Yoydurmayalım

Yoydurmayalım

Yoydurmayalım

Rüştü Aydın

Son Güncelleme: 19 Mayıs 2013, Pazar

Haberi Paylaşın:Yoydurmayalım
 
Filler tepişiyor, olan-biten ezilen otlara oluyor…
Güçlünün, zayıfı ezmesi anlamında kullanılan meşhur bir sözdür, fillerin tepişmesi ve otların ezilmesi.
Türkiye çok güçlü-ymüş!?
Güçlü olan ezilmez değil mi? Her dediğini yaptırır. Öyle biliyorduk, nede olsa Osmanlı’nın mirasçısıyız, fil gibi güçlüyüz, bir tepişmeye başlarsak yer yerinden oynar-dı…Sanırım güçlü oluşumuzda sözde imiş!
Filler tepişti, olan-biten,Reyhanlı’daki masum insanlara oldu. Öldüler yaralandılar…
Çareyi uzakta aradık, Medd-i Cezir gibi, okyanus ötesine gidip geliyoruz…
Çözümü teröristin merhametinde aradık.
Ama yine ölüyoruz, yine kan ve gözyaşı…
Bitmiyor!
Bitiriliyoruz!
Çare: Fillerden kurtulup, biz fil olmak zorundayız.
Çareyi uzakta değil, Türk Milletinde aramalıyız. Gücü okyanus ötesinden değil, Türk milletinden almalıyız.
‘Her şey Türk için, Türk’e göre, Türk tarafından’ yapılmalı sözüne sadık kalarak milletimizden alacağımız güç ile pek ala önce Ortadoğu’da, sonra tüm dünyada ‘güçlü devlet mutlu millet’ olduğumuzu kabul ettirebiliriz.
Yeter ki buna inanalım.
Yeter ki birlik olalım.
Yeter ki özümüze dönelim.
19 Mayıs 1919 öze dönüşün tarihidir. 72 milletten insanın saldırdığı Türk yurdunda, o gün ayağa kalkan Türk Milleti, Cumhuriyetini kurdu. İlk 10 yılında tüm dünyanın gıpta ile baktığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile gurur duydu.
Lütfen ülkemizde fillerin tepişmesine izin vermeyelim ve bu güzelim Cumhuriyeti Yörük ağzıyla söylüyorum: Yoydurmayalım.
Devletimize, bayrağımıza, dilimize sahip çıkalım. Anamız babamız nasıl canımızdan bir parça ise, vatanımız da öyle, bayrağımızda öyle, dilimizde öyle. Onun için tüm maddi manevi kültürlerimize sahip çıkalım.
***
Bir 19 Mayıs günüydü. Sabah erkenden bayram kutlaması için yola düştük. Stadyumda bayram kutlanıyordu. Babam ve ben yerimizi almıştık, gençlerin kule yapışlarını izliyorduk ki olanlar oldu. Babam Durmuş Ali Aydın, kalp krizi geçirdi. Orada ruhunu Allah’a teslim etti. Yıl 1972 idi. Allah Rahmet Eylesin. Anasız, babasız yaşamak zorunda olanlara Allah yardımcı olsun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/02d4d966f2bf96cc508a41ff8bca4245.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42