Terörün Doktoru Siyasilerdir

Terörün Doktoru Siyasilerdir

Terörün Doktoru Siyasilerdir

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 30 Eylül 2012, Pazar

Haberi Paylaşın:Terörün Doktoru Siyasilerdir
Sorun ney terör, terörü kim yener, inatçı ve kararlı düşünceler yener.
Doktor hastayı muayene eder ve sorun üreten hastalığı(mikrobu)  bulur onun da ilacını hemen reçeteye yazar ve tatbik edilmesini ister. İlacı alan hasta birkaç gün içinde ayağa kalkar tabiri caizse eskisinden daha iyi oldum der ve hatta “turp gibiyim” diyerek pekiştirir. Bunun tersi olsa ne olurdu. Yani doktor “bir dakika şu hastalığı üreten mikrop ile görüşeyim, ondan sonra size reçete yazayım mı”deseydi? Görüşme sonunda hasta iyi olur muydu? Elbette olmazdı.
Vücuda giren mikropları yok eden ilacı; Tıp fakültesini okuyan ve branşında uzman doktor olan kişiler bilebiliyorsa, ülkemize musallat olan terör mikroplarının da ilacını  en iyi bilenler, mutlaka branşında uzmanlaşmış siyasilerdir. Yani terörün doktoru siyasilerdir.
Siyasiler terörü yenmek için inatçı ve kararlı olmak zorundadır. Bu zorunluluğu gösteremedikleri takdirde devlet hasta olur ve ayağa kalkamaz. Devleti oluşturan millet ise halsizlikten bıkkınlık geçirir… yenik duruma düşer tıpkı Osmanlı’nın Sevr’de yenik düştüğü gibi.
Bugünlerde her gün şehit gelince insanlarımızda bir bıkkınlık başladı… Ne olursa olsun bitsin artık terör, ne istiyorlarsa verilsin dedirten cinsten olan bu bıkkınlık bölücübaşının serbest bırakılmasını dahi gündeme getirir, hale gelmiştir.
Reçete bu olmamalı.
Teröristlerle ve onların liderleri ile pazarlık yapmak demek hastanın tansiyonunu yükseltmek demektir.
Ateşin artması demektir.
Hatta hasta Allah muhafaza komaya bile girebilir.
Halbuki tek bir inatçı reçete vardır o da teröristi yok eden bir mücadele şeklidir. Bunun ötesi mücadele değildir. Hastalığı kabul etmektir ve ölümü beklemektir.
Devletimizi yöneten ve milletimizin refah ve huzuru için mecliste yemin eden vekillerimizden rica ediyorum, artık devlet adına teröristlerle kimse görüşmesin!.. Çünkü bu güne kadar yapılan görüşmelerden bir netice alınmadı, hasta neredeyse komaya girecek… Lütfen acil çözüm üretin!

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri