Gıcır Gıcır Ülkücü Oluyorlar

Gıcır Gıcır Ülkücü Oluyorlar

Gıcır Gıcır Ülkücü Oluyorlar

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 26 Ocak 2013, Cumartesi

Haberi Paylaşın:Gıcır Gıcır Ülkücü Oluyorlar
 
Bugünlerde eski Ülkücüler yine gündemde…
Geçenlerde Mezitli tarafında bir esnaf dostumun yanına uğradım. Masa kenarında bir kişi oturuyordu, selam verdim, hal hatırdan sonra bana: “işler nasıl, siyaset nasıl?” diye sorunca “ işimiz iyidir, bir de Mahmut Tat Başkanımız Büyükşehir Belediye Başkanı olursa siyasetimiz de iyi olacak” dedim.
Misafir misafiri sevmezmiş derler de inanmazdım. Masa kenarında oturan şahıs yüzünü dönüp “Mahmut Tat’la olmaz” demesin mi?
“Neden olmazmış dedim” hazır cevap geldi; “o denendi, ben de çok iyi Ülkücüyüm. O geçen sefer de aday oldu öncesinde de, ama hep kaybetti, yeni yüzler gerek” dedi.
Ben de bu şekil konuşanlarla çok karşılaştığım için; “şimdi sen, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de gitsin” diyorsundur, dedim. Haklı çıktım.
Peki “ Mahmut Tat’la olmazsa kimle olacak” dedim… Yanıt yok. Sonra; “ o olmasında kim olursa olsun MHP kazanır” demesin mi, ben de; “Allah’tan korkun biraz, bu tür eleştirileriniz Müslümanlığa da, milliyetçiliğe de, siyasete de sığmaz… Sırf MHP kazanmasın diye bu lafları çıkartıyorsunuz. Sizin gibiler, ülkücü olamaz, aksine küresel güçlere hizmet eder,  Türklüğü de, Türkçeyi de bitirir, derken sözümü kesti; “bizim okullarda, dünya Türkçe konuşuyor” şeklinde savunma yapınca anladım eskiden nasıl bir Ülkücü olduğunu…”
***
Öyle gözüküyor ki, MHP bu kez tek başına önce yerelde sonra genelde iktidar olacak. Bu kapı sonuna kadar aralandı. Hem de iktidar, kendi eliyle bunu hazırlıyor. Açılım politikalarının sonunda, MHP’nin tek başına iktidarı var. Millet bunu görüyor ve istiyor. Millet istedikçe bir şekilde MHP’nin tek başına iktidarı da engellenmeye çalışılıyor. 1980 ihtilalinin yapılma amacında olduğu gibi, 1991 seçimleri sonrasında, BBP’nin kurulmasında olduğu gibi, 1999 seçimlerinde DSP’nin Milliyetçi söylemlerinde olduğu gibi, 2002’de AKP’nin çıkartılışında olduğu gibi, 2009 yerel ve  2011 genel seçimlerinde olduğu gibi…2014 ve 2015 seçimlerinde neler çıkartılacak… bekleyip göreceğiz.
***
MHP’nin yükselen grafiğini aşağılara çekme çalışmaları var. Yine eskimiş Ülkücü taşlar ileri sürüldü. Ama, Türk Milleti bu konuda tecrübe sahibi oldu. Bu kez, bu taşlar, yol almadan toz haline gelecek.
Çünkü; Mersin’de 2009 dan bu yana yapılan bir çalışma var. Bu çalışmaları yakından takip ettim. MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı olarak yaptığı çalışmalarla; CHP ve AKP tabanını adeta eritiyor. Toplantılara katılan CHP ve AKP’ye oy vermiş vatandaşların hepsi gıcır gıcır Ülkücü oluyor. MHP’li oluyor.  
Yüzlerce ev toplantıları yaparak on binlerce kişiye ulaşan Mahmut Tat, artık ev toplantılarına sığmayan Mersinlileri salon toplantılarına almaya başladı. Toroslar ve Mezitli ilçelerinde tıka basa dolan düğün salonlarında binlerce kişiye konuşan Mahmut Tat’ı vatandaşlar bağrına basıyor.  Kendisi ile hiç görüşmemiş, konuşmasını dinlememiş, daha önce başka partilere oy vermiş yeni yüzlerin ilk sözleri: “ Ben geçen sefer oyumu CHP’ye vermiştim, AKP’ye vermiştim, bu kez Mahmut Tat’a vereceğim. MHP kazansın” şeklinde oluyor.
Bu ne demek?
Mersin’de MHP rüzgarı almış başını gidiyor… MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı konusunda olur mu olmaz mı şeklinde hiçbir endişe taşımadan Mersinlileri Büyükşehir için hazırlaması; gerçekten de takdir edilecek bir siyasi çalışmadır. Mersinliler de bunun bilincinde olarak kendisine her gittiği yerde coşkulu bir katılım göstererek desteklerini veriyorlar.
Sözümüzü eski ülkücülerden açtık. Allah onlardan da razı olsun, reklamın iyisi kötüsü olmazmış, onlar yine eski Ülkücü olsunlar; onlar yine Mahmut Tat’la olmaz, Devlet Bahçeli gitsin türküsünü söylemeye devam etsinler. Yarım milyonu geçkin insanın MHP’ye oy vermeye hazırlandığının, konuşulduğu bir Mersin’de yaşıyoruz artık.
 
2009 seçim sonrasında Türkiye haritasında Mersin’i CHP’nin altı oku ile boyamışlardı… MHP Lideri Devlet Bahçeli, diğer ilçelerde hiç belediye başkanı alamayan Merkez’de iki belediye alan CHP’nin altı oku ile Mersin’i boyamanın doğru olmadığını söylemişti… O günden sonra çalışmalarını sürdüren MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat ve il yönetimi Mersin’de 13 ilçe ve Büyükşehir’i, MHP’ye kazandırma sözü verdiklerinin de altını çizelim.
Henüz 14 ay var ama bu seçim çalışmaları hızlı başladı… MHP Lideri Devlet Bahçeli; diğer tüm partilerden evvel, Söğüt’ten seçim startını verirken, yerel seçimlere ne kadar önem verdiğini de göstermiş oldu.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/b56431d5885fc052c3e185a1ee28ba0c.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42