MHP Mitingleri Gündem Oluşturuyor

MHP Mitingleri Gündem Oluşturuyor

MHP Mitingleri Gündem Oluşturuyor

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 04 Mayıs 2013, Cumartesi

Haberi Paylaşın:MHP Mitingleri Gündem Oluşturuyor
 
Çözüm süreci ile birlikte akil denilen topluluğun, Türkiye turuna çıkması MHP’lileri hareketlendirdi. Hükümet projeden her an geri adım atabilir.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 9 bölgede 9 miting ile Türk insanının bilinçlenmesi için açık hava toplantıları yapacaklarını duyurması da sürece ilişkin aylar öncesinden alınan bir tedbir olarak değerlendirilmelidir.
Öyle ki, Bursa Kuruluş Mitingi ile Türk milleti titredi, silkelendi uyandı ve gerçekten de ayağa kalktı. İzmir Bayrak Mitingi ile de Türkiye bayrağına sımsıkı sarıldı. Bu kez İzmir’deki milyonlarca kişinin coşkusunu, arzusunu ve milli heyecanını gören sağdan, soldan veya başka bir yönden kim olursa olsun, MHP’nin çıkışını gören herkes MHP’yi alkışladı. Takdir etti.
Şimdi 25 Mayıs’ta yapılacak olan Adana Vatan Mitingini dört gözle beklemeye başladılar. Artık; Türk Milletinin, vatanın,bayrağın dilin, toprağın, namusun,Türklüğün paradan puldan çok daha değerli olduğunu düşünen anlayan ve bunların uğrunda mücadele etmeye kararlı on milyonlarca insan var. Hepsi aç kalmayı ama asla vatansız kalmayı düşünmek bile istemiyorlar.
Biri bana, Allah aşkına dedi, burnumuzun dibindeki Suriye denilen devletin vatandaşları şimdi nerede nasıl yaşıyorlar bir düşünün, bana sesleniyor… ülkenin yarı nüfusu başka devletlere kaçtı, bunu düşünün!.. Orada ne asgari ücretli maaş alan var ne emekli olan var devlet yok orada, vatan yok orada, bayrak dil din hiçbir şeyin önemi yok artık… Suriye BOP’un bir parçasıydı, Irak BOP’un bir parçasıydı… Şimdi yüzlerce Müslüman bir günde öldürülüyor… Türkiye’de BOP’un bir parçası, bunları yaz Rüştü bey dedi.
Bir diğer vatandaş da akil insanlar Mersin’e neden gelmiyor, çekiniyorlar mı bir sor dedi… Bu yazımı okurlarsa neden gelmediklerini de söylerler sanırım.
Çözüm süreci ve akil insanlar gündem oluşturunca, artık vatandaşlar ferdi olarak isteklerini, tepkilerini ortaya koymaya başladılar.
Bu sürecin terörle yapılan bir pazarlık olduğunu anladılar, devletin 2-3 bin teröriste teslim olduğunu söyler oldular, silahlı silahsız ülkeyi terk etmelerinin bir anlamı olmadığını haykırmaya başladılar. Kısacası milletin Türk Milleti olduğunu, bayrağın Ayyıldızlı bayrak olduğunu, vatanın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları ile bölünmez bir bütün olduğunu, dilimizin tek ve Türkçe olduğunu ve de milliyetçi olduklarını konuşur oldular…
Yukarıda dediğim gibi MHP’nin Bursa Kuruluş Mitingi ve İzmir Bayrak Mitingi ile Türk Milleti silkindi uyandı ve ayağa kalktı. Hatta bu kalkışa MHP’nin önde gelen isimlerinden ANAP döneminin güçlü bakanlarından Yaşar Okuyan’da Türkiye’nin 51 vilayetini gezeceğini gazetelere demeç olarak verdi. Yine MHP 21. Dönem Mersin Milletvekili Cahit Tekelioğlu’da Mersin’in tüm ilçelerini tek tek gezmeye başladı.
Kısacası sürecin başlatılması ve akil insanların her gittiği şehirde tepkiyle karşılanması; MHP’lilerin hareketlenmesine katkı verirken, Türk Milletinin ayağa kalkmasına da vesile oldu. Bu nedenle, hükümetin çözüm sürecinden ve akil insanlar projesinden vazgeçmesi en akıllıca iş olacaktır.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/c562d12a7f925c31138edc0616b64fca.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42