceksiniz.
Türkiye dış işlerde tehdit edilen bir ülke konumuna gelmiştir. Suriye ile savaş çığırtkanlığı başlamıştır. Kimin için, ne için savaşacağız onu da bilmiyoruz.
Deniliyor ki, Suriye’nin kuzeyini Kürtlere bırakmayız… Eee ama on yıl öncesindeki ve aynı konumdaki Irak’ı ABD tarafından işgal ettirilmesine göz yumarak Barzani’nin Peşmergelerine bıraktınız.
Allah aşkına şu terör belasından kurtulmak için biraz çaba gösterelim. Ben öncelikle dua ile başlıyorum. Hiç olmazsa Cenab-ı Allah’a dua edelim.

Dua
:
Allah’ım  Türk’ün gücünü arttır, bileğine kuvvet ver. Hükümetlerine ise cesaret ver Allah’ım. Mübarek Ramazan ayında Ortadoğu’da Müslümanların kanını döken emperyalist ülkeleri ve onlara yardım edenleri başımızdan defet Allah’ım. Onların bütün hile ve şerlerinden bizleri uzak tut Allah’ım. Onlara benzeyen bizden olanları da ıslah et Allah’ım. Allah’ım yeri göğü ve tüm kainatı yaratan sensin, güç ve kuvvet yalnız sendedir. Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için, devamı için, Türk Milletinin varlığı için, Türk ve Müslüman kardeşlerimizin kanının dökülmemesi için mücadele etmemizde bizlere güç ver, kuvvet ver   Allah’ım. Amin.
La havle vale kuvvete illa billahil aliyyülazim.
 

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/9243ee8771d700c3a4200900da2a9a50.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42