Gurur Duymak

Gurur Duymak

Gurur Duymak

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 30 Eylül 2012, Pazar

Haberi Paylaşın:Gurur Duymak
 
Bir bayram daha geçti… Kurban bayramından bahsediyorum, gücü yeten vatandaş kurbanını kesti, konu komşuya dağıttı, ibadetini yerine getirdi. Birkaç günde olsa huzurlu günleri yaşadık ve devletimizle gurur duyduk. Allah hepinizin kurbanlarını kabul etsin kesemeyenlere de inşallah bir dahaki bayrama kesmeleri nasip olur .
Bu arada Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla, gururla kutlamaya başladık…Tabiî ki bizim kutlamalarda Barzani yok!
Cumhuriyet ve demokrasi adına yapılan bütün kötülükleri geçen on yıllık yaşamım boyunca gördüm.  
İktidar partimiz kongresine;  Irak’ın kuzeyini bölen terörü destekleyen Barzani’yi gururla getirdi… “Türkiye Seninle Gurur Duyuyor”sloganlarının atılmasına sebep oldu.
Allah aşkına Türk düşmanı, Osmanlı düşmanı, cumhuriyet, demokrasi insan hakları düşmanı Barzani’yle nasıl gurur duyacaksınız!
AKP’ye oy verdiğine inandığım ağabeylerime gittim, kardeşlerime gittim yüzlerini döndüler. Gıkları çıkmadı sadece bir il genel meclis üyesi arkadaşım bir kaç gün sonra açıklama yapabilirim dedi ondan da bir aydır ses çıkmıyor.
Lütfen!.. Bu konu çok önemli.
Her alanda küçülerek büyümenin prensip edildiği bir ülkede toprak olarak da mı küçülmemiz isteniyor. Aç gözlü emperyalist ülkelerin çıkarları uğruna, Osmanlı küçüldü küçüldü bir Anadolu toprağına kaldı. Şimdi Cumhuriyetimizin 89. yılında emperyalist uşağı Barzani ile gurur duyan iktidar partimize sahibiz. Bu gurur duyma sonucunda Türk Milletinden ne talep edilecek bunu bilmek elbette hakkımız. Çünkü on yılda biz Irak’tan hiçbir şey istemedik hep verdik hala da her gün şehit vermeye de devam ediyoruz. Hatırlayın daha iki gün önce Hacı adaylarımızın otobüslerini üç gün beklettiler. Hac ibadetini yapacak insanlarımızın gitmesine izin vermediler. Bu Barzani’yle nasıl gurur duyacaksınız?
89 yıllık Türkiye Cumhuriyeti nereye gidiyor?
On yılda tüm komşularla kavgalı duruma geldik. On yılda üretim sıfıra dayandı, tüketim ise alabildiğince geniş bir tabana yayılıyor…  On yılda çiftçiler perişan işçiler isyanda, memurlar ise açlık sınırında hizmet veriyorlar.
Ama on yılda, bir Cumhuriyet Bayramı kutlama arifesinde, AKP’liler Barzani ile gurur duyabildi…
Sahi sizler de gurur duyuyor musunuz?

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/d90871c3e2bbb41bbc9121cb9d4421e6.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42