Büyükşehirle Nişanlanmak

Büyükşehirle Nişanlanmak

Büyükşehirle Nişanlanmak

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 20 Nisan 2013, Cumartesi

Haberi Paylaşın: 

Büyükşehir’le Nişanlanmak
 
Partiler, Mersin Büyükşehir’i kazanmak için kolları sıvadı. MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat’ın Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğu 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde, MHP 13 ilçede 285 bin oy alarak birinci parti olmuştu ve en yakın rakibine de 65 bine yakın fark atmıştı. Yerel seçim sonuçları gösteriyor ki MHP, Büyükşehir’de en güçlü parti konumunda.
Bu durumu diğer parti yöneticileri, siyasetle uğraşan insanlarımız ve partili vatandaşlar ile oy veren tüm Mersinliler iyi biliyor.
CHP ve AKP’nin henüz aday adayı isimleri netleşmediği için bu iki parti aday adayları ile ilgili görüşlerimi önümüzdeki günlere bırakalım.
MHP’de ise üç isim aday adayı oldu. Öne çıkmak için gece gündüz çalışıyorlar.
Mersin’in siyasetini iyi bilen, MHP’nin oylarını 43 binlerden 109 binlere çıkaran on yıldır il başkanlığı yapan Mahmut Tat, yarım bıraktığı işini tamamlamak için aday adayı olduğunu söyleyerek, 2009’dan bu güne Büyükşehir’i kazanmak için çalışmalarını seçmen bazında sürdürüyor.
20 yıldır hizmet veren Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’da aylar öncesinde yaptığı açıklama ile aday adayı olarak seçmen bazında çalışmalarını sürdürüyor. En son yaptığı basın toplantısında, Büyükşehir Belediyesine Başkan adaylığı olmadığı takdirde Tarsus Belediye Başkanlığı için de aday adayı olmayacağını söyledi. Şu anda Tarsus Belediye Başkan adaylığı için 10'u geçkin isim MHP'den aday adayı açıklamasında bulunarak seçim çalışmalarına başladı.

İsmi aday adayı olarak anılan ve geçtiğimiz hafta resmen Büyükşehir aday adaylığı açıklamasında bulunan, iki dönemdir başkanlık yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’da seçmen bazında çalışmalarına başladı.
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmadığınız takdirde, Toroslar’a yeniden aday olacak mısınız şeklinde sorulan bir soru üzerine Başkan Tuna, topu genel merkeze attı. Genel Merkez nerede dur derse orada duracağını açıklayarak Büyükşehir olmazsa yeniden Toroslar Belediye Başkanlığı olabilir mesajını verdi…
Buna rağmen önümüzdeki günlerde Toroslar Belediye başkanlığı için aday adaylarının çıkması bekleniyor.
MHP’deki üç aday adayının da güçlü olması MHP’nin Mersin Büyükşehir’i kazanmasına kesin gözüyle bakılmasına neden olurken; sohbet anında bir vatandaş, Başkan Tat’a Büyükşehir aday adaylarının MHP’de çok olmasının nedenini sorar. Başkan Tat’ta, Büyükşehir’le nişanlandığını söyleyerek konuya ilgi çekici bir bakış açısı getirir.
2009 yılı yerel seçim öncesinde Büyükşehir’i; kuru sıska, zayıf çelimsiz al-benisi olmayan bir kıza benzeten Başkan Tat, 2009 yılında bu kıza kimsenin talip olmadığını anlattı. Kimsenin talip olmadığı bu kıza kendisinin talip olduğunu ve 2009’da nişan yaptığını belirterek bugünlere kadar geldiğini anlattı… Bu ilgi çeken nişan öyküsünü vatandaşlar dikkatlice dinliyordu.
Başkan Tat, o kızın geliştiğini, büyüdüğünü, güzelleştiğini, görenin aşık olduğu bir kız haline geldiğini anlatırken; 2009 yılında beğenmedikleri bu kıza şimdi talip oldular, benzetmesini söylemesi üzerine vatandaşların gülüşmeleri de dikkat çekti…
Büyükşehir’le nişanlı olduğunu tekrarlayan Başkan Tat, 2014 Mart ayında düğün yapacaklarını söylemesi; “inşallah başkanım mutlaka düğünde olacağız” diyen vatandaşları heyecanlandırdı, sevgilerini ve desteklerini arttırdı.
MHP’nin seçim çalışmaları gerçektende heyecanlı, coşkulu ve düğün havasında geçiyor. Diğer partilerin aday adayları da meydana indiklerinde sanırım Mersinliler, seçim havasını daha çok hissedecekler.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri