Hezeyan

Hezeyan

Hezeyan

Habibe Aydın Tuna

Son Güncelleme: 03 Eylül 2012, Pazartesi

Haberi Paylaşın:Hezeyan

 

Bir yenisi eklendi ömrümün geri kalan hayatına. Kırık düşlerin hayal-meyan görüntülerinde film seyreder gibi bakakaldım arkasından. Yüreğime hançerlenen ıstırabın kör eden muammalarında kayboldum. Çözmeye uğraştıkça çoğaldı düğümlerim.

Gün be gün yaşadığım o saniyeleri o kısacık saliseleri bir göz yaşına katık ettim. Zehir mi içtim, kana mı bulandım bilmiyorum.

Her geçen gün artan sevgimin, çoğunlukla sokak kavgalarına dönüşen saatlerinde bile eksilmeyen yasak gülüşmelerin çok-çok ötelerinde kaldı gülüşlerim. Şimdi ağlamanın zamanıdır diyor takvimler.

Yüz çevirmenin adabında bile hayır var diyorum içimden kendi kendime. Işıkları söndürmüş birileri. Oysa daha düne kadar aydınlıktı, gün ışığı vuruyordu odamdan. Şimdi ne oldu da, bu karabasanlar çöreklendi yine odama. Ne zaman gitmişlerdi, ne zaman gelmişlerdi anlayamadım.

Nefret mi, öfke mi, bilemiyorum. Yüreğime sorsam, çölde su arıyorsun, bul bula bilirsen der. Ne zaman biteceğini bilmediğim bir hayaldeydim. Hayal görmek sadece rüyalarda olur sanırdım. Yada bilinç altına yerleşmiş, olmasını istemediğin ama her an kapını çalacakmış gibi beklediğin o anların gerçekliğiyle karşılaşacakmışım sanırdım. Evet sadece sanırdım. Sanmak olamamış, doğruluğu kanıtlanmamış demekti. Yanılmaktı. Sadece düşünmek ve yanlış anlamaktı sanmak. Oysa bu sanmanın da uzağında gerçeğin ta kendisiydi. Bir yürek kaç kez yıkılabilirdi. Günde bir mi iki mi! Sınır yoktu ki.

Ama fazla değil miydi bu!!! Her insanın bir tohum atma, bir de solup gitme zamanı yok muydu? Yoksa herkesin yüreği günde iki kez mi soluyordu. 

Neydi bu hezeyan!!!

Biz böyle görmedik diyordum içinden. Kalabalıktı ortalık çok kalabalıktı. Herkesin gözleriyle gördüğü aydınlık benim gözlerimde simsiyahtı. Kararmıştı yüreğim…

Bir türkü söylemeliydim. Bağıra- çağıra, yok etmeliydim bütün kırıntıları. Ve sonra bir göz yaşıyla azat etmeliydim bütün hüzünlerimi!

Olmadı yapamadım.

O anı yaşamış olmak neyi çözerdi. Sadece düşündüğümde bile yüreğime od düşüren bu akıntıyı nereye kadar sürdürebilirdim.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/0cf6a00500fb457a6d15b901563f7c20.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42